تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوست کاهش وزن گیاهان دارویی

صبحانه و 7 انتخاب غلط برای آن

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » صبحانه و 7 انتخاب غلط برای آن

شما می دانید که صبحانه خوردن خیلی مهم است. اما آیا می دانستید غذایی که صبح زود می خورید بر حس تان تا آخر روز تاثیر زیادی می گذارد؟

صبحانه

 

صبحانه و 7 انتخاب غلط برای آن

ما اینجا می خواهیم غذاهایی که برای صبحانه خوب نیستند را معرفی کنیم.
شما می دانید که صبحانه خوردن خیلی مهم است. اما آیا می دانستید غذایی که صبح زود می خورید بر حس تان تا آخر روز تاثیر زیادی می گذارد؟ نه فقط این حرف واقعیت دارد، بلکه خوردن صبحانه سالم هر روز صبح می تواند ریسک بیماری هایی مثل سرطان و دیابت را کاهش دهد. ما اینجا می خواهیم غذاهایی که برای صبحانه خوب نیستند را معرفی کنیم.

 

صبحانه سالم و ناسالم : ژامبون، همبرگر و سوسیس

گوشت های فراوری شده نیترات دارند که سبب سرطان روده می شود. درحقیقت موسسه تحقیقات سرطان لیستی از بهترین کارهایی که می توانید برای کاهش خطر سرطان انجام دهید منتشر کرد. شماره یک این لیست دوری کردن از نیترات ها بود. این برای کسانی که صبحانه گوشت می خورند چه معنی دارد؟ زمان آن رسیده که نظر متفاوتی راجع به صبحانه تان پیدا کنید.

 

صبحانه سالم و ناسالم : غلات شکری

چگونه می توانید بین غلات شکری بد و نوع خوب آن برای صبحانه تفاوت قائل شوید؟ بعضی از این غلات مخصوص صبحانه سرشار از کربوهیدرات و شکر هستند. وقتی آنها را می خورید، میزان قند خون به سرعت اوج گرفته و بعد پایین می آید. احتمالا دلتان نمی خواهد انرژی تان در شروع روز سقوط کند. پس بهترین کار این است از خوردن این غلات شیرین شده خودداری کنید. درعوض غلاتی با میزان فیبر و پروتئین بالاتر انتخاب کنید. آیا در جستجوی یک ایده دیگر هستید؟ پس برای پروتئین و فیبر بیشتر به صبحانه خود تخم کتان یا گردو اضافه کنید.

 

پن کیک های بسته بندی شده با شیره های مصنوعی

درحالیکه شیره طبیعی یک شیرین کننده سالم است، اما بعضی شیرین کننده های مصنوعی در مغازه وجود دارد که سرشار از شیره ذرت با میزان قند بالا هستند. این شیرین کننده ها که از ذرت گرفته می شوند، در غذاهای بسته بندی شده و فراوری شده موجودند. قند بالای شیره ها که بین اندام ها ذخیره می شود، منجر به چاق شدن در ناحیه شکم می شود. این نوع چاقی هم می تواند سبب سرطان شود. در تحقیقات جدید یک مجله نیز مصرف این شیرین کننده های مصنوعی با دیابت ارتباط داده شده است.

 

صبحانه و 7 انتخاب غلط برای آن

 

این شیرینی ها نه تنها با آرد سفید تصفیه شده درست شده اند، بلکه شکر زیادی نیز بهشان اضافه شده است. شکر بدترین چیز برای تغذیه در اول صبح است، چونکه نتیجه اش بالا رفتن سریع قند خون است. این به معنی این است که سریع تر گرسنه شده و احتمال بالارفتن قند خون، دیابت و چاقی افزایش پیدا می کند. اگر تمام اینها به اندازه کافی نیستند که پن کیک را از صبحانه تان حذف کنید، پس باید بگوییم تعداد زیادی از دانشمندان معتقدند شکر و سرطان ارتباط مستقیم با هم دارند.

 

ساندویچ های ماکرویوی برای صبحانه

صبحانه های سالم هم برای صبحانه وجود دارد، اما تعداد زیادی از این ساندویچ های بسته بندی شده حاوی مواد نگهدارنده و سدیم است. بهترین کار این است که خودتان با استفاده از تخم مرغ و نان تست یک ساندویچ سالم درست کنید.

 

ماست های کم چرب میوه

ای این ماست ها کالری کمی دارند و مزه دار شده اند، اما معمولا با شیرین کننده مصنوعی و مواد شیمیایی پر شده اند. پس درعوض ماست پرچرب را جایگزین کنید.

کلوچه ها
این شیرینی ها فوق العاده پرکالری هستند و و از موادی ساخته شده اند مثل آرد سفید، روغن و مقداری زیادی شکر که بدنتان بدانها نیازی ندارد. اگر انتخاب دیگری به غیر از آن ندارید مقدار کمی به اندازه یک تخم مرغ بخورید.

اما به جای اینکه درب کابینت را باز کنید و اولین خوراکی که به چشم تان می خورد را بر دارید (شاید مقدار بیسکویت یا سریالی مملو از شکر) چرا بدن خود را با صبحانه ای مغذی و غنی از پروتئین که البته اسان هم باشد سوخت رسانی نکنید
در ادامه دستور پخت چهار صبحانه مختلف را خواید دید برای اینکه بدن خود را برای ادامه روز در مسیر صحیحی قرار دهید

صبحانه سالم

انتخاب اول : پن کیک پروتئین و جو دو سر

ارزش غذایی :

انرژی : ۲۷۹ کالری

پروتئین : ۳۴ گرم

کربوهیدرات : ۳۰ گرم

چربی : ۲ گرم

قدم اول : دو عدد سفیده تخم مرغ یک چهارم فنجان شیر بدون چربی شیرین کننده مصنوعی یک یمانه پروتئین وی کمی نمک و نصف فنجان جو پرک را داخل یک کاسه بریزید به خوبی با هم مخلوط کنید و هم بزنید

قدم دوم : تابه تفلونی را با اسپری روغن چرب کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید مخلوط آماده شده را داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا پخته شود تا وقتی حباب هایی در بالای پن کیک شکل بگیرد

قدم سوم : با استفاده از یک کف گیر پن کیک را پشت و رو کنید و اجازه دهید تا برای حدود ۲ دقیقه سمت دیگر آن پخته شود تا اینکه به رنگ طلایی دراید


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

میکرونیدلینگ صورت بهترین روش جوانساز

ماهی تیلاپیا

هشدار برای استفاده از ماهی تیلاپیا

عمر ناخن هایمان را بیشتر کنیم

فواید کاهو و خواص کاهو چیست

کاهو ، خواص و فواید کاهو

پربازدید های سلامت

نظرات شما

*

code