تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

چه گونه همسر نمونه انتخاب کنیم؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » چه گونه همسر نمونه انتخاب کنیم؟

یک همسر نمونه خوب تفاوت انسان‌ها را به درستی درک می‌کند و می‌داند که هر شخص نقاط قوت و ضعف خود را دارد، بنابراین او را به هیچ وجه با دیگران مقایسه نمی‌کند .

همسر نمونه

انتخاب همسر نمونه

 

چگونه می توانیم همسر نمونه باشیم و خصوصیات اینگونه افراد کدام است!

رقیه عباسی با بیان این مطلب، اظهار کرد: یک شریک زندگی خوب تفاوت انسان‌ها را درک می‌کند و می‌داند که هر شخص نقاط قوت و ضعف خود را دارد، بنابراین همسرش را با دیگران مقایسه نمی‌کند، به علاوه به رابطه دو طرفه اعتقاد راسخ دارد و می‌داند یک رابطه سالم به تلاش هر دو طرف وابسته است و باید بین آنها تعادل برقرار باشد، همچنین معتقد است که باید به تنهایی طرف مقابل احترام گذاشت؛ چرا که هر فردی نیاز به تنهایی دارد و افرادی که این قانون را رعایت نمی‌کنند پس از مدتی از هم خسته شده و احساس خفقان می‌کنند.

همسر-نمونه

چگونه می توانیم همسر نمونه باشیم ؟

این مسوول ادامه داد: همسر نمونه در دنیا «گفت‌وگو» با یکدیگر را در اولویت بقیه کارهای خود قرار می‌دهد و معتقد است  بدون گفت‌وگو، مشکلات بزرگ و حل نشدنی جایگزین مشکلات کوچک می‌شود، البته برای تحقق این جریان باید مطمئن باشیم که حرف‌هایمان شنیده می‌شود و شریک زندگی‌مان رابطه را تبدیل به یک بازی پیچیده نمی‌کند، بلکه با هر مشکلی به سادگی برخورد کرده و گفت‌وگو را به عکس‌العمل‌های پرخاشگرانه یا عقب‌نشینی ترجیح می‌دهد، به علاوه بهترین همسر دنیا «رگ خواب» طرف مقابل را می‌شناسد و می‌داند که چه زمانی و چه طور کلماتی برای گفت‌وگوی دونفره مناسب است، این در حالی است که شوخ‌طبعی و خندیدن با یکدیگر از ویژگی‌های بارز همسران موفق به شمار می‌رود.

وی افزود: همسران خوب , همسر نمونه افرادی منطقی هستند و از طرف مقابل‌شان هم انتظارات منطقی دارند؛ در واقع نباید یکی از ما برای دیگری استانداردهایی تعریف کند که خود به آن پای‌بند نیست، متاسفانه گاهی ما از دیگران توقعاتی داریم و زمانی که اطرافیان‌مان قادر به برآورده کردن‌شان نیستند ناامید می‌شویم، در حالی که می‌توانیم با تقویت مهارت‌های اجتماعی به آرامش رسیده و از نظر روانی محتاج شخص دیگری نباشیم، همچنین باید در نظر داشته باشیم که افراد با شخصیت نرمال مسوولیت‌پذیر هستند و نباید همسرشان را تنها منشا همه خوشی‌ها بداند؛ چرا که هر کس مسوول شادی زندگی خود است و هیچ‌کس نمی‌تواند عامل تمام شادی شخص دیگری باشد.

عباسی در ادامه تصریح کرد: بهترین همسر دنیا از شریک زندگی‌اش حمایت می‌کند و از موفقیت‌هایش نمی‌ترسد؛ در واقع یک شریک خوب می‌داند که رابطه احتیاج به مراقبت و تلاش دارد، بنابراین نهایت تلاش خود را در پیشبرد زندگی روزمره به کار می‌گیرد، به ‌عنوان مثال، قادر به گفتن «ببخشید» است و خود را بهترین دوست طرف مقابلش می‌داند، زمانش را با وی تقسیم می کند، به ارزش کار تیمی و همدلی آگاه است و مدام شخص روبه‌روی خود را نقد و کنترل نمی‌کند.

چه چيزي باعث مي‌شود تا به فردي علاقمند شويد؟

ظاهر مي‌تواند يكي از فاكتورهاي علاقه‌مندي باشد، كارشناسان بر اين باورند كه گاهي ذهن ناخودآگاه دنبال خصوصياتي مي‌گردد كه شايد ما از آن بي‌اطلاع باشيم.
اصولا مردان به طور ناخودآگاه دنبال زناني هستندكه چهره متناسبي دارند و زن‌ها دنبال مرداني هستند كه توانايي حمايت و تامين امرار معاش را داشته باشند. گاهي اوقات نيز افراد دنبال آدم‌هاي شبيه والدين خود مي‌گردند. يك دختر، مردي با خصوصيات و رفتارهاي پدر را به عنوان شوهر دوست دارد و يك پسر نيز همسر خود را در قالب مادرش تصور مي‌كند. محققين بر اين باورند كه برخي از خصوصيات ژنتيكي است و حتي تداوم ازدواجها نيز گاهي ژنتيكي است. حال ببينيم كه:
چرا ما عاشق يك نفر مي‌شويم و او با بقيه چه فرقي دارد؟ انسانها در ضمير ناخودآگاه خود دنبال فردي مي‌گردند، تا توسط او تجربيات خود را كامل كنند. گاهي اوقات با فردي كه كاملا شبيه خود ماست مي‌توانيم تجربيات را كامل كنيم و گاهي نيز دنبال كسي مي‌گرديم كه بتوانيم از او چيزهايي ياد بگيريم و روحيات و خلقياتش كاملا با ما تفاوت داشته باشد.

همسر-نمونه-کیست

چگونه می توان همسر نمونه داشت؟

آيا زوجين خواسته‌هاي يكساني دارند؟ معمولا داشتن عقايد و خواسته‌هاي يكسان نخستين عامل ايجاد جذابيت است و باعث کشف همسر نمونه میشود. به همين دليل است كه برخي افراد، كسي را درست مثل خود انتخاب مي‌كنند و هر چه يك رابطه فراتر مي‌رود اين امكان براي طرفين فراهم مي‌شود تا متوجه شوند كه آيا با هم همدرد هستند؟ احساسات يكساني دارند؟ در انتخاب موزيك توافق دارند؟ هر دو با هم با شنيدن يك لطيفه مي‌خندند؟ و…

 


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

کودکان درخودمانده یا اوتیستیک

علایم کودکان درخودمانده (اوتیستیک)

مهارت در ارتباط با کودکان

درمان آبریزش بینی با معجون خانگی

3 عامل افزایش سن ازدواج جوانان

پربازدید های خانواده , سبک زندگی

نظرات شما

*

code