.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

رازیانه گیاهی برای رفع لکه‌های پوستی وکاهش دردهای زنانه

مجله پزشکی آسان طب » پوست مو و زیبایی » رازیانه گیاهی برای رفع لکه‌های پوستی وکاهش دردهای زنانه

رازیانه طبع گرم و خشکی دارد و رطوبت های بدن زنان را رفع می کند به طوری که تنظیم کننده وضعیت هورمونی آنها است.

رازیانه

 

حسن اکبری در مورد خواص دارویی گیاه رازیانه گفت: رازیانه گیاهی معطر است که به صورت علفی گل دار و دارای برگهای نازک است و به عنوان گیاهی مملو از هورمونهای زنانه یا همان استروژن شناخته شده است.

رفع لکه‌های پوستی با رازیانه

وی ادامه داد:رازیانه طبع گرم و خشکی دارد و رطوبت های بدن زنان را رفع می کند به طوری که تنظیم کننده وضعیت هورمونی آنها است.

 

این مدرس طب اسلامی گفت:در حال حاضر به دلیل تغییر سبک تغذیه و رفتن به سمت تغذیه غربی،زنان کشورمان از مشکلات بسیاری رنج می برند که از آن جمله می توان به دردهای دوران قاعدگی، نامنظمی های این دوران، عفونت و اختلالات هورمونی اشاره کرد.

 

اکبری تصریح کرد: در چنین شرایطی مصرف گیاهان دارویی مانند رازیانه به میزان روزانه حداقل یک لیوان،این دردها را بر طرف می کند و معمولا با تنظیم هورمونهای زنانه و بهبود وضعیت زنانه همراه خواهد بود.

 

این متخصص و دانشیار آسیب‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد عوارض مصرف بالای این گیاه دارویی افزود: در موارد معدودی ممکن است مصرف رازیانه به میزان بالا موجب بدتر شدن نظم دوران قاعدگی شود که در این حالت لازم است بیمار ابتدا با زیاد کردن و سپس با کم کردن میزان رازیانه به تدریج وضعیت مطلوب را بدست آورد.

 

اکبری گفت: مصرف رازیانه در دوران عادت ماهانه مشکلی ندارد اما میزان مصرف بستگی به وضعیت بیمار دارد.همچنین رازیانه به علت داشتن استروژن و داشتن طبع گرم اثرات خوبی روی شادابی، شفافیت و از بین بردن لکه های پوستی دارد.

 

این محقق و مدرس طب اسلامی ادامه داد: رازیانه در رفع چین و چروک های پوست زنان بسیار مؤثر است و باعث تداوم جوانی چهره زنان می شود و به علت خاصیت ضد بلغمی موجب از بین رفتن کیست‌های زیر چشمی می شود.

 

رفع لکه‌های پوستی با رازیانه

پارسی طب

 

وی افزود:برای رفع لکه‌های پوستی نیز اگر عرق رازیانه با گلاب و روغن بنفشه و کمی پودر زعفران مخلوط شود و شبها به پوست صورت مالیده شود، می تواند در رفع آنها و چین و چروکها مؤثر باشد

در این قسمت درباره این گیاه اطلاعاتی را به شما دادیم و متوجه شدیم که در رفع لکه های پوستی تاثیر زیادی خواهد گذاشت. این گیاه فواید زیادی برای انواع بیماری ها و سلامتی ما دارد.


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خطرات استفاده از لوازم آرایش

خطرات استفاده از لوازم آرایش دیگران

از بین بردن چین و چروک

میوه هایی برای از بین بردن چین و چروک پوست

خال

اطلاعاتی در مورد روش های برداشتن خال

دستگاه زیبایی لب ها با دستگاه روبر لیپس rubber lips

زیبایی لب ها با دستگاه روبر لیپس rubber lips

پربازدید های پوست مو و زیبایی

نظرات شما

*

code