تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

6 ورزش موثر برای درمان سیاتیک

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » 6 ورزش موثر برای درمان سیاتیک

استراحت به مدت يك تا چند روز سبب بهبودي نسبي بيماري مي‌شود، ولي توجه داشته باشيد كه استراحت در بستر به مدت طولاني و عدم فعاليت علائم شما را بدتر خواهند كرد.

درمان سیاتیک

درمان درد سیاتیک یا درمان سیاتیک با ورزش

درد سیاتیک بیشتر وقت‌ها به خوبی به درمان‌های سرپایی و ساده جواب می‌دهد. در واقع شما می‌توانید زندگی روزمره‌تان را ادامه دهید و فقط بایستی از انجام فعالیت‌هایی که ممکن است درد شما را بدتر کنند، پرهیز کنید. اگر چه استراحت به مدت یک تا چند روز سبب بهبودی نسبی بیماری می‌شود، ولی توجه داشته باشید که استراحت در بستر به مدت طولانی و عدم فعالیت علائم شما را بدتر خواهند کرد.

سیاتیک درمان سیاتیک

قبل از اینکه به یکسری روش ها برای بهبود درد سیاتیک شما اشاره کنیم، تاکید می‌کنیم که چنانچه درد سیاتیک شما با گذشت زمان بهتر نشد، حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا درصورت عدم درمان، ممکن است دچار عوارضی مثل آسیب دائمی عصب، از دست رفتن حس و حرکت در اندام مبتلا و یا حتی از بین رفتن عملکرد روده و یا مثانه شوید.

درمان سیاتیک با ورزش همترازی لگن

در این ورزش درمان سیاتیک ابتدا به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. سپس عضلات شکم را سفت کنید و کمر خود را به پایین فشار دهید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و 5 بار این ورزش را برای درمان سیاتیک انجام دهید.

درمان سیاتیک با ورزش سفت کردن شکم

ابتدا روی شکم دراز بکشید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. سرتان را رو به یک طرف بگذارید.

عضلات شکم را سفت کنید و تو دهید. در طی این ورزش درمان سیاتیک، نفس خود را نگه دارید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و 3 بار این ورزش را برای درمان سیاتیک انجام دهید.

در طول روز در حالی که راه می روید و یا نشسته اید، این ورزش درمان سیاتیک را تا 10 ثانیه انجام دهید.

درمان سیاتیک با ورزش سفت کردن باسن

ابتدا روی شکم دراز بکشید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. یکی از پاها را خم کرده و از زمین بلند کنید و 8 ثانیه در این حالت بمانید. برای هر پا 5 بار ورزش درمان سیاتیک که بهترین ورزش است را انجام دهید.

درمان سیاتیک با ورزش سفت کردن عضلات عمیق شکم

ابتدا کف دست ها، زانوها و ساق پا را بر روی زمین بگذارید. یعنی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. ران و بالاتنه باید دارای زاویه 90 درجه باشند. عضلات شکم را کاملا شل کنید.

نفستان را نگه دارید و قسمت پایینی شکم را بالا بکشید، در نتیجه کمر از زمین دور می شود. 10 ثانیه در این حالت بمانید و 10 بار این ورزش را انجام دهید.

درمان سیاتیک با ورزش ثابت کردن کمر

ابتدا کف دست ها، زانوها و ساق پا را بر روی زمین بگذارید (یعنی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید). پشتتان صاف باشد و بدن خود را نچرخانید، ران و بالاتنه باید دارای زاویه 90 درجه باشند.

عضلات شکم را سفت کنید. یکی از دستانتان را بکشید و در مقابل خود برای 10 ثانیه نگه دارید. 10 بار این ورزش درمان سیاتیک را با هر دست انجام دهید. در صورت پیشرفت در این نوع ورزش، می توانید به جای یک دست، یک پا را بالا ببرید.

درمان سیاتیک با ورزش بالا آوردن پا

ابتدا روی شکم دراز بکشید. صورتتان رو به پایین باشد. آرنج ها را خم کنید و کف دست ها و ساعد خود را بر روی زمین قرار دهید.

سپس کف دست ها باید کنار سر باشند. سر خود را به آرامی بالا آورده و پایین را نگاه کنید و پای راست خود را مستقیم بالا نگه دارید و مدتی مکث کنید. سپس پای راست را پایین آورده و با پای دیگر ورزش درمان سیاتیک را انجام دهید.

درمان سیاتیک با ورزش

درمان سیاتیک با ورزش موضوع این بخش از سایت اسام طب بود. شاید یکی از بهترین راهها برای درمان درد سیاتیک ورزش کردن باشد. البته در این مواقع نمی شود هر ورزشی را انجام داد و ما باید نوع ورزش را از پزشک و فیزیوتراپیست یا … سوال کنیم.

ورزش هم ترازی بدن یا ورزش سفت کردن باسن از جمله ورزش هایی است که برای درمان سیاتیک می توان ان را انجام داد.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

مسمومیت ناشی از کلستریدیوم پرفرنژنس

فواید صبحانه خوردن در چیست ؟

علل برداشتن رحم در زنان

علل برداشتن رحم در زنان

تفاوت بیماری ایدز و HIV

تفاوت HIV و ایدز (AIDS) و راه های پیشگیری از ابتلا

پربازدید های سلامت

نظرات شما

*

code