خانه / سلامت / نشانه ها و علایم بیماری ام اس

نشانه ها و علایم بیماری ام اس

بیماری ام اس چیست؟

بیماری ام اس ، بافت چربی درون مغز توسط سیستم دفاعی بدن مورد حمله قرار می دهد و رشته های عصبی و نخاع آسیب می بینند و منجر به فلج شدید فرد در شرایط حاد می شود.

خطر ابتلا به بیماری ام اس در زنان دو برابر مردان است و زنان بیشتر در معرض ابتلای آن می باشند. بیماری ام اس جزء بیماری های خود ایمن است که در این نوع بیماری ها، سیستم ایمنی بدن به خود بدن حمله می کند.

علایم ام اس

نشانه ها و علایم ام اس

علایم بیماری ام اس متنوع و متفاوت و از شدت متغیری برخوردار است، و این علایم پایدار هستند. از جمله مشکلاتی که در طی بیماری ام اس ایجاد می شود مشکل بینایی ،حرکتی و حسی در شخص است. روش تشخیص بیماری ام اس ، آزمایش از مایع مغز نخاعی و انجام MRI می باشد.

علائم و نشانه های بیماری ام اس

علایم مهم و اولیه بیماری ام اس عبارتند از :

بی حس شدن و مور مور شدن انگشتان ،کاهش حافظه ، مشکل بینایی و دوبینی، سرگیجه، ضعف و گرفتگی عضلات ، اختلالات جنسی،افسردگی و تغییر در خلق و خو ، گوشه گیری و دوستدار تنهایی، سنگینی سر و بدن ،بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع ، عدم تعادل هنگام راه رفتن ، حساس و زودرنج شدن، قفل شدن ماهیچه های پا هنگام راه رفتن، تشنج های صرعی از جمله علایم شایع و اولیه بیماری ام اس می باشد.

همچنین شما میتوانید جهت تکمیل اطلاعات خود به لینک ( درمان بیماری ام اس ) مراجعه کنید.

بخش عمده ای از علایم ام اس تا حد زیادی با دارو قابل درمان است مانند خستگی بیش از حد، تکرر ادرار و اسهال ، سفت شدن عضلات، اختلالات خلقی و افسردگی و … . بیماران مبتلا به ام اس می توانند ازدواج کنند و فرزند آوری کنند و چه بسا که این باعث بهبودی فرد مبتلا شود. در بیماری ام اس، عواملی مانند ژنتیک و جنسیت و ناحیه جغرافیایی محل زندگی،ویروس هایی که از قبل در بدن وجو داشته اند، دخیل هستند که متاسفانه از هیچ کدام آن ها نمی توان پیشگیری کرد و قابل کنترل نیستند.

 بیماری ام اس

این بیماری بیشتر به خاطر مشکلات عصبی و فکر و خیال اتفاق می افتد. حرص خوردن و عصبانیت و دغدغه فکری هیچ کمکی به پشرفت کار ما نیمکند.

فقط باید ارام باشیم و با ارامش مشکلاتمان را حل کنیم. صبور باشید . با تلاش همه چیز درست می شود.

حرص و جوش خوردن و فکر و خیال جز ام و اس و سکته قلبی و…. هیچ فایده ای ندارد.

درباره ی آسان طب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code