کد :17100 16 مهر 1394 5,057 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

فشار خون بالا خطر بیماری های قلبی و سکته ی مغزی را بالا می برد. بنابراین همیشه فشار خون خود را کنترل کنید. عناب در کنترل فشار خون بسیار موثر است .

عناب

عناب

خواص گیاهی عناب برای فشار خون بالا

عناب میوه ای ای خوراکی است . عناب 2-3 سانتی متر طول دارد . وقتی نارس است لغزان و سبز است . پودر آن برای اعصاب بسیار مناسب است . میوه آن برای تصفیه خون استفاده می شود . همچنین بدلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان از سرطان پشیگیری میکند.

میوه ی کوچک ، گرد و قرمز عناب پوست خوراکی و طمع شیرینی دارد . هزاران سال است که در طب سنتی چینی از آن استفاده می شود . این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است . دارای خواص آرام بخشی است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان های طبیعی است . به گزارش آسان طب مواد مغذی موجود در عناب به کاهش فشار خون کمک می کنند، بنابراین این میوه ی شیرین را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید .

فشار خون بالا خطر بیماری های قلبی و سکته ی مغزی را بالا می برد ، بنابراین همیشه فشار خون خود را کنترل کنید و از دستورات پزشک پیروی کنید تا سالم بمانید.

.

عناب به کنترل وزن کمک می کند

۱۰۰ گرم عناب خام ، ۷۹ کالری دارد. خوراکی های کم کالری همچون میوه های خام راه خوبی برای کاهش فشار خون هستند، زیرا به کاهش وزن یا جلوگیری از اضافه وزن و درمان چاقی کمک می کنند . چاقی یکی از عوامل مؤثر در افزایش فشار خون است . هر ۱۰۰ گرم عناب خشک ، ۲۸۷ کالری دارد، بنابراین اگر به دنبال مصرف کالری کمتری هستید ، از عناب تازه استفاده کنید.

سدیم کمی دارد

عناب فشار خون بالا را در حد سالم نگه می دارد، زیرا هر ۱۰۰ گرم از میوه ی تازه ی آن ، تنها ۳ میلی گرم و هر ۱۰۰ گرم از میوه ی خشک آن ، تنها ۹ میلی گرم سدیم دارد . یکی از مهم ترین راه های کنترل فشار خون ، کاهش مصرف سدیم است ؛ برنامه ی غذایی پر سدیم، باعث افزایش فشار خون می شود.

پتاسیم بالا و درمان گیاهی فشار خون

عناب سرشار از پتاسیم است . پتاسیم یک الکترولیت است که میزان آب بدن را در حد متعادل نگه می دارد و به درمان فشار خون بالا کمک می کند. این ماده ی معدنی مهم به کنترل سدیم بدن کمک می کند و فشار خون را کاهش می دهد . میوه ها، سبزیجات و حبوبات از دیگر منابع پتاسیم هستند.

عناب و کاهش فشار خون

مواد مغذی عناب برای درمان گیاهی فشار خون

عناب ویتامین C بالایی دارد . هر ۱۰۰ گرم عناب تازه دارای ۶۹ میلی گرم ویتامین C است که این میزان ۱۱۵ درصد نیاز روزانه ی فرد به این ویتامین است . ویتامین C محلول در آب است و مصرف آن به درمان فشار خون بالا کمک می کند . به گزارش آسان طب  هر ۱۰۰ گرم عناب خشک هم ۱۳ میلی گرم ویتامین C دارد . منیزیم ماده ی معدنی دیگری است که به کنترل فشار خون کمک می کند و هر ۱۰۰ گرم عناب خشک ، ۳۷ میلی گرم منیزیم دارد که ۱۰ درصد نیاز روزانه ی فرد را تأمین می کند.

نظرات

*

code