خانه / روانشناسی / تاثیر جملات مثبت در مثبت نگری

تاثیر جملات مثبت در مثبت نگری

از زمان حال و جملات مثبت استفاده کنید

تا جایی که ممکن است از زمان آینده استفاده نکنید ، مثلا نگویید : “فردا با رییس اداره خوب صحبت خواهم کرد .” به جای آن بگوئید : “وقتی با رئیس اداره صحبت می کنم ، آرام و آسوده هستم” . اگر در مورد چیزی در اینده صحبت کنید ، ذهن ناهشیار شما صبر می کند و صبر می کند و … در حالی که شما نیاز دارید ، هم اکنون احساس آرامش کنید . بنابراین وقتی حادثه ای هم واقعا روی دهد با آرامش واسودگی با آن برخورد می کنید .

از جملات مثبت به طور منظم استفاده کنید

هنگامی که تصمیم به عوض کردن افکار منفی و جایگزینی آن ها با افکار مثبت می گیرید ، در می یابید که این افکار منفی ریشه های محکمی دارند و کاملا سازمان یافته هستند . به این معنا که اگر متوجه و هشیار نباشید افکار منفی دوباره وارد ذهن شما می شود و این بار زدودن این افکار ، کار ساده ای نیست . پس باید به محض این که به خودتان آمدید افکار مثبت را جایگزین کنید . نگذارید فکر های منفی در ذهن شما ریشه بدوانند . صبور باشید ، افکار منفی بالاخره ضعیف می شوند و سرانجام از بین می روند .

مثبت اندیشی

از همین حالا شروع به مثبت اندیشی و جملات مثبت کنید .

چرا فردا ؟ چرا حالا نه ؟ کار مثبت این است که بدون درنگ از همین حالا شروع کنید .

.جملات مثبت برای شروع روز :

مشتاقانه منتظر یک روز شاد هستم .
به استقبال تمام چیزهای خوبی می روم که مخفیانه منتظر من هستند .
برای ساختن یک روز خوب ، از تمام امکانات برخوردارم .
با اعتماد به نفس و اطمینان به استقبال امروز می روم .

.

جملات مثبت برای وقتی که در موقعیتی دشوار قرار دارید :

می توانم این کار را انجام دهم ، می توانم این مشکل را حل کنم .
من آرام ، محکم ، متمرکز و قوی هستم .
اگر بر این موقعیت فائق شوم ، قوی تر می شوم .
من نهایت سعی خود را می کنم .

به مشکلات با افکار مثبت و جملات مثبت نگاه کنید .

استرس وقتی پیدا می شود که ما به موقعیتی که می تواند به منزله ی فراخوانی برای به نمایش گذاشتن توانایی ما باشد ، بسان یک تهدید نگاه می کنیم . وقتی روند آرام نقشه های ما توسط یکسری تغییرات ، دچار تلاطم شود ، خشمگین و رنجیده می شویم و طوری عمل می کنیم که گویا این وقفه یا تغییر کوچک ، کل پروژه ی ما را در معرض نابودی قرار داده است . پس افکار مثبت در زندگی بسیار مهم است . واقعیت این است که یک حادثه ی مزاحم ، اغلب موجب یک وقفه می شود و عموما این وقفه بعد ها جبران می شود . ولی واکنش ما نسبت به حوادث یا افرادی که این وقفه را باعث شده اند ، به گونه ای است که انرژی گران بهای خود را با عصبانی بودن ، مضطرب بودن یا بی خوابی کشیدن در شب و عصبی بودن در روز ، هدر می دهیم و تهدیدات تازه تری برای نقشه های خود پیش بینی می کنیم .

هر مشکلی فقط به اندازه ای که شما آن را مشکل می گیرید مهم است . بیشتر مشکلات بی اهمیت و کوچک هستند ، تعداد بسیار کمی از مشکلات واقعا جدی و مخرب اند . به گزارش آسان طب چگونگی نگاه شما به مشکل ، طرز برخورد شما را با آن تعیین می کند . مشکلات توسط یک قدرت فوق طبیعی حاصل نمی شوند تا شما را تنبیه و مجازات کنند ، مشکلات ، دشمن تان نیز نیستند ، بلکه حوادثی طبیعی هستند که شما به آن ها صورت مثبت یا منفی می دهید .

.

قوانین مثبت نگری جملات مثبت
جملات مثبت

.

تصور غلط شماره 1 : مشکلات موجب به هم ریختگی کامل می شوند

تا زمانی که یک اضطرار فیزیکی در پیش رو نباشد ، لزومی ندارد مشکلات موجب تخریب یا آسیب فراگیر در زندگی شوند . به گزارش آسان طب بزرگ ترین فجایع در مغز شما روی می دهند . و آن ها تنها فکرهایی مخرب و ویرانگر هستند . با تمرین هایی که برای احساس آرامش و تنفس آرام (تست تنفس) آوردیم ؛ می توانید خود را آرام کنید و دوباره فکر مثبت کنید .

جملات مثبت :

هر مشکلی راه حلی دارد .
اگر آرام شوم راه حل را پیدا می کنم .
هر چه زودتر به آرامش برسم ، راه حل را زودتر پیدا می کنم .

تصور غلط شماره 2 : مشکلات ، زندگی شما را به بدترین شکل ممکن تغییر می دهند .

لزوما این طور نیست . برکنار شدن از یک موقعیت شغلی ، می تواند در ابتدا یک شوک بزرگ باشد ، ولی در عین حال می تواند یک جهت بهتر و جدید تر را به شما نشان دهد که اگر شغل قدیمی خود را از دست نداده بودید ، آن را نمی یافتید . اگر نقشه های شما برای خرید یک خانه ی جدید در هم بریزد ، ممکن است اول به شکل یک فاجعه نمود پیدا کند ، ولی در عین حال می تواند شما را به سمت خرید یک خانه ی بهتر راهنمایی کند . پس مثبت اندیشی داشته باشید .

جملات مثبت :

این حادثه پیامد خوبی خواهد داشت .
من می توانم طوری با این تغییر برخورد کنم که آن را تبدیل به یک منفعت کنم .
من برنده خواهم بود .
خوشحالی در یک قدمی من است .

تصور غلط شماره 3 : مشکلات ، همیشه موجب ناراحتی مردم می شوند

ممکن است مشکلات ، افراد دیگر را ناراحت کنند ، ولی لازم نیست شما را هم حتما ناراحت کنند . فقط به این علت که افراد دیگر عصبی می شوند ، شما مجبور نیستید از این الگو پیروی کنید . شما می توانید یک قدم ذهنی به عقب بگذارید و مشکل را ارزیابی کنید ، آن را به قسمت های قابل کنترل تقسیم کرده و سپس در هر زمان بر روی هر یک از قسمت ها کار کنید تا کل مشکل حل شود .
حل کردن یک مساله ، نیاز به بروز هیجان و عصبانیت ندارد . هر گاه با یک موقعیت مشکل برخورد کردید ، از خود بپرسید : “بهتر است ناراحت باشم یا مشکل را حل کنم ؟” اگر ترجیح می دهید مشکل را حل کنید ، با واقعیات روراست باشید (آیا ممکن است یک سوء تفاهم ایجاد شده باشد ؟) اگر لازم است ، به توصیه ی افراد دیگر گوش کنید وسپس راه حل انتخابی خود را به کار ببرید .

جملات مثبت :

در حالی که این مشکل را حل می کنم ، می توانم آسوده و آرام بمانم . ترجیح می دهم به جای سرگردان شدن در وضعیت فعلی ، مشکل را حل کنم .
هیجانات من آن قدر با ارزش هستند که آن ها را برای این مشکلات به هدر نمی دهم .

جملات مثبت

در این بخش از مجله اسان طب درباره جملات مثبت و افکار مثبت اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. با گفتن جملات مثبت در ذهن و فکر کردن به ان مطمین باشید انرژی مثبت به سمت شما کشیده می شود و به سوی پیشرفت قدم خواهید برداشت.

پیشنهاد می کنیم هر کدام از شما نمونه ای از جملات مثبت را در بخش نظرات عنوان کنید تا دیگران از ان استفاده کنند.

درباره ی همیار آسان طب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code