تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سبک زندگی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

شیوه درست مدیریت زمان

مجله پزشکی آسان طب » سبک زندگی » شیوه درست مدیریت زمان

هدف اصلی در زندگی، لذت بردن است، کار همیشه هست. مشغله‌ی کاری روزانه به قدری است که از یاد برده‌ایم تا از آنچه انجام می‌دهیم لذت ببریم. حتی وقتی که با نگاه و تفکر هوشمندانه به کارها می‌نگریم قصد داریم هر چه زودتر آن‌ها را به اتمام برسانیم.

مدیریت زمان

مدیریت زمان یعنی چه ؟

در طول تاریخ، زمان و ابعاد مختلف آن، مورد توجه انواع تمدن‌ها بوده و امروزه این توجه بیش از پیش وجود دارد. گونه‌ای که فناوری‌های نو، محیطی فراهم آورده‌اند که در کوتاه مدت می‌توان به اطلاعات بی‌شماری دسترسی پیدا کرد و کارها را بسیار سریع تر و آسان تر از پیش انجام داد. با این وجود، تمایل سرعت عمل در انجام کارها روز به روز بیشتر می‌شود. با چنین تمایلی این احساس به وجود می‌آید که از زمان عقب مانده ایم و نمی‌توانیم از زمان به طور موثر بهره‌مند شویم.

هیچگاه از اینکه وقت کافی برای انجام کارها و پیشرفت در زندگی ندارید شکایت نکنید. شما همان تعداد ساعت در روز را در اختیار دارید که افراد موفقی مانند هلن کلر، پاستور، البرت اینشتین و پروفسور حسابی داشته‌اند. تفاوت در روش، ترتیب و نحوه‌ی مدیریت زمان است که باعث افزایش یا کاهش کارایی افراد می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا روش‌ها و رویکردهایی که درون‌مایه‌ی آن کار و تفکر هوشمندانه است را با شما در میان بگذاریم.

مدیریت-زمان مدیریت زمان

تفاوت در روش، ترتیب و نحوه‌ی مدیریت زمان است که باعث افزایش یا کاهش کارایی افراد می‌شود

 اولویت‌بندی، قانون طلایی مدیریت زمان است. هر روز دو یا سه کار را که اهمیت بیشتری برای تکمیل شدن دارند را شناسایی کنید و سعی کنید تا قبل از امور دیگر به آن‌ها بپردازید. این مرحله بیشترین تغییر در جهت افزایش زمان را به دنبال دارد.

برنامه ریزی در زندگی شخصی و حرفه‌ای متفاوت از هم انجام می‌شوند. روش برنامه‌ریزی مناسب خود را انتخاب کنید. از هر روش که استفاده می کنید توجه کنید که باید انتظارات خود را برآورده کنید و همچنین به یاد داشته باشید تعداد ساعات محدودی در یک روز وجود دارد. سعی نکنید به نتایج ماورائی قابلیت‌های خود دست یابید.

برخی افراد تصور می‌کنند که با کاهش زمان خواب ‌شان می‌‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند اما چنین روشی نه تنها باعث بهره‌ وری بیشتر نمی‌شود بلکه تمرکز را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اکثر افراد برای داشتن عملکرد بهینه ‌ی مغزی و بدنی نیاز به ۷ تا ۸ ساعت خواب روزانه دارند.

نه گفتن را یاد بگیرید و همواره پذیرای بازدیدکنندگان نباشید. با بستن در اتاق یا حذف ارتباط بصری می‌توانید به بازدیدکننده بفهمانید که شما مشغول هستید. راه دیگر برای کاهش مزاحمت‌ها جواب ندادن به تلفن است. تماس‌های تلفنی قطار افکار را از حرکت باز‌می‌دارند.

در هنگام انجام کار به بهره‌ ور بودن تأکید کنید نه مشغول بودن. تمرکز بر بهره‌ وری کیفیت کار و عملکرد را افزایش می‌دهد. تهیه یک فهرست اولویت‌بندی شده از کارها به شما کمک می‌کند که بهره‌ور باشید.

مدیریت زمان

برخی افراد تصور می‌کنند که با کاهش زمان خواب ‌شان می‌‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند. مدیریت زمان

برای تکمیل و اتمام کارهای‌تان محدودیت زمانی قرار دهید و سعی کنید تفکر اشتباه “این کار را شروع می‌کنم و تاجایی ادامه می‌دهم که تمام شود” را با “این کار را تا سه ساعت تمام می‌کنم” جایگزین نمایید.

برخی افراد تصور می‌کنند که با کاهش زمان خواب ‌شان می‌‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند اما چنین روشی نه تنها باعث بهره‌ وری بیشتر نمی‌شود بلکه تمرکز را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

یک سیستم سازمان‌دهی امور برای خود ایجاد کنید. شاید در نگاه اول پیاده سازی یک سیستم سازمان‌دهی امری پیچیده و دشوار به نظر برسد ولی با پیاده سازی تدریجی چنین سیستمی شاهد کارایی باور نکردنی در انجام امور خواهید بود.

مدیریت زمان

ما معمولاً در طول روز زمان‌های تلف شده‌ ی زیادی داریم، اتاق انتظار پزشکان یا سالن انتظار فرودگاه یا مترو جاهایی هستند که باعث اتلاف زمان ما می‌شوند. سعی کنید برخی کارهایتان را در چنین زمان‌هایی انجام دهید.

اما نکته پایانی درباره مدیریت زمان :

هدف اصلی در زندگی، لذت بردن است، کار همیشه هست. مشغله‌ی کاری روزانه به قدری است که از یاد برده‌ایم تا از آنچه انجام می‌دهیم لذت ببریم. حتی وقتی که با نگاه و تفکر هوشمندانه به کارها می‌نگریم قصد داریم هر چه زودتر آن‌ها را به اتمام برسانیم. نکته‌ی مهم این است که ابتدا فکر کنیم چطور می‌توانم از کارهایی که انجام می‌دهم لذت ببرم. چنین تفکری باعث می‌شود که از طول مسیر زندگی خود لذت بیشتری ببریم.

در این بخش اطلاعاتی را درباره مهارت مدیریت زمان تقدیمتان کردیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را برده باشید.

بدون برنامه ریزی و مدیریت زمان به هیچ جا نخواهید رسید و فقط عمرتان هدر می رود.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علت ناتوانی های یادگیری چیست ؟

نکات خانه داری

7 نکته ظریف در خانه داری که نمی دانستید!

نه گفتن

نه گفتن را در زندگی یاد بگیریم

نکات طلایی برای کنار آمدن با شکست عشقی

پربازدید های سبک زندگی

نظرات شما

*

code