تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

درمان یبوست شدید با دمنوش سنا

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » درمان یبوست شدید با دمنوش سنا

سنا حاوی ترکیبات فعالی است که شامل گلیکوزیدهای آنتراکوئینونی، لعاب، روغن های فرار و فلاونوئیدها می شوند.وجود این مواد موجب درمان یبوست است .

یبوست

دمنوش سنا، راهی مؤثر برای رفع یبوست

یبوست یک بیماری گوارشی است که در اثر آن مواد دفعی بدن سفت شده و با درد وسختی از بدن دفع می شود. یبوست شدید موجب بسته شدن روده خواهد شد. در نتیجه به سرعت باید آن را درمان کرد . درمان گیاهی یبوست با برگ سنا امکان پذیر است .

یبوست دلایل مختلفی دارد که برنامه ی غذایی کم فیبر، کم آبی بدن، مصرف برخی از داروها و نداشتن فعالیت بدنی کافی از آن جمله هستند. به طور کلی، یبوست یک مشکل جدی محسوب نمی شود، اما می تواند عذاب آور، دردناک و خجالت آور باشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از راه های طبیعی برای رفع مشکلات خود استفاده کنند. دمنوش سنا یک داروی گیاهی موقت اما مؤثر برای درمان یبوست است.

خواص سنا

سنا گونه ی وسیعی از گیاهان گلدار است و جزء خانواده ی باقلاییان و از تیره ی ارغوانیان است. سنا بومی آفریقای شمالی است و برگ ها و دانه های آن خاصیت دارویی دارند. سنا بیشتر به دلیل خواص ملیّنی خود شناخته شده است و یک مسهل طبیعی است که به صورت های مختلف از جمله دمنوش مصرف می شود.

سنا حاوی ترکیباتی به نام آنتراکوئینون است که به عنوان مسهل عمل می کنند. علاوه بر این، یافته ها نشان می دهند که سنا راه بسیار مؤثری برای پاکسازی روده قبل از کولونوسکوپی (شیوه ی درمانی که برای تشخیص سرطان بزرگ انجام می شود) است.

قرن هاست که از دمنوش سنا برای رفع یبوست استفاده می شود.

سنا چگونه به درمان یبوست شدید کمک می کند؟

یبوست به معنای عدم توانایی فرد در داشتن اجابت مزاج منظم است. داشتن اجابت مزاج های جزئی، خشکی و سفتی مدفوع و دفع دشوار آن، و کمتر از سه بار اجابت مزاج در هفته، مشخصه های یبوست هستند. به گزارش آسان طب سنا حاوی ترکیبات فعالی است که شامل گلیکوزیدهای آنتراکوئینونی، لعاب، روغن های فرار و فلاونوئیدها می شوند. انقباض عضلات صاف روده و حرکات دودی روده مواد را در روده ها حرکت می دهند. دمنوش سنا این حرکات را تحریک می کند. مصرف دمنوش سنا به  یک بار اجابت مزاج در روز کمک می کند.

عوارض جانبی سنا

برگ سنا یک محرک قوی است و باعث گرفتگی های روده ای شدید می شود. در روزهای تعطیل یا زمانی که از خانه بیرون نمی روید، از این گیاه استفاده کنید، زیرا ممکن است باعث دل پیچه و نیاز به چندین بار مراجعه به دستشویی شود.

سنا باعث تحریک انقباض های عضلات صاف می شود و این می تواند برای زنان باردار خطرناک باشد، زیرا دیواره ی رحم هم از عضلات صاف تشکیل شده است. زنان باردار و شیرده باید قبل از مصرف این دمنوش گیاهی، با پزشک خود مشورت کنند.

کودکان هم فقط با موافقت پزشک می توانند از این دمنوش استفاده کنند.

خطرها

دمنوش سنا جزء ملیّن های محرک است. استفاده ی مکرّر از آن باعث وابستگی روده به این گیاه می شود. سوء استفاده از این گیاه می تواند حرکات دودی طبیعی روده را مختل کند. نباید بیشتر از یک هفته از این دمنوش استفاده کنید. اگر پس از یک هفته یبوست شما برطرف نشد، به پزشک مراجعه کنید، زیرا مشکل شما می تواند ناشی از یک بیماری جدی تر باشد.


# # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص توت سفید

با توت سفید آشنا شوید

میاستنی گراو،ضعف عضله چشم

علایم و نشانه های بیماری زونا

درمان بیماری سینوزیت با ویتامین ها

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code