تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

ضررهای پفک و مضرات پفک را بدانید

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » ضررهای پفک و مضرات پفک را بدانید

در مراحل تهيه پفک پودر ذرت پرس می شود و در حرارت بسيار بالا قرار می گيرد تا پر حجم شود و در چنين شرايطی روغن موجود در پفک ميسوزد و پر اکسيد توليد ميکند که در مقابل حرارت و نور ميزان آن زياد می شود و درنتيجه خوردن آن سلامت افراد را تهديد می نمايد .

ضررهای پفک

ضررات پفک – استفاده مواد تنقلی مثل پفک دارای اثر های غیر قابل جبرانی است که بسیاری از کارشناسان علوم غذایی در این مورد اتفاق نظر دارند.
مصرف نمک به منظور خوشمزه شدن  پفک به مقادیر زیاد، سبب آسیب به کلیه ها، تغییر ذائقه افراد به شور‌خواری، تجمع آب در بدن و در نتیجه تورم بافت‌ها و افزایش فشار خون و سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود.

ضررهای پفک و مضرات پفک

ضررهای پفک و مضرات پفکضررهای پفک و مضرات پفک

ضررهای پفک و مضرات پفک

در مراحل تهیه پفک پودر ذرت پرس می شود و در حرارت بسیار بالا قرار می گیرد تا پر حجم شود و در چنین شرایطی روغن موجود در پفک میسوزد و پر اکسید تولید میکند که در مقابل حرارت و نور میزان آن زیاد می شود و درنتیجه خوردن آن سلامت افراد را تهدید می نماید .

استفاده از روغن با ترانس بالا در تهیه  پفک منجر به افزایش وزن، چربی خون و در نهایت بیماری های قلبی عروقی می شود. همچنین استفاده از روغن هایی که چندین بار برای سرخ کردن استفاده می شوند و غالبا بوی روغن سوخته و رنگ کدر و مات به محصول می‌دهند، از جمله خطرناک‌ترین مواردی است که می تواند منجر به مسمومیت و سرطان‌زا شدن   شود.نمک زیاد موجورد در پفک  باعث آسیب دیدن کلیه‌ها و تجمع آب در بدن و درنتیجه تورم بافت‌ها و افزایش فشار خون و سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود .

گرما دیدن شدید محصول طی فرآیند سرخ شدن منجر به ایجاد رادیکال‌های آزاد پراکسید می‌شود. این مواد زیانی شبیه به مواد شیمیایی موجود در دود سیگار دارند و سبب ابتلای افراد به سرطان ریه، سینه و مثانه می شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که پفک تا 9 برابر وزن خود آب جذب می‌کند، بنابراین معده کودکان را پر کرده و منجر به بی‌اشتهایی آنها به وعده‌های غذایی اصلی می‌شود. همچنین چیپس نیز به دلیل کالری بالای روغن آن منجر به سیری کاذب می‌شود و میل افراد را به مصرف غذاهای مغذی کاهش می‌دهد؛ در نتیجه این امر مصرف‌کننده به بیماری‌هایی نظیر کم‌خونی، کوتاهی قد، پوکی استخوان و ریزش و تضعیف مو پس از مصرف مداوم این فرآورده‌ دچار می‌شود.

ضررهای پفک و مضرات پفک

ضررهای پفک و مضرات پفک

ضررهای پفک و مضرات پفکموضوع این قسمت از اسان طب بود. پفک برای معده سم است. باید مراقب سلامتی خود باشدی. همچنین کودکان زیر دو ساله هر گز هرگز نباید پفک بخورند . چون به سلامتی شان اسیب می رسد.


# # # #

مطالب پیشنهادی

روش های از بین بردن بوی بد ناحیه تناسلی

خواص خاکشیر

خواص خاکشیر یا خاکشی چیست ؟

پوسیدگی خاکستری پیاز

پوسیدگی خاکستری پیاز و راه مبارزه

تفاوت جنسیتی فرزندان در چیست ؟

تفاوت جنسیتی فرزندان شما

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت , مطالب ویژه

نظرات شما

*

code