کد :17860 15 مهر 1394 238 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

باید توجه داشت که به ازاء هر کیلوگرم وزن در حالت عادی برای مردان سی کالری و برای زنان بیست کالری لازم است . وزن خود را حساب کنید. از روی آن مقدار غذای متعادل خود را با توجه به اینکه هر گرم مواد سفیده ای چهار کالری و هر گرم پروتئین نیز چهار کالری و هرگرم چربی نه کالری حرارت ایجاد می کند ، تعیین نمائید.

لاغری

لاغری

اصول اساسی برای کاهش وزن

سه اصل مهم در درمان طبیعی لاغر شدن  و لاغری سریع موثر وحائز اهمیت است :

1- کلیه ی بیماری ها معلول یک علت اند و آن تجمع مواد زائد در بدن است که طی سالهای متمادی در بدن جمع شده اند . این جمع شدن را می توان مربوط به تغذیه ی غلط ، عدم مراقبت از سلامتی بدن و فراهم شدن موجبات خستگی اعصاب از نوع افراط و تفریط و اعتیاد دانست . درمان این اصل ، اتخاذ روشی است که بتواند این جمع شدگی فضولات و این ناهماهنگی عصبی را از بین ببرد .

2- اصل درمان طبیعی این است که خود بدن می کوشد تا مواد زاید خود را تخلیه و آنچه اضافی بر او وارد شده است ، جبران نماید .

3- اصل درمان طبیعی این است که چون بدن در خود قدرت اعاده ی سلامتی را دارد باید او را در وضعی قرار داد که این توانایی را بتواند ظاهر کند و این همان است که می گویند قدرت درمانی در دست طبیعت نیست ، بلکه در خود بیمار است (اشاره به فرمایش مولی امیرالمومنان علی علیه السلام –در این جا طبیعت یعنی مواد طبیعی نه آفرینش )

راههای کمک به کاهش وزن اصولی :

1- امساک در غذا که مهمترین عامل درمان کننده است و به ساده ترین راه می تواند مکواد زائید خود را از بدن خارج کند . زیرا وقتی که غذا کمتر به بدن وارد شود ، مواد اضافی انباشته شده در جسم آدمی خود وارد میدان کارزار شده و می سوزد یعنی خودخوری شروع می شود .

2- رژیم غذایی صحیح و سالم تنها رژیم غذایی سالم است که می تواند بر درمان طبیعی  یک کمک دهنده مبارز و یک پیشرو باشد . زیرا آنچه لازمه ی بدن است به آن می دهد نه کم و نه زیاد، در این حالت است که سلامتی حفظ می شود. پس لاغری مناسب یک لاغری سالم است نه فقط سریع .

3- آب درمانی که بوسیله ی آن مواد زائد از روده ها خارج شده و خون سالم و طبیعی در بدن به جریان می افتد .

4- تدابیر بهداشتی از قبیل ورزش ، تنفس عمیق ، مراقبت از پوست بدن ، استفاده از نور خورشید و غیر و می تواند سلامتی را حفظ نماید .

5- روان درمانی با تقویت روح و روان و امیدهای پشتوانه دار مثل امید به متافیزیک و ماوراژ الطبیعه ، یعنی پیمودن راه بندگی و اطاعت از الوهیت که بزرگترین امید و آخرین ایده ال آدمی خواهد بود .

6- ماساژ و مشت و مال روی بدن استخوان ها وماهیچه ها و ورزشهای ساده که می تواند سلامتی را برقرار سازد و منجر به لاغری شما شود .

  لاغری سریع

ده فرمان  مهم در رژیم لاغری سریع

برای کسانی که می خواهند سلامت زندگی کنند و لاغری  سالمی داشته باشند، رعایت نکات زیر لازم است :

1- باید مدت دو هفته از هر چه می خورند بکاهند تا کم کم عادت کنند .

2- یک برنامه غذایی بنویسند و به آن رفتار نمایند زیرا برنامه ی غذایی نشان می دهد چه غذایی کلسترول و کدام کالری و چه غذایی چرب تر است .

3- باید دید چه غذایی می تواند حذف شود و چه به جای آن می توان گذاشت تا لاغری قابل توجه و سالمی داشته باشیم .

4- یک وعده غذا نخوردن را انتخاب نکنن ، چون گرسنه می شوند و در وعده های بعدی بیشتر می خورند.

5- قبول کنند که هرچه کالری غذا کم تر باشد لاغری بیشتر است .

6- در این برنامه غذایی از سبوس جو دو سر ، جو معمولی ، سبوس برنج و الیاف میوه جات و سبزی جات می توان استفاده کرد که در کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد .

7- برای لاغری قانونمند و کاهش وزن لازم در تعقیب این برنامه ی غذایی تهیه شده از سبوس غلات باید مقداری آب نوشید تا هم حجم غذا زیاد شود و هم در روده ها توقف کمتری نماید و هم احساس سیری نمایند .

8- همزمان با این برنامه غذایی هرچه ممکن است ورزش نمایند .

9- در یک جا بی توجه شوند و آن این جاست که می گویند قبل از غذا چیزی نخورید اشتهایتان کور می شود ، شما بخورید فقط آب بخورید .

10- باید توجه داشت که به ازاء هر کیلوگرم وزن در حالت عادی برای مردان سی کالری و برای زنان بیست کالری لازم است . وزن خود را حساب کنید.  از روی آن مقدار غذای متعادل خود را با توجه به اینکه هر گرم مواد سفیده ای چهار کالری و هر گرم پروتئین نیز چهار کالری و هرگرم چربی نه کالری حرارت ایجاد می کند ، تعیین نمائید.

منبع :

asanteb.com

نظرات

*

code