تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

هوش هيجانی و نحوه بالا بردن آن

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » هوش هيجانی و نحوه بالا بردن آن

اولین قدم برای بالا بردن هوش هیجانی را باید در خانه‌تان‌ بردارید. ارتباط شما و همسرتان با فرزند خود می‌تواند در بالا رفتن هوش هیجانی او تاثیرگذار باشد.

هوش هيجانی

اولين قدم براي بالا بردن هوش هيجانی را بايد در خانه‌تان‌ برداريد. ارتباط شما و همسرتان با فرزند خود مي‌تواند در بالا رفتن هوش هيجانی او تاثيرگذار باشد. براي شروع بايد به فرزندتان براي شناخت احساساتش كمك كنيد. او بايد بداند كه در هر لحظه چه حسي را تجربه مي‌كند و از روبه‌رو شدن با عواطفش نترسد. او بايد بتواند ميان خشم و دلتنگي تمايز قائل شود و ديگر احساسات و هيجاناتش را از هم تمايز دهد. چنين فردي خوب مي‌داند كه چطور مي‌شود بر ديگران تاثير گذاشت و از آنجا كه خودش را خوب مي‌شناسد، به بهترين شكل هم خود را به ديگران مي‌شناساند و ارتباطي موثر با پيرامونش برقرار مي‌كند.
هوش هيجانی و بالا بردنن آن در نوزاد

برای بالا بردن هوش هيجانی او را به خودش بشناسانيد

اگر مي‌خواهيد هوش اجتماعي فرزندتان بيشتر شود، به او براي شناخت خودش كمك كنید. اگر به فرزندتان براي شناخت نقات قوت و ضعفش كمك كنيد خدمت بزرگي به او كرده ايد. فردي كه توانايي‌هايش را مي‌شناسد و با آگاهي از كاستي‌هايش براي كم كردن آنها تلاش مي‌كند، هوش هيجانی بالايي دارد.

بگوييد خودش را كنترل كند

به فرزندتان مهارت‌هاي اجتماعي آموزش دهيد. به او ياد دهيد كه از پس كنترل خشمش بر بيايد، قدرت همدلي با ديگران را پيدا كند، آدم‌ها را با تفاوت‌هاي‌شان از هم متمايز كند و با شباهت‌هاي‌شان به هم پيوند دهد. به فرزندتان كمك كنيد تا با ديگران صميمي شود، آداب اجتماعي را بشناسد و توانايي تصميم‌گيري‌اش را تقويت كنيد.

نه گفتن را آموزش دهيد

به كودك‌تان ياد دهيد كه به تصميم‌ها و حتي دستورهاي نادرست نه بگويد. اگر فرزند شما ارزش‌هاي دروني شده‌اي داشته باشد و به اصولي پايبند باشد، بهتر مي‌تواند در چنين شرايطي مقاومت كند و گفته‌هاي ديگران را با اصولي كه باور دارد، تطبيق دهد. مراقب باشيد در اين مورد ميان حرف و عمل شما تفاوتي نباشد. اگر اصلي را به فرزندتان آموزش دهيد و خودتان خلافش عمل كنيد، همه رشته‌هاي‌تان پنبه مي‌شود. گذشته از اين، هرگز كودك‌تان را مجبور نكنيد كه به خاطر علاقه يا احترامش نسبت به شما، خلاف باورهايش تصميم بگيرد. او بايد بتواند به آنچه كه به آن باور ندارد نه بگويد، حتي اگر مخاطبش شما باشيد.

راه‌هاي تازه را نشانش دهيد

مهارت حل مسئله از توانايي‌هايي است كه صاحبان هوش هيجانی بالا آن را در خود پرورش مي‌دهند. اگر فرزند شما بتواند توانايي خطرها و تهديدهاي پيش رويش را ببيند و در مقابل با نگرش و رفتاري مثبت براي حل مسائل پيش رويش تلاش كند، مي‌توانيد به بيشتر شدن هوش هيجانی اش اميدوار باشيد. فرزند شما بايد بتواند با وجود چالش‌ها و سختي‌هاي پيش رويش و با وجود اتفاق‌هاي بدي كه در زندگي‌اش مي‌افتد، در رسيدن به اهدافش اميدوار باشد و براي تحقق آنها تلاش كند.

بالا بردن هوش هيجانی کودک

ترس غيرمنطقي‌اش را بگيريد

ترس كليد نجات آدم‌هاست و يك فرد منطقي خوب مي‌داند كه شجاعت بي‌حد و مرز تفاوتي با حماقت ندارد. اما اگر مي‌خواهيد هوش هيجانی فرزندتان بالا برود، ترس‌هاي غيرمنطقي و مخرب را از او دور كنيد. به او شجاعت عبور از مسيرهاي تازه را بدهيد و بخواهيد براي نمايش خلاقيتش گاهي ريسك كند و راه‌هاي آزموده شده را كنار بگذارد. از فرزندتان بخواهيد در عملش ردي از خود باقي بگذارد؛ ردي كه ديگران نتوانسته‌اند آن را به جا بگذارند. هيچ وقت براي آموزش چنين مفهومي به كودك‌تان زود نيست. او حتي بايد رد پاي خلاقيت و جسارتش را در تكاليف مهدكودكش هم به نمايش بگذارد.

# # # # #

مطالب پیشنهادی

ازدواج پسر با دختر بزرگتر خوب یا بد؟

صحبت کردن با شوهر و روش های صحیح آن

افراد مسن نیاز به رابطه جنسی ندارند؟

ویژگی خانواده متزلزل چیست؟

پربازدید های خانواده

نظرات شما

Conyers (1394/05/02) :

Woah nelly, how about them apelps!

*

code