10 اصل اساسی برای درمان افسردگی به روش طبیعی - آسان طب
خانه » سلامت » 10 اصل اساسی برای درمان افسردگی به روش طبیعی

10 اصل اساسی برای درمان افسردگی به روش طبیعی

درمان افسردگی چگونه است

افسردگی انسان را درمانده می کند. در کنار درمان و یا دارو، راه های مختلف دیگری هم هستند که می توانند به شما کمک کنند. تغییر رفتار، فعالیت فیزیکی، سبک زندگی و حتی طرز فکر، همگی از درمان های طبیعی افسردگی هستند.

درمان افسردگی

این نکته ها به شما کمک می کنند تا احساس بهتری داشته باشید، همین حالا شروع کنید.

۱- برای درمان افسردگی برنامه ریزی کنید

به گفته ی ایان کوک، روانپزشک، اگر افسرده هستید، به یک برنامه نیاز دارید.

افسردگی می تواند ساختار زندگی شما را مختل کند. روزها با هم قاطی می شوند. تنظیم یک برنامه ی روزانه به شما کمک می کند تا زندگی خود را به روال عادی بازگردانید.

۲- برای درمان افسردگی برای خود، اهدافی تعیین کنید

زمانی که افسرده هستید، فکر می کنید که نمی توانید هیچ کاری را انجام دهید. این باعث می شود که احساس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید. تعیین اهداف روزانه به شما کمک می کند که با این مشکل مقابله کنید.

به گفته ی دکتر کوک، از چیزهای بسیار کوچک شروع کنید. از اهدافی مثل شستن ظرف ها شروع کنید که بتوانید از پس آن ها برآیید.

زمانی که حال شما بهتر شد، می توانید اهداف روزانه ی دشوارتری را برای خود مشخص کنید.

۳- برای درمان افسردگی ورزش کنید

ورزش ترشح هورمون های شادی بخش اندورفین را به طور موقّت بالا می برد. ورزش فواید طولانی هم مدتی برای افسردگی دارد. ورزش منظم باعث تغییرات مثبت در مغز می شود.

به چه میزان ورزش نیاز دارید؟ لازم نیست که دوی ماراتون انجام دهید. چند روز پیاده روی در هفته، کافی است.

۴- برای درمان افسردگی تغذیه ی سالم داشته باشید

برنامه ی غذایی جادویی برای درمان افسردگی وجود ندارد. با این حال،‌ مراقب باشید که چه می خورید. افسردگی می تواند باعث پرخوری شود بنابراین، کنترل تغذیه به بهتر شدن حال شما کمک می کند.

شواهد نشان می دهند که خوراکی های حاوی امگا ۳ (مانند سالمون و ماهی تن) و فولیک اسید (مانند اسفناج و آووکادو) به درمان افسردگی کمک می کنند.

۵- برای درمان افسردگی خواب کافی داشته باشید

افسردگی می تواند خواب را مختل کند و کم خوابی می تواند افسردگی را بدتر کند.

چه باید کرد؟ با چند تغییر در سبک زندگی شروع کنید. در ساعت های مشخصی به رختخواب بروید و از خواب بیدار شوید. سعی کنید چرت نزنید. همه ی چیزهای حواس پرت کن مثل رایانه یا تلویزیون را از اتاق خواب خارج کنید. با گذشت زمان، متوجه تغییرات مثبتی خواهید شد.

۶- برای درمان افسردگی مسئولیت بپذیرید

وقتی افسرده هستید، دوست دارید که از زندگی دست بکشید و همه ی مسئولیت های خانه و محل کار را رها کنید. به گزارش آسان طب؛این کار را نکنید. فعّال بودن و داشتن مسئولیت های روزانه می تواند به عنوان یک راه طبیعی برای درمان افسردگی عمل کند.

اگر برای کار یا تحصیل تمام وقت آماده نیستید، اشکالی ندارد. کارهای نیمه وقت را انتخاب کنید. اگر این هم برای شما سخت است، کارهای داوطلبانه انجام دهید.

۷- برای درمان افسردگی با افکار منفی مبارزه کنید.

مبارزه با افسردگی، بیشتر ذهنی – تغییر نوع تفکّر- است. وقتی افسرده هستید، بیشتر به بدترین نتایج فکر می کنید.

این بار که احساس بسیار بدی نسبت به خود داشتید، از منطق به عنوان یک راه برای مقابله با افسردگی استفاده کنید. شاید فکر کنید که هیچ کس شما را دوست ندارد.

اما دلایل عینی برای این تفکر وجود دارد؟ شاید فکر کنید که آدم بی خاصیتی هستید اما این حقیقت دارد؟ شما به تمرین نیاز دارید اما می توانید به موقع و قبل از آنکه این افکار منفی غیر قابل کنترل شوند، با آن ها مقابله کنید.

۸- برای درمان افسردگی قبل از مصرف مکمل ها، با پزشک خود مشورت کنید.

شواهد نشان می دهند که مکمل هایی برای افسردگی وجود دارند که شامل روغن ماهی، فولیک اسید و اس-آدنوزیل متیونین (SAMe) می شوند. اما باید مطالعات بیشتری در این زمینه صورت گیرد. همیشه قبل از مصرف هر نوع مکملی، با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر از قبل دارو مصرف می کنید.

۹- برای درمان افسردگی کار جدیدی انجام دهید.

کسی که افسردگی دارد، زندگی یکنواختی پیدا می کند. خود را به انجام کاری جدید ترغیب کنید. به موزه بروید. کتابی انتخاب کنید و به پارک بروید و آن را بخوانید. یک سوپ مرغ درست کنید. به کلاس زبان بروید.

به گفته ی دکتر کوک، وقتی خود را مجبور به انجام یک کار متفاوت می کنیم، تغییرات شیمیایی در مغز رخ می دهد. چیز جدیدی را امتحان کنید که دوپامین مغز را تحریک کند؛ دوپامین ماده ی شیمیایی در مغز است که با شادی، لذّت و یادگیری ارتباط دارد.

۱۰- برای درمان افسردگی سرگرمی برای خود پیدا کنید.

اگر افسرده هستید، زمانی را برای سرگرمی و شادی کنار بگذارید. دیگر چیزی شما را سرگرم نمی کند؟ این یکی از علائم افسردگی است. در هر صورت، باید تلاش خود را بکنید.

هر قدر هم که سخت باشد، باید کاری برای سرگرم کردن خود پیدا کنید. کارهایی را که قبلاً از آن ها لذّت می بردید امتحان کنید، حتی اگر دیگر جذّابیتی برای شما ندارند. باز هم به سینما بروید. باز هم با دوستان بیرون بروید.

وقتی افسرده می شوید، مهارت لذّت بردن از زندگی را از دست می دهید. باید راه لذّت بردن از زندگی را دوباره یاد بگیرید. با گذشت زمان، کارهای سرگرم کننده باز هم سرگرم تان می کنند.

همچنین شما میتوانید برای درمان افسردگی خود از این 9 نسخه در این لینک ( درمان افسردگی ) استفاده لازم رو ببرید.

درمان افسردگی

برای درمان افسردگی راههای بالا را امتحان کنید. مطمین باشید نتیجه میگیرد.

اگر شما خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

ناشکری نکنید.

برای ررسیدن به اهدافتان تلاش کنید

هدف مند باشید

اعتماد به نفس داشته باشید

و فقط برای خودتان زندگی کنید

مطمین باشید افسرده نمی شوید.

همچنین ببینید

کدام ماساژ بهتر است؟

کدام ماساژ بهتر است؟ معرفی انواع ماساژ

کدام ماساژ بهتر است؟ این سوالی است که ذهن خیلی ها را درگیر می کند. …

یک دیدگاه

  1. خیلی خوب بید 20درصد شارژ شدم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code