کد :18020 20 مهر 1394 569 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

مرض قند مرضی است که بواسطه ی زیاد شدن مقدار قند خون تولید می شود . در این حالت لوز المعده ماده ی انسولین که باعث سوختن قند می شود به مقدار کافی تولید نمی کند . درمان قند خون با داروهای گیاهی امکان پذیر است .

درمان قند خون

درمان قند خون

درمان قند خون مساله ای مهم در جامعه ما است . چون امروزه بسیاری از افراد از پیر و جوان قند خون دارند . یک پزشک یونانی در دو هزار سال قبل راجع به این بیماری چنین یاد می کند : دیابت مرضی است که عضلات و گوشت بدن را آب می کند و از راه ادرار دفع می نماید . بدن مبتلایان به این بیماری نمی توانند قند را به انرژی تبدیل کند و تدریجا ذخائر پروتئینی و چربی بدن خود را مصرف میکند .

مرض قند مرضی است که بواسطه ی زیاد شدن مقدار قند خون تولید می شود . در این حالت لوز المعده ماده ی انسولین که باعث سوختن قند می شود به مقدار کافی تولید نمی کند . لذا مقدار قند خون که یک گرم در هر لیتر است افزایش می یابد .

عوارض آن عبارتست از پیدایش قند در ادرار و زیاد شدن ادرار . هر اندازه مقدار قند زیادتر شود ، ادرار هم بیشتر می شود . به طوری که ادرار بیمار مبتلا به دیابت تا سه برابر ادرار شخص سالم است . و بیمار بیش از حد معمول غذا می خورد و آب هم زیاد میاشامد . حس گرسنگی سیر نشدنی در او پیدا می شود . همیشه خسته و ناتوان می باشد کم کم لاغر می شود .

برای معالجه این مرض هنوز داروی مخصوصی ساخته نشده است ،  بیمار باید بدستور پزشک و به رژیم غذایی عمل کند و از خوردن مواد قندی و نشاسته ای بپرهیزد . تزریق انسولین نیز گاهی مفید واقع می شود .

درمان قند خون یا کاهش قند خون با انسولین گیاهی :

درمان دیابت و قند خون با داروهای گیاهی امکان پذیر است . یکی از دلایل ترشحات لوزالمعده برای تنظیم قند بدن است . در اثر خرابی این غدد و کم شدن انسولین شخص مبتلا به مرض قند می شود. سابقا این انسولین را از همان غده گرفته به بیماران قند تزریق می کردند . پس از تزریق قند خون و ادرار کم می شود . ولی پس از چندی دوباره بالا می رفت . اخیرا در هویج انسولین گیاهی مخصوصی پیدا کرده اند که بیماری قند را معالجه میکند .به گزارش آسان طب همچنین آب شلغم نیز انسولین گیاهی به مقدار زیاد دارد . برای کاهش قند خون و درمان بیماری دیابت و مرض قند خوردن این نوشیدنی  را به کلیه مبتلایان مرض قند توصیه می کنیم .

انسان قوه خلاقه ندارد و تمام احتیاجات خود را باید از مواد خوراکی و گیاهان بگیرد .ی کی از احتیاجات انسولین می باشد که در بعضی از خوراکیها موجود بوده و نخوردن آن شخص را مبتلا به بیماری قند می نماید .ی کی از این خوراکیها ، هویج ناقابل است که خوردن آن سبب می شود شخص با این بیماری مبتلا نشود .چنانچه مبتلا شد درمانش مشکل می باشد لذا خوردن آب هویج و زردک بهترین درمان بیماری قند می باشد و برای معالجه دردپا هم مفید می باشد و خوردن توت مخصوصا توت خشک با اینکه قند دارد برای معالجه مرض قند نافع است . به نظر بعید نیست که در آن نیز نوعی انسولین نباتی باشد .

هویج

 گر خوری خشک وتر از توت                هرات حفظ گردی ز جمیع آفات
تازه اش خوشمزه و روح افزایست        خشک او بر مرض قند دواست

قراقاط که به عربی زقال و در تهران برگ نو می نامند . در معالجه بیماری قند تاثیر بسزایی دارد . به طور دمکرده استفاده می نمایند و برای امراض مختلف مانند خونریزیها ، طپش قلب و فشار خون در ضعف و کم خونی و اسهال خونی و ساده نافع است .

شاهی که ترتیزک و یا بولاغ اوتی می نامند ، دارای انسولین می باشد  و قند وارد در خون را خارج میک ند .

پیاز نیز دارای انسولین است (ویتامین ث ) آن در معالجه ی مرض قند موثر است . میوه ها و سبزی هایی که دارای (ویتامین ث) می باشد در تنظیم قند خون موثر بوده و در معالجه و عدم مبتلا به این مرض نقش بزرگی بازی می کند .

این ویتامین در نسترن وحشی ، فلفل سبز ، آب نارنج ، آبلیمو ، گوجه فرنگی به مقدار زیاد موجود است و نیز در بادام ، سیب ، زرد آلو ، موز ، خربزه ، انار ، گلابی ، جعفری ، نخود ، ترتیزک ، توت فرنگی ، دارابی ، انبه ، گوجه ، نارنگی پیدا می شود . قراقات نیز دارای مقداری از این ویتامین می باشد . اگر می خواهید به بیماری مرض قند مبتلا نشوید خوردن این مواد را فراموش نکنید وافراط هم جایز ندانید .(ویتامین ب) نیز در معالجه قند موثر است .

خوردن میوه و غلات و سبزی هایی که (ویتامین های ب) دارند برای انسان لازم بوده و برای عدم ابتلا و معالجه قند لازم است غلات مانند (گندم و جو و چلتوک – ذرت) ارزن مخصوصا سبوس آنها مخزن (ویتامین های ب) می باشد . میوه ها و سبزیها مانند : پیاز ، هویج ، کاهو ، کاسنی ، اسفناج ، کلم ، سیب ، گلابی ، آلبالو ، گیلاس ، هلو ،خرما ، موز ، نارنج ، دارابی ، بادام ، فندق گردو، زردآلو و همچنین لبنیات مخصوصا ماست و پنیر دارای (ویتامین ب) بوده و برای عدم ابتلا به بیماری قند مفید می باشد .

برای درمان قند خون و دیابت با داروهای گیاهی یک قاشق سوپخوری تخم شنبلیله را در دو فنجان آب جوش ریخته و روی آتش ملایمی بجوش بیاورید تا یک فنجان اب آن بخار شود . 9 روز تمام هر روز ناشتا ان را بنوشید و سپس هفت روز آنرا ترک کنید و دوباره نه روز ادامه دهید و بعد از آن این کار را مدت یکماه تا دو ماه تکرار کنید .

چای جنگلی یا گل خله جهت مرض قند مفید است . مقدار مصرف از گل و برگ آن 20 تا 30 گرم در یک لیتر آب دم کرده میلی کنید .

در زمان گذشته طبیب و عالم بزرگی بود که بوشار نام داشت . رماتیسم ، نقرس ، دیابت را به عنوان (امراضی که در اثر بدی تغذیه تولید می شود ) طبقه بندی کرده است .

در این مرض چون گلوکز و مواد غذایی مولد حرارت حیوانی با ادرار دفع می شود و به هدر می رود برابر دستور جداگانه در این کتاب مصرف روغن ماهی بسیار نافع است .

در بیماری دیابت و مرض قند – روزه فوق العاده موثر است ، زیرا 5 ساعت پس از خوردن غذا قند در خون کم می شود و پس از ده ساعت قند خون به کمترین حد طبیعی خود می رسد .

بنابراین روزه در درمان دیابت و کاهش قند خون نقش مهمی را بازی میکند ، حتی بعد از پیمایش آمپول انسولین که مخصوص این بیماری است . باز هم روزه برای پزشکان ماهر بهترین است .

میوه انگور برای دیابت

اشخاصی که مرض قند دارند نباید از معالجه با انگور هراسی داشته باشند زیرا انگور تازه طبیعی قند خون آن ها را بالا نمی برد ، چون انگور دارای تمام اسیدها و تمام مواد مقوی را دارا است و بیماران مبتلا به مرض قند به آن احتیاج دارند . خوشبختانه در ایران در فصل تابستان انگور در همه جا پیدا می شود و بسیاری از مردم بحکم تجربه و غریزه فطری بخواص طبی آن معتقد هستند ولی پروفسور کاپو درباره انگور از جهت مطالعات علمی جدید نیز حق مطلب را ادا کرده و به روشنی و وضوح تمام با ذکر تفصیل وجزئیات شرح می دهد که چگونه از انگور استفاده می شود کرد .

همان طوری که دکتر گلیورهاوزر در کتاب خود گفته است در ایتالیا در شهر مرانو کلنیک مشهوری است که انواع و اقسام بیماری ها را فقط با انگور معالجه می کنند . پروفسور کاپو اصلا ایتالیایی است و مدتی در کلنیک مرانو مشغول معالجه بوده است ولی اکنون چندین سالی است که به ایتالیا رفته و کلینیک مخصوصی برای معالجه امراض با غذا در بارسلون تاسیس کرده و مطالعات و تجارب خود را به صورت کتاب هایی منتشر نموده است که اولین آن به نام معالجه با انگور است .

آب انگور دارای مقداری تانن و اسید تارتریک و اسید مالیک وارسینیک می باشد . انگور دارای کلسیم ، آهن ، فسفر ، سدیم ، منیزیم و .. است و یکی از شفا بخش ترین میوه های طبی است که دارای سرشارترین ویتامین هاست زیرا دارای ویتامین های آ – ب – ث – و د است . به گزارش آسان طب مصرف انگور از بیماری اسکوربوت ،سرماخوردگی ، کمبود کلسیم ، اوره و سل جلوگیری می کند . آب انگور لذیذ امراض بالا را شفا می دهد . انگور یکی از مائده های بهشتی است که در دسترس افراد بشر قرار گرفته است و همه کس می تواند از آن استفاده کند .

نور اشعه ی خورشید در انگور جمع می شود و میوه آن می رسد . مصرف انگور در معالجه امراض با غذا یکی از خوراکیهای اصلی بشر است . انسان را دوباره جوان می کند . عضلات را غذا می دهد ومغز را روشن می سازد

شلغم نظیر ترب است مقوی و مصلح اعضاء و احشاء خاصه در نفخ  ریه و بعضی از اقسام مرض قند را علاج میکند  و موجب کاهش قند خون و درمان دیابت  می شود .

هرگاه در بدن چربی زیاد وچاقی پدید اید، برای قبول مرض قند و ازدیاد فشار خون و التهاب مزمن مفاصل و کلیه انسان را مستعد می کند ، از طرف دیگر به هر نسبت که از وزن بدن کاسته شود به همان نسبت  استعداد پذیرفتن این مرض کمتر خواهد شد .

آب برای آنهایی که بیماری قند دارند ضرورت کامل دارد . زیرا این افراد زیادتر از معمول ادرار می کنند. هر گاه آب کافی جا نشین آب از دست رفته نشود باعث تغییرات شدید املاح خونشان می گردد .

منبع :

asanteb.com

نظرات

*

code