تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آندومتریوز و راه های شناسایی آن

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » آندومتریوز و راه های شناسایی آن

شایع‌ترین نشانه آندومتریوز درد مزمن لگنی است . یک علامت عمده آندومتریوز و درد مزمن لگنی است که می‌تواند به ناتوانی فیزیکی و عوارض روانی – اجتماعی منجر شود. این بیماری کار، مقاربت و روابط اجتماعی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آندومتریوز

آندومتریوز و راه های شناسایی آن

شایع‌ترین نشانه آندومتریوز درد مزمن لگنی است . یک علامت عمده آندومتریوز و درد مزمن لگنی است که می‌تواند به ناتوانی فیزیکی و عوارض روانی – اجتماعی منجر شود. این بیماری کار، مقاربت و روابط اجتماعی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

چگونه بفهمیم آندومتریوز داریم؟

عارضه  آند ومتریوز را می توان با انجام عمل لاپاروسکوپی درمان کرد اما این مشکل چه علائم و نشانه هایی دارد؟
یک جراح و متخصص زنان با تاکید بر اینکه آندومتریوز با طیفی از علایم همراه است، گفت: شایع‌ترین نشانه آندومتریوز درد مزمن لگنی است و تشخیص این عارضه جراحی لاپاراسکوپی است.
دکتر هاشمیان با اشاره به اینکه آندومتر یوز بیماری شایعی در زنان است، گفت: این عارضه با قرار گرفتن غیرطبیعی بافت غددی و استرومایی شبه آندومتر. (آندومتر بافت داخلی رحم است) بروز می‌کند. وی افزود: یک علامت عمده آندومتریوز و درد مزمن لگنی است که می‌تواند به ناتوانی فیزیکی و عوارض روانی – اجتماعی منجر شود. این بیماری کار، مقاربت و روابط اجتماعی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آندومتریوز یک اختلال پیچیده است که اغلب تشخیص داده می‌شود، اما به صورت مناسب درمان نمی‌شود. کیست‌های آندومتر یوز از جمله شایع‌ترین کیست‌های تخمدان هستند که در جراحی مشاهده می‌شوند و لاپاراسکوپی می‌تواند در درمان آن موثر و کارآمد باشد. پس از انجام عمل جراحی اغلب پزشک درمان‌های هورمونی را تجویز می‌کنند. و به طور معمول کیست آندومتریوز به زودی عود نمی‌کند.

هاشمیان با تاکید بر اینکه آندومتر یوما به سادگی با جراحی و برداشتن کیست خارج می‌شود، روش تشخیص آندومتر یوز را جراحی لاپاراسکوپی عنوان کرد و گفت: ابتلای اقوام نزدیک به بیماری آندومتر یوز شانس ابتلا را در افراد بیشتر می‌کند.

آندومتر یوز هرچه در سنین پایین‌تر بروز کند، نشان دهنده شدیدتر بودن بیماری است. مهم‌ترین نکته در علل ژنتیکی بیماری آندومتریوز چند ژنی بودن آن است؛ به نحوی که از 10ها تا 100ها ژن در بروز این بیماری تاثیر دارند و متعدد بودن ژن‌ها مطالعه آن را از نظر ژنتیکی مشکل‌تر می‌کند.

آندومتریوز

آندومتریوز

چه عاملی باعث اندومتریوز می شود ؟

هنوز دانشمندان دقیقا نمی دانند که علت رشد خارج رحمی بافت اندومتر( آستر رحم) چیست. اما فرضیه های متعددی وجود دارند. ارث نقش مهمی در بروز اندومتر ایفا می کند .مهاجرت سلولهای اندومتر به محوطه لگن در زمان پریود از طریق برگشت خون قاعدگی و یا در طی عمل سزارین نیز از فرضیه های دیگر است. اختلال در سیتم ایمنی نیز می تواند این پدیده را تشدید کند.

چه کسانی در معرض اندومتریوز هستند ؟

اندومتریوز در زنان زیر شایعتر است زنان در دهه 30 و 40 زندگی زنان بدون فرزند زنان با پریودهای طولانی تر از 7 روز زنان با سیکلهای کمتر از 28 روز شروع پریود قبل از 12 سالگی زنانی که مادرو خوهرانشان مبتلا به اندومتریوز بوده اند.


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص جگر سفید چیست

خواص جگر سفید یا خواص شش گوسفند

رژیم لاغری درماه رمضان چگونه است؟

مواد غذایی مناسب برای فصل امتحانات

مواد غذایی مناسب برای فصل امتحانات

با باکتری های کلی فرم آشنا شویم

پربازدید های سلامت

نظرات شما

*

code