تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

با تولد فرزندتان همسر شما تغییر کرده است؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » با تولد فرزندتان همسر شما تغییر کرده است؟

عمدتا تولد فرزندتان بسیار وقت شما (مادر)را به خود اختصاص خواهد داد که عمدتا با همسر خود بسیار فاصله می می گیرید. لذا برای کاهش این مشکلات اجرای دستوراتی لازم است

تولد فرزند

تولد فرزندتان

عمدتا تولد فرزندتان آنقدر وقت شما (مادر)را به خود اختصاص می دهد که عمدتا با همسرتان از هم فاصله می گیرید. لذا برای کاهش این مشکلات توصیه می شود که:

تغییر-همسرتان

تولد فرزندتان آنقدر وقت شما (مادر)را به خود اختصاص می دهد که عمدتا با همسرتان از هم فاصله می گیرید

١. انجام کارهای روزمره با تولد فرزند :

به جای اینکه دائماً در مورد انجام وظایف و مسئولیت های محوله یکدیگر را سرزنش کرده و یا مقصر بدانید، در انجام کارها با یکدیگر همکاری داشته باشید. یاد بگیرید که در برخورد با مسائل و چالش ها، خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید و فراموش نکنید که این اوقات گذراست و زندگی شما به حال طبیعی خود باز می گردد. فرزند شما همیشه تا این حد کوچک و ناتوان و نیازمند به مراقبت دائم نمی ماند بنابراین سعی کنید به خاطر این تغییرات موقتی واکنش شدید نشان ندهید.

٢. با تولد فرزند مقررات تنظیم کنید:

لازم است که شما و همسرتان میان همکاری و مداخله یک مرز شخصی قائل شوید یعنی علاوه بر اینکه سعی می کنید در انجام وظایف و مسئولیت ها مربوط به کودک با هم همکاری و همیاری داشته باشید از طرف دیگر وارد حیطه مسئولیتی همسرتان نشوید. مثلا دائماً در مورد نحوه شیر دادن، تعویض لباس و … به همسر خود تذکر ندهید و یا سعی نکنید نحوه در آغوش گرفتن کودک را به شوهرتان آموزش دهید.

فرزند

تغییرات همسر بعد تولد فرزند

٣. با تولد فرزند اوقاتی را برای یکدیگر صرف کنید:

– به خاطر داشته باشید که در هر مرحله از زندگی زناشویی که باشید لازم است اوقاتی را به همسرتان اختصاص دهید. این تخصیص زمان می تواند از روزی 2 ساعت در شبانه روز تا روزهای پایانی هفته را شامل شود.
سعی کنید در ایام هفته حداقل زمانی را پیدا کرده و صرف گفتگو با یکدیگر کنید و مسائل و مشکلات خود را با یکدیگر در میان بگذارید و در احساسات خود با هم شریک شوید. به خاطر داشته باشید زمانی که شما اوقاتی را صرف برقراری رابطه با همسرتان می کنید در اصل این زمان صرف شادی و خوشبختی آینده فرزندتان می شود.

– حتماً زمان هایی را به تنهایی و بدون حضور فرزندتان با یکدیگر صرف کنید. برای مثال زمانی که نوزادتان در خواب است و یا مشغول بازی است، فرصت مناسبی برای آن است که شما زمانی را به یکدیگر اختصاص دهید.

اگر ملاحظه می کنید که نگهداری از فرزندتان برای شما بسیار وقت گیر شد. تا حدی که نمی توانید به نیازهای همسرتان توجهی داشته باشید حتماً از کمک اطرافیان مانند مادر خودتان، مادر همسرتان و یا حتی پرستار کودک بهره بگیرید.

فراموش نکنید صحبت کردن از اساسی ترین و اصولی ترین روش هایی است که در کاهش تعارضات زناشویی نقش موثر دارد. هر چند امکان دارد تصور کنید که با وجود این همه مشغله فرصت انجام این کار را ندارید اما این بسیار مهم است که شما بتوانید با بحث ها و گفتگوهای کوچک از درگیری ها مشاجرات بزرگ جلوگیری کنید. لذا سعی کنید در ایام هفته حداقل زمانی را پیدا کرده و صرف گفتگو با یکدیگر کنید و مسائل و مشکلات خود را با یکدیگر در میان بگذارید و در احساسات خود با هم شریک شوید. به خاطر داشته باشید زمانی که شما اوقاتی را صرف برقراری رابطه با همسرتان می کنید در اصل این زمان صرف شادی و خوشبختی آینده فرزندتان می شود.


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

نوجوان

تفکر و خود اگاهی یک نوجوان

فواید خاک بازی کودکان و گل بازی کودکان

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

کج خلقی در کودکان را کنترل کنید

اطلاعاتی از زنان معلول جهان

پربازدید های خانواده

نظرات شما

*

code