تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

کودکان قربانی دعواهای والدین

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » کودکان قربانی دعواهای والدین

مشاهده این وقایع کودکان را دستخوش مشکلات جسمی و روحی فراوانی خواهد کرد ، تحقیقات روانپزشکان نشان داده است که ترشح نا به جا و مخرب هورمونها در مواقع استرس و ترس باعث رسوب این هورمونها در خون و تبدیل آنها به سم می گردد و به همین دلیل است که فرزندان خانواده های آشفته بیماری های بیشتری را نسبت به سایر کودکان تجربه می کنند.

دعواهای والدین

کودکانی که مدام شاهد دعواهای والدین خود هستند علی الخصوص کتک خوردن مادرشان را می بینند دچار آسیب های زیادی می شوند.
 صدای دعوا و کتک کاری همسایه اعصابم را به هم ریخته بود برای اینکه از شر صدای همیشگی شان خلاص شوم رخت خوابم را برداشتم و به پذیرایی رفتم تا شاید بتوانم بخوابم که صدایی از راه پله ها توجه ام را جلب کرد در را که باز کردم باورم نمی شد پسر 4 ساله همسایه در گوشه ای از راه پله نشسته بود و به آرامی گریه می کرد به طرفش رفتم بغلش که کردم با دیدن من گریه اش شدت گرفت گفت : بابا داره مامانم می زنه مامان دماغش خون میاد اگه مامانم بمیره چی ؟؟؟

کودکان و دعوای والدین

کودکانی که مدام شاهد دعواهای والدین خود هستند علی الخصوص کتک خوردن مادرشان را می بینند دچار آسیب های زیادی می شوند که می توان گفت این آسیبها کمتر از مشکلات کودکان طلاق نیست. کودکان به محض بالا رفتن صدای والدینشان دچار نگرانی و احساس نا امنی می شوند حال اگر پدر و مادر در این زمینه دارای سابقه هم باشند ترس و اضطراب کودک آنها چند برابر خواهد شد.

دعوا-والدین

کودکان و دعوای والدین

کودکان هر مقدار که سنشان پایین تر باشد روابط عاطفی و قوی تری با مادرشان دارند و این مسئله باعث می شود تا کودکان نسبت به مادرشان احساس نگرانی بیشتری را احساس کنند و هر مسئله ای که باعث تهدید برای مادر باشد به نوعی تهدید کنند سلامت و روح و روان کودک است .

در غالب مشاجراتی که بین  والدین اتفاق می افتد کودکان آن را تهدیدی برای مادر خود فرض می کنند و اگر در این میان پدر خانواده به مادر آسیب فیزیکی برساند ذهن کودک دچار درگیری های بیشتری  در این زمینه خواهد شد حتی اگر در آن موقعیت از خود واکنش نشان ندهند.

تماشای برخوردهای فیزیکی میان والدین که در بیشتر اوقات منجر به کتک خوردن زنان می شود معمولاً بچه ها را دچار سردرگمی خواهد کرد آنها در آن موقعیت نمی داند باید چه عکس العملی از خود نشان دهند ، قطعاً تمام این کودکان در این صحنه دچار غمگینی و ترس شدید خواهند شد و ممکن است واکنش های آنها در این زمینه متفاوت باشد در بعضی از مواقع کودکان سعی می کنند که حائلی را میان مادر و پدرشان ایجاد کنند تا شاید از کتک خوردن مادرشان جلوگیری نمایند که متاسفانه این امر منجر به آسیب دیدن کودک می گردد و یا بعضی از کودکان سعی می کنند حالت تهاجمی به خود گرفته و به پدر خود حمله ور می شوند تا هم انتقام مادر خود را گرفته باشند و هم باعث پایان درگیری ها باشند بعضی از کودکان نیز در این مواقع به گریه و التماس اکتفا می کنند تا درگیری پایان یابد.

کودکان ی که شاهد خشونت خانوادگی هستند خشونت فیزیکی را در خانواده می آموزند و با مشاهده این مورد که پدری که دارای توانمندی جسمی بیشتر است مادر را مورد ضرب و شتم قرار می دهد این نکته را سر لوحه خود قرار داده در مواقعی که احساس کنند توانمندی استفاده از زور و قدرت را در قبال همسالانشان دارند به اعمال خشونت فیزیکی دست خواهند زد
دعوا-و-کودکان

کودکان ی که شاهد خشونت خانوادگی هستند خشونت فیزیکی را در خانواده می آموزند و با مشاهده این مورد که پدری که دارای توانمندی جسمی بیشتر است مادر را مورد ضرب و شتم قرار می دهد

مشاهده این وقایع کودکان را دستخوش مشکلات جسمی و روحی فراوانی خواهد کرد ، تحقیقات روانپزشکان نشان داده است که ترشح نا به جا و مخرب هورمونها در مواقع استرس و ترس باعث رسوب این هورمونها در خون و تبدیل آنها به سم می گردد و به همین دلیل است که فرزندان خانواده های آشفته بیماری های بیشتری را نسبت به سایر کودکان تجربه می کنند. این گونه کودکان با مشکل اختلال در رشد نیز رو به رو هستند و دل دردهای مزمن آنها را رها نخواهد کرد اختلال در خواب و شب اداری از دیگر مشکلاتی است که این کودکان با آنها دست به گریبان هستند.

اطلاعات دیگر درباره عوارض دعواهای والدین برای کودکان

لطمات روحی و روانی که متوجه این کودکان است قابل مقایسه با مشکلات جسمی نیست . تنفر و بغض و کینه نسبت به پدر یکی از مشکلات رایج میان این کودکان است که باعث شکاف جدی در روابط پدر و فرزند خواهد شد و در آینده تاثیر این شکاف بیشتر مسئله ساز خواهد شد .کودکانی که شاهد خشونت خانوادگی هستند خشونت فیزیکی را در خانواده می آموزند و با مشاهده این مورد که پدری که دارای توانمندی جسمی بیشتر است مادر را مورد ضرب و شتم قرار می دهد این نکته را سر لوحه خود قرار داده در مواقعی که احساس کنند توانمندی استفاده از زور و قدرت را در قبال همسالانشان دارند به اعمال خشونت فیزیکی دست خواهند زد و زمینه اعمال بزهکارانه در آنها بیشتر خواهد شد . از دیگر مشکلاتی که این کودکان با آن مواجه هستند می توان به افت تحصیلی ، انزوا و گوشه گیری ، ترس و اضطراب ، خشم های کنترل نشده ، فرار از منزل و.. اشاره کرد .

کودکان و دعوای والدین

در پایان باید گفت هر خانواده ای ممکن است دچار مشکلات و نوساناتی شود ولی در زمانی که با این مشکلات مواجه می شوید به این نکته توجه داشته باشید که کودکان امانتهایی از جانب خداوند در دستان شما هستند به علت خشم و عصبانیتی که قادر به کنترل آن نیستید کودکان معصوم خود را میان تنشها و فشارهای روانی قرار ندهید و از اعمال خشونت فیزیکی در قبال همسرتان خود داری کنید.

همسر شما برای فرزندتان فرشته ای است که کودکتان عاشقانه او را دوست دارد زمانی  که فرشته او را زیر ضربات مشد و لگد می گیرید تمام احساس و عواطف فرزندتان را لگد کوب کرده اید.


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

در اوقات فراغت ورزش فراموش نشود

فواید سفر کردن

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

انواع لاغری

انواع لاغری و دلایل آن

مشکلات نوزاد برخی دلایل آنها

پربازدید های خانواده

نظرات شما

*

code