http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

چگونگی گرفتن تاریخچه از بیماران روماتیسمی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » چگونگی گرفتن تاریخچه از بیماران روماتیسمی

پرسیدن شکایات بیمار مثل هر نوع پرسش درباره تمام اعضای بدن است ، بایستی در محیط صمیمانه توام با اعتماد بدون قطع کردن حرف های بیمار شروع شود و در مواقعی لازم سعی بر متمرکز کردن روی شکایت عمده بیمار شود .

بیماران روماتیسمی

اطلاعات پزشکی از بیمار دچار رماتیسم و بیماران روماتیسمی

سوالات از بیماران روماتیسمی

1-علت مراجعه و ماهیت ناراحتی آنها

2-از شروع بیماری تا زمان مراجعه چه اتفاقی رخ داده است و چه عوارضی به بار آمده

رماتیسم

3-تاریخچه طبی و جراحی گذشته و داشتن سابقه ضربه

4-مانند هر بیماری بررسی سیستم تمام اعضاء و روابط آنها با سیستم عضلانی مفصلی و سابقه اجتماعی و شغلی

5- تاریخچه فامیلی

مهمترین شکایات بیماران روماتیسمی شامل درد ، خشکی ، ورم مفاصل ، عدم حرکت مفصل و یا ترس از معلولیت در اینده و غیره می باشد . به گزارش آسان طب پرسیدن شکایات بیمار مثل هر نوع پرسش درباره تمام اعضای بدن است ، بایستی در محیط صمیمانه توام با اعتماد بدون قطع کردن حرف های بیمار شروع شود و در مواقعی لازم سعی بر متمرکز کردن روی شکایت عمده بیمار شود .

.

جمع بندی بیماران روماتیسمی

پس از اتمام شکایت بیمار جمع بندی های زیر انجام شود :

1- چه چیزی علت مراجعه بیمار بوده و چه علامتی واقعا ناراحت کننده است .

2- طول مدت . زمان شروع و طرز پیشرفت بیماری را بدست آورید و اگر بیمار مزمن است ایا گاهگاهی بیمار احساس بهبودی برای مدت موقتی می نماید ؟

3- شدت بیماری را تخمین زده و یادداشت کنید . از روی معیارهای زیر می توان پی به شدت بیماری برد : توانایی کار در تمام طول ماه ، نیاز به بستری شدن و یا استراحت در منزل ، فعالیت های روزانه و انجام کارهای شخصی ، معیارهای مخصوص شدید بودن مانند از کار افتادگی ، نقل مکان از یک خانه به خانه دیگر به علت بیماری ، استخدام شخصی جهت کمک در منزل و غیره .

4- توانایی انجام اعمال فیزیولوزیک که با پرسش موارد زیر قابل تخمین است : در منزل : ایا بیمار روماتیسم خودش کارهایش را انجام داده و یا شخص دیگری کارهایش را انجام می دهد ؟

درکار : ایا بیمار همیشه به علت بیماری برای رفتن به محل کار از ماشین یا تاکسی استفاده می کند ؟ و همچنین غذا خوردن ، آشپزی ، نظافت خود را چگونه انجام می دهد ؟

5- تمام داروهایی که بیمار مصرف کرده و یا مصرف می کند ، یادداشت کنید .

بیماران روماتیسمی

6- از نظر بیماری فعلی Present Illness بایستی متوجه نکات زیر شد :

مفاصل به چه نحوی و با چه سرعتی مبتلا شده اند ، ایا نحوه شروع آنها تک مفصلی بوده یا پلی آرتیکولر ، ایا مهاجرتی بوده یا اضافه شونده ، ایا پس از مدتی بهبودی حاصل شده یا نه ، تعریف مهاجرتی به این صورت است که پروسه التهابی مفصل بکلی در آن مفصل بهتر شده و در یک مفصل دیگر ظاهر گردد ، و تعریف اضافه شونده یعنی وقتی که یک مفصلی گرفتار بوده و در عین حال در مفصل دیگری نیز همین بیماری ظاهر گردد . علاوه بر نحوه شروع بیماری روماتیسمی ، یک علامت مخصوص در بیماری های روماتولوزیکی همیشه از بیماران روماتیسمی پرسیده می شود و آن خشکی صبحگاهی Morning stiffness و طول مدت آن می باشد . این علامت دلیل بر التهابی بودن بیماری روماتیسمی خواهد بود. با توجه به تاریخچه و بررسی اندام ها می توان بیماری های استحاله مفصلی را از بیماری های التهابی تفکیک داد و اگر زمینه اضطراب وجود داشت به سندرم فیبرومیالژیا توجه نمود .

بیماران روماتیسمی

بیماران روماتیسمی

بیماران روماتیسمی باید به نکاتی توجه کنند تا اینکه نه تنها بیماری شان بدتر نشود بلکه بهبود هم یابد و درد شان تسکین یابد.

مقاله بالا را چند بار با دقیت بخوانید تا اطلاعاتتان درباره این بیماری افزایش یابد و بتوانید ان را تسکین دهید.

هدف ما اگاهی شما و کسب اطلاعات شما درباره بیماران روماتیسمی بوده است. امیدواریم  از مطالعه این مقاله بهره مند شده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تاثیر شیر دادن بر فرم سینه

تاثیر شیر دادن بر فرم سینه مادران

خواندن درجه دماسنج

خواندن درجه دماسنج و گرفتن دمای بدن

رژیم غذایی برای کودکان چهار تا شش ماهه

درمان فتق معده به سادگی و در منزل

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code