تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

آشنایی با برخی از فواید خرما

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » آشنایی با برخی از فواید خرما

خرما سرشار از ویتامین های B، A، C، D، E است . ویتامین A موجود در آن برای رشد و نمو بدن مفید بوده و در محافظت بافت ها در برابر عفونت ها (به خصوص عفونت های مخاطی) و در تقویت بینایی نقش مهمی دارد.

خرما

 

خرما  و خواص آن

. از فواید خرما اینست که با كمبود منيزيوم قند در ادرار پيدا ميشود وجود منيزيوم براي كليه ها و مثانه ضروري تشخيص داده شده كه مي توان با خوردن دو، سه دانه خرما در روز رفع نيازنمود .

.خرما از پرخوري جلوگيري مي كند، خرما سرشار از عناصر و املاح معدني است، ميوه اي بهشتي و مورد تاكيد “خداوندمتعال”است. خرما خواري ، زنده خواري است، دفاع بدن را بالا مي برد و هضم و جذب را آسان مي كند- آن پاك كننده روده ها و دافع سموم است و تعديل و اصلاح كننده مزاج است. این میوه جبران كننده مواد از دست رفته جسم و مساعدلوزالمعده و تقويت كننده غدد تناسلي و قوه باه است. فواید خرما بسیار متنوع است .

.به عقيده برخي از صاحب نظران علوم غذايي يبوست هاي مزمن را نيز برطرف ميكند.

.در خرما ماده اي به نام ديوستولنس كشف و استخراج نموده اندكه مي توان آم را “كورتيزن گياهي”ناميد و مانندكورتيزن انساني در بدن بهترين داروي ضدحساسيت و آلرژي محسوب شده و براي مبتلايان به بيماريهاي روماتيسم ، پوست و چشم، كه در نتيجه حساسيت به وجودآمده ، داروي ارزنده اي به شمارميرود . همچنین نيز به علت داشتن كورتيزن گياهي همين عمل را انجام مي دهد و ريشه حساسيت را در بدن از بين ميبرد و در نتيجه ، كسي كه حساس نباشد ، حليم و بردبار است مضافا‍ اينكه در تمام التهابات پوستي ، چشمي ، داخلي ، گوشي و…. ميتوان خرما را مصرف كرد. فواید آن بسیار متنوع است .

.وجود پتاسيم و منيزيم در خرما درتعادل الكتروليت ها و يون هاي بدن نقش هاي مؤثري داشته و در شستشوي خون از مواد زايد اثري شگرف دارد.

.براي دفع و خنثي سازي حرارت و گرمي خرما بايد پس ازمصرف آن چند دانه بادام و يا يك انار ملس يا يك عدد خيار را ميل نمود.

.براي جلوگيري از اثر و نفوذ مواد قندي آن روي دندان ها ، بايد پس از مصرف خرما بلافاصله دندان ها را خوب با آب شستشو داد .

.طبق سفارش برخي متخصصان علوم تغذيه؛زمان مناسب خوردن آن صبح به خاطر ايجاد انرژي در طول روز و عصر است، تا كمبودها و خستگي روزانه را جبران كرده و زمينه را براي پرهيز از پرخوري در شب فراهم سازد.

.”آهن آن چون زياد است”مي توان با خوردن روزانه 15 گرم خرما،رفع نيازمندي به عنصر آهن نمودو كم خوني يا عوارض كمبود آهن رابرطرف نمود.

.”خرما املاح منيزيوم داشته”و از اين جهت فوق العاده اهميت دارد،پروفسوردلبه و ديگر دانشمندان عقيده دارند كه در موارد كمبودمنيزيوم، زمينه براي ابتلا به سرطان آمده است. فواید آن بسیار متنوع است . طبق آمارهاي به دست آمده در مناطقي كه خرما بيشتر خورده مي شود موارد ابتلا به سرطان كمتر است .

.از فواید آن می توان گفت که منيزيوم اثرمخصوصي در درمان جوش و غرور جواني دارداز اين رو جواناني كه در سن بلوغ قرار ميگيرند و در نقاط معتدل و سردسير زندگي مي كنند، (در مناطق غير خرما خيز) ميتوانند روزانه دو، سه عدد خرما بخورند.

آشنایی با برخی از فواید خرما

ويتامين هاي موجود در خرما

خرما سرشار از ويتامين هاي B، A، C، D، E است. ويتامين A موجود در آن براي رشد و نمو بدن مفيد بوده و در محافظت بافت ها در برابر عفونت ها (به خصوص عفونت هاي مخاطي) و در تقويت بينايي نقش مهمي دارد. فواید آن بسیار متنوع است . پس ویتامین های خرما متنوع است .

چیپس خرما

فواید آن گوناگون است و فرآورده های زیادی دارد . چیپس خرما فرآورده ای از آن است که بسیار خوشمزه است و طرفداران زیادی دارد . به گزارش آسان طب  برای تهیه چیپس خرما کافی است ابتدا آن را شسته و سپس خشک خشک کنید .بعد هسته آن را جدا کنید و سپس با چاقو یا هر وسیله دیگری به قسمت های کوچک تقسیم کنید. حال باید آن را در مقدار خیلی کم از ترکیب مقدار کم شکر ویک لیوان آرد غلت دهید تا چیپس خوشمزه تان آماده شود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

با فلفل کاملا آشنا شویم

نگاهی به کبالت ، کرومیوم و گوگرد

سیب، خواص و فواید سیب

نور خورشید و ورزش

رابطه مستقیم نور خورشید و ورزش کردن !

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code