تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اطلاعات گیاهی از جعفری و خیار

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » اطلاعات گیاهی از جعفری و خیار

طبع جعفری دارای خواص ادرارآور ، قاعده آور ، اشتها آور و مقوی معده می باشد . همچنین تصفیه كننده خون ، تب تبر و مسكن و ضد فشار خون و دافع سنگ كلیه است . طبع خیار سرد و تر و مرطوب است . خیار دارای خواص ادرارآور ، نرم كننده، و ملین ، مسهل ، دفع كرم كدو، ضد تشویش و دلهره و ضد بی خوابی است.

جعفری

خواص جعفری چیست ؟

میوه جعفری حاوی ترکیبات مانند روغن معطر، تانن، ماده رنگی زرد، ویتامین c می باشد و ریشه آن دارای مواد قندی و معدنی است و همچنین برگ جعفری دارای خواص کاروتن و آهن است.

اثرات دارویی و خواص جعفری

طبع جعفری دارای خواص ادرارآور، قاعده آور، اشتها آور و مقوی معده می باشد. همچنین تصفیه کننده خون، تب تبر و مسکن و ضد فشار خون و دافع سنگ کلیه است.

جعفری در موارد روماتیسم ، نفخ، اختلالات کبدی، سوء هاضمه، بیماری های ادراری، سنگ کلیه ترشحات زنانه و قطع قاعدگی ناشی از ضعف عمومی بدن در خانم های جوان و طحال و یرقان و اسهال به کار می رود.

خواص جعفری برای کبد

خواص جعفری چیست ؟

با مقادیر زیاد جریان خون را مخاط ها ، دستگاه گوارش و رحم را افزایش می دهد و محرک این عضو است.

جعفری مکمل رژیم غذایی و ادرارآور است ، به همین دلیل برای بسیاری از مشکلات ادراری و حبس بول که در خانم ها با بی نظمی قاعدگی همراه می باشدمفید است. مواد معدنی زیاد جعفری باعث شده است که این گیاه مکمل بسیار مفیدی برای درمان کم خونی باشد. این گیاه شیر مادران شیر ده را افزایش می دهد.

جعفری را خرد کنید و در شیر بریزید و صبح ناشتا بخورید. این شیره برای رفع دردهای عصبی مفید است. شیره برگ جعفری را به مقدار مساوی با الکل 9 و یا 7 درجه می توان مخلوط کرد. و در شیشه های دربسته آن را حفظ کردو در موقعی که درد اعصاب شروع شده است باید سر انگشت را در این مخلوط کرده و به جایی که درد می کند بمالید. جوشانده گیاه کامل و ریشه برای درمان سنگ های و یرقان و انسداد کبد و طحال ، استسقا، دردها یا اختلالات قاعدگی به کار می رود. در استعمال خارجی برگ های آن برای آماس های چشمی و نیز برای درمان ضرب دیدگی و خون مردگی و تورمها مناسب است.

اگر برگ های جعفری را له کرده و آن را به شکل ضماد درآورند و روی سینه و پستان زنان شیرده که شیر آنها بند امده بمالند فورا شیر آن ها را باز می کند. جعفری سرشار از ویتامین A و خصوصا C و دارای آن و فسفر می باشد . و دارای خاصیت مقوی و اشتها اور و محلل و ادرار آور و برای سینه نیز مفید است و از ابتلای بدن به سرطان جلوگیری می کند. به همین جهت افراد کم خون باید جعفری را جز غذای روزانه خود بگنجانند و یا بچه هایی که دیر رشد می کنند خورانند . تخم جعفری دارای آپیول است که ماده پرقوتی است و خاصیت ان این است که قاعده اور است. یعنی قاعده های ماهیانه را منظم می کند و در ایام وقوع حالات قاعدگی و اشکال وقوع آن که با درد همراه است مقدار 25/. گرم از اسانس میوه گیاه (آپیول) به کار رود. ضمنا این انسانس خاصیت تب بری هم دارد. و به علت سرشار بودن از آهن برای کم خونی مفید است.

همچنین برگ جعفری خون ساز بوده و به صورت له شده یا پخته جهت خون مردگی و ضرب دیدگی روی عضو اسیب پذیر و جهت باز شدن شیر پستان زنان مفید است. بهتر است از مصرف زیاد برگ جعفری در هنگام حاملگی پرهیز گردد. چون مقادیر زیاد آن سمی است و سبب خونریزی و سرگیجه است.

.

خواص خیار چیست ؟

دارای مواد ازته و هیدرو کربنه مواد گوگردی و کمی چربی دارای املاحی از قبیل منگنز، کربنات سدیم و سلولز است در روغن دانه ،خیار که رنگ آن زرد روشن با طعمی شبیه به طعم روغن زیتون است. اسیدهای چرب اشباع شده مانند اسید اسثاریک ، اسید پالمیتیک ، و اسیدهای اشباع نشده مانند اسید لینوئیک وجود دارد.

خیار

خواص خیار و اثرات دارویی

طبع خیار سرد و تر و مرطوب است. خیار دارای خواص ادرارآور ، نرم کننده، و ملین، مسهل، دفع کرم کدو، ضد تشویش و دلهره و ضد بی خوابی است. تخم خیار خواب آور، آرام بخش، زردآب آور، ملایم، تصفیه کننده خون می باشد. خیار در موارد ناراحتی های جلدی ، دفع سموم، و چربی های مضرو درمان دردهای کلیوی و رفع التهابات جگر و معده کاربرد دارد. همچنین خیار برای بیمران مبتلا به دیابت و یرقان خوب است. و باعث تقویت کبد و رفع تشنگی می نماید. و برای خرد کردن سنگ های کلیوی و مثانه موثر می باشد. به گزارش اسان طب خیار را میتوان در موارد سوزش ادرار به کار برد. خیار را به عنوان ادرارآور و برای رفع تب های صفراوی خصوصا موقعی که خیار زرد شده و رسیده باشد. در این صورت مزه اش ترش می شود و خاصیت زردآب در آن بیشتراست. تخم خیار ادرار آور است و برای اورام کبد خوب است.

و در فرمول چهاردانه (چهارتخم) وارد است. آب خیار بطور مالیدنی و برای رفع خارش به کار می رود. مواد غذایی خیار خیلی کم است و سلولز زیاد دارد. خیار را بطور سالاد قبل از غذا میل می نمایند.

پوست خیار ویتامین دارد خیارهای تازه و لطیف را بدون اینکه پوست بکنید به قطعاتی که برای ماشین آب میوه گیری مناسب است درآورید و با کمک رنده های معمولی آن را رنده کنید و آبش را بگیرید آب خیار بی مزه است. آب خیار را می توانید با آب سیب و هویج و کرفس بخورید سال هاست آب خیار را در معالجه کلیه مصرف می کنند ، زیرا کلیه ها زا شستشو می دهد و نیز در رژیم غذایی لاغری و تخلیه آن مصرف میشود. خیار دارای ویتامین های  A و B و کلروفیل و ده نوع املاح معدنی است. خیاری که زیاد آب داشته باشد. چندان غذاییت ندارد ولی با داشتن سلولز زیاد برای رفع یبوست مفید است. آب خیار سبز را برای اکثر تب های عفونی و شدید و التهابات درونی مصرف می نمایند.. مالیدن پوست خیار بر روی لکه های صورت مفید است. خیار سرشار از ویتامینC است خاصیت غذایی آن کم ولی خییلی خنک است و رفع عطش می نماید.

خواص جعفری برای کبد

خواص جعفری برای کبد

خواص جعفری برای کبد

برای پاکسازی کبد باید اول صبح اب بنوشید. پس از ان تا میتوانید اب میوه های رقیق و چای بنوشید. بهتر است روزی 16 لیوان مایعات بخورید.

همچنین برای پاکسازی کبد از سوپ جعفری و پتاسیم استفاده کنید. برای تهیه این سوپ باید پوست سیب زمینی شسته شده و هویج، کرفس، چغندر، جعفری و مقدار زیادی پیاز و سیر(تا ۵۰ حبه) را با هم ترکیب کرده و یک سوپ خوشمزه تهیه کنید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

جوش آکنه

اطلاعات پزشکی از جوش آکنه

ارتباط گروه خونی شما با رژیم غذایی

ارتباط گروه خونی شما با رژیم غذایی!

عوارض قرص دیگوکسین یا قرص digoxin

عوارض قرص دیگوکسین یا قرص digoxin

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code