تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سبک زندگی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

شیوه درست مدیریت زمان

مجله پزشکی آسان طب » سبک زندگی » شیوه درست مدیریت زمان

زمان

مدیریت زمان

در طول تاریخ، زمان و ابعاد مختلف آن، مورد توجه انواع تمدن‌ها بوده و امروزه این توجه بیش از پیش وجود دارد. گونه‌ای که فناوری‌های نو، محیطی فراهم آورده‌اند که در کوتاه مدت می‌توان به اطلاعات بی‌شماری دسترسی پیدا کرد و کارها را بسیار سریع تر و آسان تر از پیش انجام داد. با این وجود، تمایل سرعت عمل در انجام کارها روز به روز بیشتر می‌شود. با چنین تمایلی این احساس به وجود می‌آید که از زمان عقب مانده ایم و نمی‌توانیم از زمان به طور موثر بهره‌مند شویم.

هیچگاه از اینکه وقت کافی برای انجام کارها و پیشرفت در زندگی ندارید شکایت نکنید. شما همان تعداد ساعت در روز را در اختیار دارید که افراد موفقی مانند هلن کلر، پاستور، البرت اینشتین و پروفسور حسابی داشته‌اند. تفاوت در روش، ترتیب و نحوه‌ی مدیریت زمان است که باعث افزایش یا کاهش کارایی افراد می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا روش‌ها و رویکردهایی که درون‌مایه‌ی آن کار و تفکر هوشمندانه است را با شما در میان بگذاریم.

مدیریت-زمان

تفاوت در روش، ترتیب و نحوه‌ی مدیریت زمان است که باعث افزایش یا کاهش کارایی افراد می‌شود

 اولویت‌بندی، قانون طلایی مدیریت زمان است. هر روز دو یا سه کار را که اهمیت بیشتری برای تکمیل شدن دارند را شناسایی کنید و سعی کنید تا قبل از امور دیگر به آن‌ها بپردازید. این مرحله بیشترین تغییر در جهت افزایش زمان را به دنبال دارد.

برنامه ریزی در زندگی شخصی و حرفه‌ای متفاوت از هم انجام می‌شوند. روش برنامه‌ریزی مناسب خود را انتخاب كنید. از هر روش كه استفاده می كنید توجه کنید که باید انتظارات خود را برآورده كنید و همچنین به یاد داشته باشید تعداد ساعات محدودی در یك روز وجود دارد. سعی نكنید به نتایج ماورائی قابلیت‌های خود دست یابید.
برخی افراد تصور می‌کنند که با کاهش زمان خواب ‌شان می‌‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند اما چنین روشی نه تنها باعث بهره‌ وری بیشتر نمی‌شود بلکه تمرکز را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اکثر افراد برای داشتن عملکرد بهینه ‌ی مغزی و بدنی نیاز به ۷ تا ۸ ساعت خواب روزانه دارند.
نه گفتن را یاد بگیرید و همواره پذیرای بازدیدكنندگان نباشید. با بستن در اتاق یا حذف ارتباط بصری می‌توانید به بازدیدكننده بفهمانید كه شما مشغول هستید. راه دیگر برای كاهش مزاحمت‌ها جواب ندادن به تلفن است. تماس‌های تلفنی قطار افكار را از حركت باز‌می‌دارند.
در هنگام انجام کار به بهره‌ ور بودن تأكید كنید نه مشغول بودن. تمركز بر بهره‌ وری كیفیت كار و عملكرد را افزایش می‌دهد. تهیه یك فهرست اولویت‌بندی شده از كارها به شما كمك می‌كند كه بهره‌ور باشید.

مدیریت

برخی افراد تصور می‌کنند که با کاهش زمان خواب ‌شان می‌‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند

برای تکمیل و اتمام کارهای‌تان محدودیت زمانی قرار دهید و سعی کنید تفکر اشتباه “این کار را شروع می‌کنم و تاجایی ادامه می‌دهم که تمام شود” را با “این کار را تا سه ساعت تمام می‌کنم” جایگزین نمایید.

برخی افراد تصور می‌کنند که با کاهش زمان خواب ‌شان می‌‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند اما چنین روشی نه تنها باعث بهره‌ وری بیشتر نمی‌شود بلکه تمرکز را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

یک سیستم سازمان‌دهی امور برای خود ایجاد کنید. شاید در نگاه اول پیاده سازی یک سیستم سازمان‌دهی امری پیچیده و دشوار به نظر برسد ولی با پیاده سازی تدریجی چنین سیستمی شاهد کارایی باور نکردنی در انجام امور خواهید بود.
ما معمولاً در طول روز زمان‌های تلف شده‌ ی زیادی داریم، اتاق انتظار پزشکان یا سالن انتظار فرودگاه یا مترو جاهایی هستند که باعث اتلاف زمان ما می‌شوند. سعی کنید برخی کارهایتان را در چنین زمان‌هایی انجام دهید.
اما نکته پایانی: هدف اصلی در زندگی، لذت بردن است، کار همیشه هست. مشغله‌ی کاری روزانه به قدری است که از یاد برده‌ایم تا از آنچه انجام می‌دهیم لذت ببریم. حتی وقتی که با نگاه و تفکر هوشمندانه به کارها می‌نگریم قصد داریم هر چه زودتر آن‌ها را به اتمام برسانیم. نکته‌ی مهم این است که ابتدا فکر کنیم چطور می‌توانم از کارهایی که انجام می‌دهم لذت ببرم. چنین تفکری باعث می‌شود که از طول مسیر زندگی خود لذت بیشتری ببریم.

 


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

رفتاری مناسب بر شکوفایی کودک

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

آموزش بافت دستکش بدون انگشت با میل جدید

پیشگیری از ایدز

راه پیشگیری از ایدز را بشناسید

تعیین جنسیت

آشنایی با نحوه تعیین جنسیت

پربازدید های سبک زندگی

نظرات شما

*

code