.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

کک و مک و درمان آن

مجله پزشکی آسان طب » پوست مو و زیبایی » کک و مک و درمان آن

دانه های رنگی را روی صورت دیگران دیده اید،به نظر با نمک و زیباست. شاید هم شما صورتی پر از کک و مک دارید و نگران شان هستید

کک و مک

کک و مک چیست ؟

حتما این دانه های رنگی را روی صورت دیگران دیده اید،به نظرتان با نمک و زیباست. شاید هم خودتان صورتتان پر از کک و مک است و آرزو می کیدید نبود و یا نگران شان هستید. بعضی می گویند که بیماری پوستی است،بعضی می گویند عامل سرطان و یا حتی به دلیل سوختن توسط آفتاب به وجود می آیند. اما واقعا این کک و مک ها چیستند و چگونه به وجود می آیند؟

کک-مک کک و مک

کک و مک دسته های متمرکز رنگدانه های تیره روی پوست هستند

کک و مک زیر ذره بین

کک و مک دسته های متمرکز رنگدانه های تیره روی پوست هستند که اغلب در افراد با پوست روشن قابل ملاحظه است.کک و مک ها سلول های تولید کننده ی رنگ دانه ی تیره نیستند،بلکه دارای سلول هایی است که بیش از حد رنگدانه تولید می کنند که باعث تغییر رنگ پوست می شود.

 

صرف نظر از پیشینه ی ژنتیکی،کک و مک می تواند روی پوست هر فردی ایجاد شود،با این حال،تعداد کک و مک ارثی است. تشکیل کک و مک به قرار گرفتن در معرض خورشید مرتبط است. قرار گرفتن ر معرض اشعه ی UV-B (فرابنفش-بی)باعث افزایش تولید رنگدانه ها و تیره و واضح تر شدن آنها می شود.

 

کک مک بیشتر روی صورت دیده می شوند؛اما ممکن است در قسمت های بدن در معرض نور خورشید مانند دست ها و پاها نیز ایجاد شوند. تمرکز سنگین رنگدانه ها ممکن است باعث افزایش کک مک و پوشاندن کامل یک قسمت از بدن مانند صورت می شود.کک ومک در نوزادان نادر و در نوجوانان پیش از بلوغ متداول است. کک ومک بیماری پوستی نیست،اما افراد دارای کک و مک تمرکز ملانین های محافظ نور کمترو حساسیت نسبت به اثرات مضر اشعه ی فرابنفش هستند.توصیه می شود که افراد دارای کک و مک تا حد ممکن از قرارگرفتن در معرض آفتاب اجتناب نموده و از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.
انواع کک و مک

دو نوع اساسی کک مک وجود دارد:کک مک ساده و کک و مک آفتاب سوخته.

کک مک ساده: معمولا برنزه ،گرد و کوچک (تقریبا به اندازه پهنای یک میخ)هستند.

کک و مک آفتاب سوخته: اغلب تیره تر،دارای مرزهای نامشخص و نامنظم هستند و ممکن است از اندازه ی پاک کن ته مداد نیز بزرگتر باشند.کک و مک آفتاب سوخته بالای پشت بدن و شانه ها که بیشتر در معرض آفتاب سوختگی هستند،متداول تر هستند.

چگونه از ایجاد کک و مک جلوگیری کنیم؟

از آنجایی که نمی توان ژنتیک را تغییر داد،اکثر روش های جلوگیری امل اجتناب از خورشید و محافظت از پوست در برابر آن است:

استفاده از کرم ضد آفتابspf50
استفاده از کلاه های لبه دار
پوشیدن لباس های محافظ در برابر خورشید،مانند شلوار و آستین بلند
اجتناب از ساعات اوج تابش خورشید ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر
ماندن در سایه و یا منزل

کک-و-مک کک و مک

میتوان از ایجاد کک مک جلوگیری کرد

درمان کک و مک

۱- آبلیمو

آبلیمو عامل سفید کننده ی طبیعی است،که باعث روشن تر شدن رنگ کک مک می شود.

۲- ماسک های لبنی:

لبنیات،مانند شیر و ماست نیز روشن کننده هستند و به محو شدن این لکه ها کمک می کنند.

۳- اسید میوه:

میوه های مختلف مانند کیوی و توت فرنگی را با هم مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. اسید این میوه ها باعث لایه برداری می شوند.

۴- میکرودرمی:

به دکتر پوست مراجعه کنید تا برایتان لایه برداری به وسیله ی میکرودرمی را برنامه ریزی کند.(توجه کنید که این فرایند حتما باید توسط پزشک انجام شود!)

کک و مک

برای درمان این مشکل شما میتوانید از ماسک های لایه بردار استفاده کنید.

همچنین گفته اند ابلیمو خاصیت لایه برداری دارد. پس برای مدتی لیموترش را هم امتحان کنید و روی پوستتان بمالید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

زخم بستر

زخم بستر و عوامل ایجاد آن

پیشگیری از شپش

شپش و راه درمان آن

خارش کف دست و پا نشانه از چیست؟

عصب سیاتیک

سیاتیک چگونه تشخیص و درمان می شود؟

پربازدید های پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com