کد :16676 09 شهریور 1394 219 دسته : سلامت همیار آسان طب

استراحت به مدت يك تا چند روز سبب بهبودي نسبي بيماري مي‌شود، ولي توجه داشته باشيد كه استراحت در بستر به مدت طولاني و عدم فعاليت علائم شما را بدتر خواهند كرد.

درمان سیاتیک

درمان سیاتیک

درمان درد سیاتیک راحت و آسان

درد سیاتیک بيشتر وقت‌ها به خوبي به درمان‌هاي سرپايي و ساده جواب مي‌دهد. در واقع شما مي‌توانيد زندگي روزمره‌تان را ادامه دهيد و فقط بايستي از انجام فعاليت‌هايي كه ممكن است درد شما را بدتر كنند، پرهيز كنيد. اگر چه استراحت به مدت يك تا چند روز سبب بهبودي نسبي بيماري مي‌شود، ولي توجه داشته باشيد كه استراحت در بستر به مدت طولاني و عدم فعاليت علائم شما را بدتر خواهند كرد.

سیاتیک درمان سیاتیک

قبل از اينكه به يكسري روش ها براي بهبود درد سیاتیک شما اشاره كنيم، تاكيد مي‌كنيم كه چنانچه درد سیاتیک شما با گذشت زمان بهتر نشد، حتما به پزشك مراجعه كنيد زيرا درصورت عدم درمان، ممكن است دچار عوارضي مثل آسيب دائمي عصب، از دست رفتن حس و حركت در اندام مبتلا و يا حتي از بين رفتن عملكرد روده و يا مثانه شويد.

ورزش همترازی لگن

در اين ورزش درمان سیاتیک ابتدا به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. سپس عضلات شکم را سفت کنید و کمر خود را به پایین فشار دهید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و 5 بار این ورزش را براي درمان سیاتیک انجام دهید.

ورزش سفت کردن شکم

ابتدا روی شکم دراز بکشید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. سرتان را رو به یک طرف بگذارید.

عضلات شکم را سفت کنید و تو دهید. در طی این ورزش درمان سیاتیک، نفس خود را نگه دارید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و 3 بار این ورزش را براي درمان سیاتیک انجام دهید.

در طول روز در حالی که راه می روید و یا نشسته اید، این ورزش درمان سیاتیک را تا 10 ثانیه انجام دهید.

ورزش سفت کردن باسن

ابتدا روی شکم دراز بکشید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. یکی از پاها را خم کرده و از زمین بلند کنید و 8 ثانیه در این حالت بمانید. برای هر پا 5 بار ورزش درمان سیاتیک كه بهترين ورزش است را انجام دهید.

ورزش سفت کردن عضلات عمیق شکم

ابتدا کف دست ها، زانوها و ساق پا را بر روی زمین بگذارید. یعنی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. ران و بالاتنه باید دارای زاویه 90 درجه باشند. عضلات شکم را کاملا شل کنید.

نفستان را نگه دارید و قسمت پایینی شکم را بالا بکشید، در نتیجه کمر از زمین دور می شود. 10 ثانیه در این حالت بمانید و 10 بار این ورزش را انجام دهید.

ورزش ثابت کردن کمر

ابتدا کف دست ها، زانوها و ساق پا را بر روی زمین بگذارید (یعنی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید). پشتتان صاف باشد و بدن خود را نچرخانید، ران و بالاتنه باید دارای زاویه 90 درجه باشند.

عضلات شکم را سفت کنید. یکی از دستانتان را بکشید و در مقابل خود برای 10 ثانیه نگه دارید. 10 بار این ورزش درمان سیاتیک را با هر دست انجام دهید. در صورت پیشرفت در این نوع ورزش، می توانید به جای یک دست، یک پا را بالا ببرید.

ورزش بالا آوردن پا

ابتدا روی شکم دراز بکشید. صورتتان رو به پایین باشد. آرنج ها را خم کنید و کف دست ها و ساعد خود را بر روی زمین قرار دهید.

سپس کف دست ها باید کنار سر باشند. سر خود را به آرامی بالا آورده و پایین را نگاه کنید و پای راست خود را مستقیم بالا نگه دارید و مدتی مکث کنید. سپس پای راست را پایین آورده و با پای دیگر ورزش درمان سیاتیک را انجام دهید.

نظرات

*

code