کد :19777 20 آبان 1394 364 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

در خرما ماده ای به نام ( دیوستولنس ) كشف و استخراج كرده اند كه می توان آن را كورتیزن گیاهی دانست . این ماده مانند كورتیزن انسانی در بدن بهترین داروی ضد حساسیت و آلرژی محسوب شده و برای مبتلایان به بیماری های روماتیسم و پوست و چشم داروی ارزنده ای به شمار می رود .

خرما

خرما

درمان سنتی بیماری ها با خرما

خرما و بيماري كليوي

” خرما  براي صاحبان كمر دردمفيد است و تقويت كننده كليه لاغر شده و سرد مزاجان است.

” اخيرا مشاهده كرده اندكه باكمبود منيزيوم، قند در ادرار پيدا مي شود. وجود منيزيوم براي كليه ها و مثانه لازم شناخته شده كه مي توان با خوردن دوسه دانه  خرما در روز رفع نياز كرد.

خرما و بیماری های روماتیسمی

” در این میوه ماده اي به نام (ديوستولنس) كشف و استخراج كرده اند كه مي توان آن را كورتيزن گياهي دانست كه مانند كورتيزن انساني در بدن بهترين داروي ضد حساسيت و آلرژي محسوب شده است . به گزارش آسان طب  خرما براي مبتلايان به بيماري هاي روماتيسم و پوست و چشم ، كه در نتيجه حساسيت به وجودآمده ، داروي ارزنده اي به شمار مي رود.

” خوردن خرماي پخته درغذا براي امراض روماتيسمي و دردهاي ناشي ازآن مفيد است وپخته آن درشيرگاو يا گوسفند براي بيماري هاي ريوي و سرفه و آسم و برونشيت نافع است.

خرما و کم خونی

” سرشار از آهن است. آهن موجب كاهش فشارخون مي شود و در ضمن، فعاليت جسماني و رواني فردرا تامين مي كند. وجود آهن براي خون حياتي است. زيرا رنگريزه هاي قرمز هموگلوبين خون را مي سازد و نيزدر انتقال ان از ريه به بافت ها كمك مي كنند.

نقش آهن همچنين در متابوليسم بدن بسيارمهم است و از بروز كم خوني جلوگيري مي كند .

خرما و سرطان

” این میوه بهشتی منيزيوم دارد و از اين جهت فوق العاده مهم است، پروفسور دلبت و ديگر دانشمندان عقيده دارند،كه كمبود منيزيوم زمينه را براي ابتلا به سرطان آماده است.

” تغذيه با این میوه بهشتی از سرطان كولون، معده و….جلوگيري مي كند

خرما و پوست

” از آن در تهيه ماسك براي پوست چرب نيزبهره مي گيرند ، زيرا حاوي ويتامين B1(تيامين) و B2(ريبوفلاوين) است، از اين ماسك هرماه يك الي دوبار استفاده مي كنند.

خرما و يبوست

” از آنجايي كه حاوي فيبر(سلولزوپكتين) است، لينت آور بوده  و از يبوست جلوگيري مي كند.

 ديابت

” افرادي كه مبتلا به ديابت هستند،مي توانند از ان استفاده كنند،زيرا منيزيوم موجود در آن كار كليه و لوزالمعده را آسان و از طرفي ويتامين B2 موجوددرآن جاذب مواد قندي ساير غذاهاست.

 درمان چاقی

” از پرخوري جلوگيري مي كند. طبق سفارش برخي متخصصان علوم تغذيه بهترين زمان خرما عصر است، تاكمبودها و خستگي روزانه را جبران كرده و زمينه را براي پرهيز از پرخوري در شب فراهم كند.

درمان چاقی با خرما

 بیماری های جنسی

” اعراب ازخرمای كال نيز استفاده مي كنند و معتقدند كه اثرات درماني بسياري دارد، ازجمله خرمای سبز كه تقويت كننده اعمال جنسي و انرژي زاست. حتي هسته خرمای سبز را آردمي كنند و از آن پمادي تهيه مي كنندكه براي زخم هاي آلت تناسلي به كار مي رود.

” زندگي پرمشغله وفشارهاي روحي و استرس هاي رواني ميل جنسي را در بعضي اشخاص از بين ميبرد، بهترين علاج آن خوردن مداوم خرما است كه ميل جنسي را بر ميگرداند.

” ان را در شيره تازه خيس كرده و كمي دارچين به آن اضافه كنيد و آن را تناول كنيد . پس از آن باز هم كمي شير تازه بنوشيد كه در تقويت قدرت جنسي بي مثال است.

 بيماري های چشم

” معجزه اثر هسته خرما، از بين بردن تورم پلك چشم است. براي اين منظور پمادي از آرد هسته خرما درست مي كنند و روي چشم ميگذارند. اين پماد براي رشد مژه بهترين دارو است. بنابراین فواید خرما بی نظیر است .

” خرمااثر ويتامين A را در انسان و حيوان ظاهر كرده و موجب تقويت بينايي و رفع بعضي ناراحتي هاي چشم انسان مي شود.

” خرماويتامين  Aدارد كه محلول در چربي بوده ، و انسان را از بيماري شب كوري در امان نگه مي دارد.

نظرات

*

code