کد :19777 20 آبان 1394 284 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

در خرما ماده ای به نام ( دیوستولنس ) كشف و استخراج كرده اند كه می توان آن را كورتیزن گیاهی دانست . این ماده مانند كورتیزن انسانی در بدن بهترین داروی ضد حساسیت و آلرژی محسوب شده و برای مبتلایان به بیماری های روماتیسم و پوست و چشم داروی ارزنده ای به شمار می رود .

خرما

خرما

درمان سنتی بیماری ها با خرما

خرما و بیماری کلیوی

” خرما  برای صاحبان کمر دردمفید است و تقویت کننده کلیه لاغر شده و سرد مزاجان است.

” اخیرا مشاهده کرده اندکه باکمبود منیزیوم، قند در ادرار پیدا می شود. وجود منیزیوم برای کلیه ها و مثانه لازم شناخته شده که می توان با خوردن دوسه دانه  خرما در روز رفع نیاز کرد.

خرما و بیماری های روماتیسمی

” در این میوه ماده ای به نام (دیوستولنس) کشف و استخراج کرده اند که می توان آن را کورتیزن گیاهی دانست که مانند کورتیزن انسانی در بدن بهترین داروی ضد حساسیت و آلرژی محسوب شده است . به گزارش آسان طب  خرما برای مبتلایان به بیماری های روماتیسم و پوست و چشم ، که در نتیجه حساسیت به وجودآمده ، داروی ارزنده ای به شمار می رود.

” خوردن خرمای پخته درغذا برای امراض روماتیسمی و دردهای ناشی ازآن مفید است وپخته آن درشیرگاو یا گوسفند برای بیماری های ریوی و سرفه و آسم و برونشیت نافع است.

خرما و کم خونی

” سرشار از آهن است. آهن موجب کاهش فشارخون می شود و در ضمن، فعالیت جسمانی و روانی فردرا تامین می کند. وجود آهن برای خون حیاتی است. زیرا رنگریزه های قرمز هموگلوبین خون را می سازد و نیزدر انتقال ان از ریه به بافت ها کمک می کنند.

نقش آهن همچنین در متابولیسم بدن بسیارمهم است و از بروز کم خونی جلوگیری می کند .

خرما و سرطان

” این میوه بهشتی منیزیوم دارد و از این جهت فوق العاده مهم است، پروفسور دلبت و دیگر دانشمندان عقیده دارند،که کمبود منیزیوم زمینه را برای ابتلا به سرطان آماده است.

” تغذیه با این میوه بهشتی از سرطان کولون، معده و….جلوگیری می کند

خرما و پوست

” از آن در تهیه ماسک برای پوست چرب نیزبهره می گیرند ، زیرا حاوی ویتامین B1(تیامین) و B2(ریبوفلاوین) است، از این ماسک هرماه یک الی دوبار استفاده می کنند.

خرما و یبوست

” از آنجایی که حاوی فیبر(سلولزوپکتین) است، لینت آور بوده  و از یبوست جلوگیری می کند.

 دیابت

” افرادی که مبتلا به دیابت هستند،می توانند از ان استفاده کنند،زیرا منیزیوم موجود در آن کار کلیه و لوزالمعده را آسان و از طرفی ویتامین B2 موجوددرآن جاذب مواد قندی سایر غذاهاست.

 درمان چاقی

” از پرخوری جلوگیری می کند. طبق سفارش برخی متخصصان علوم تغذیه بهترین زمان خرما عصر است، تاکمبودها و خستگی روزانه را جبران کرده و زمینه را برای پرهیز از پرخوری در شب فراهم کند.

درمان چاقی با خرما

 بیماری های جنسی

” اعراب ازخرمای کال نیز استفاده می کنند و معتقدند که اثرات درمانی بسیاری دارد، ازجمله خرمای سبز که تقویت کننده اعمال جنسی و انرژی زاست. حتی هسته خرمای سبز را آردمی کنند و از آن پمادی تهیه می کنندکه برای زخم های آلت تناسلی به کار می رود.

” زندگی پرمشغله وفشارهای روحی و استرس های روانی میل جنسی را در بعضی اشخاص از بین میبرد، بهترین علاج آن خوردن مداوم خرما است که میل جنسی را بر میگرداند.

” ان را در شیره تازه خیس کرده و کمی دارچین به آن اضافه کنید و آن را تناول کنید . پس از آن باز هم کمی شیر تازه بنوشید که در تقویت قدرت جنسی بی مثال است.

 بیماری های چشم

” معجزه اثر هسته خرما، از بین بردن تورم پلک چشم است. برای این منظور پمادی از آرد هسته خرما درست می کنند و روی چشم میگذارند. این پماد برای رشد مژه بهترین دارو است. بنابراین فواید خرما بی نظیر است .

” خرمااثر ویتامین A را در انسان و حیوان ظاهر کرده و موجب تقویت بینایی و رفع بعضی ناراحتی های چشم انسان می شود.

” خرماویتامین  Aدارد که محلول در چربی بوده ، و انسان را از بیماری شب کوری در امان نگه می دارد.

نظرات