تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

بیمارستان‌ های دولتی در صورت عدم رسیدگی تعطیل خواهند شد !!!

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بیمارستان‌ های دولتی در صورت عدم رسیدگی تعطیل خواهند شد !!!

تعطیل شدن بیمارستان های دولتی,بیمارستان شریعتی,بیمارستان های دولتی در صورت عدم رسیدگی تعطیل خواهند شد,آسان طب,

رئیس بیمارستان شریعتی تهران با بیان این مطلب که در شرایط موجود اقتصادی بیمارستان های دولتی ، توان کافی برای ارائه ی خدمات مناسب و استاندارد را       ندارند ، گفت : در صورت عدم رسیدگی به بیمارستان‌ های دولتی ، تعطیلی و بسته شدن آن ها را در نتیجه خواهیم داشت که رسیدگی به این وضع نیاز به کارشناسی دارد.

دکتر احمدرضا سروش در گفت و گو با خبرنگاران منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران ، با اشاره به اینکه بحث خصوصی کردن اعتبارات کافی در حوزه سلامت سال‌ ها مغفول مانده است ، گفت : بیشتر افراد جامعه توان مراجعه به بیمارستان های خصوصی را ندارند و از بیمارستان‌ های دولتی انتظار سرویس دهی مناسب دارند .

ایشان در ادامه گفتند : مردم انتظار دارند در بیمارستان های دولتی نظام جمهوری اسلامی ایران ، سطح مناسبی از خدمات به آنها ارائه شود و به دلیل نداشتن در آمد و منابع کافی ، توقّع دارند بیمارستان های دولتی از آنها پشتیبانی کنند و خدمات ارزان‌ تر و مناسب تری در بیمارستان های دولتی به آنها ارائه شود .

در صورت عدم رسیدگی به بیمارستان‌ های دولتی ، آن ها تعطیل و بسته خواهند شد .

دکتر سروش با بیان این مطلب که در شرایط موجود اقتصادی بیمارستان های دولتی ، توان کافی برای ارائه خدمات مناسب و استاندارد را ندارند ، می گفتند : در صورت عدم رسیدگی به بیمارستان‌ های دولتی ، آن ها تعطیل و بسته خواهند شد که رسیدگی به این وضعیت نیاز به کارشناسی دارد .

رئیس بیمارستان شریعتی تهران با انتقاد از این مطلب که شرکت‌ های بیمه تعرفه گذاری‌ های مناسبی ندارند ، فرمودند : تامین منابع مالی بیمارستان‌ های دولتی یا باید توسط دولت تامین شود یا باید از مردمی که توان مالی ندارند ، دریافت شود .

ایشان با بیان این مطلب که فضای فیزیکی بیمارستان شریعتی کوچک و دارای تهویه نامناسب است ، گفت : برای ارائه خدمات بهتر به بیماران نیازمند فضای فیزیکی مناسب ، نیروی انسانی کافی ، تجهیزات و برنامه ریزی مناسب می باشد .

دکتر سروش با بیان اینکه اتاق عمل این بیمارستان برای سال 1353 شمسی ( خورشیدی ) است و تنها برای چند بخش از بیمارستان ساخته شده است ، افزود : به علت مراجعات بیماران به این بیمارستان ، اتاق‌ های معمولی که شرایط استاندارد ندارند ، تبدیل به اتاق عمل شدند .

ایشان در ادامه گفتند : در حال حاضر با گذشت 30 تا 40 سال اتاق عمل های این بیمارستان ، بسیاری از این اتاق ها شرایط مناسبی ندارند و برای بازسازی اتاق‌ های عمل حدودا 10 میلیارد تومان هزینه لازم دارند .

دکتر سروش با بیان این مطلب که دوره بستری شدن در اتاق‌ های شش تخته و هشت تخته به اتمام رسیده است ، افزودند : در حال حاضر بیماران نیاز به اتاق‌ های یک تخته و دو تخته دارند و همچنین نیاز شدید به تخت‌ های ویژه از ICU ( آی سی یو ) و CCU ( سی سی یو ) وجود دارد .

ایشان با تاکید بر اینکه این بیمارستان قطب اصلی پیوند مغز و استخوان برای بیماران سرطانی است ، گفتند : همه روزه تعداد انبوهی از بیماران سرطانی به مرکز تحقیقات پیوند مغز و استخوان این بیمارستان مراجعه می کنند که وضعیت بسیار ناراحت کننده ای دارند .

رئیس بیمارستان شریعتی تهران بیان کرد : برخی از تجهیزات بسیار ضروری بیمارستان مانند دستگاه های رادیولوژی ، از رده خارج بوده و دستگاه‌ های بیهوشی نیز باید به روز شوند که بیمارستان هزینه‌ های به روز کردن آنها را ندارد .

دکتر سروش در ادامه گفت : متاسفانه در شرایط موجود اقتصادی و کمبود بودجه هیچ کدام از بیمارستان های دولتی توان خرید این دستگاه ها را ندارند و نمی توانند به سمت مجهز شدن حرکت کنند .

 به عنوان مثال توان خرید یک دستگاه آنژیوگرافی قلب نو در بیمارستان را نداریم .

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه تنها یک دستگاه آنژیوگرافی قلب در بیمارستان داریم ، گفت : اگر این دستگاه خراب شود توان خرید آن را نداریم چرا که هزینه یک پمپ حدود 500 تا 600 میلیون تومان است.

دکتر سروش به کمبود نیروی انسانی به ویژه پرستار اشاره کرد و گفت : برخی بخش ها به علت کمبود پرستار از ظرفیت کامل خود استفاده نمی‌ کنند و به همین دلیل خدمات بخشی از بخش‌ ها استاندارد نیست .

ایشان گفتند : در بخش‌ های ویژه ، اتاق عمل ، اورژانس ، بخش های پیوند مغز و استخوان و سرطان با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم و استقبالی برای کار در این  بخش ها از سوی کارکنان وجود ندارد .

دکتر سروش در ادامه گفتند : پرسنل بیمارستان از حقوق و مزایای خود ناراضی هستند و اگر بخواهیم اضافه کار و کارانه کافی به کارکنان بدهیم ، باید منابع مالی تامین شود .

رئیس بیمارستان شریعتی تهران با تاکید بر این مطلب که سیاست گذاران با انجام یک مطالعه و تحقیق دقیق ، برای بخش درمان و حوزه سلامت شرایط استاندارد تعریف کنند ، گفت : قوانین ، مقررات و سیستمی که از پیش در حوزه سلامت وجود داشته است به طور ناقص اجرا می شود ، نتوانسته شرایط مطلوب را برای اداره     بیمارستان ها تامین کند ؛ در چنین شرایطی هم بیماران و هم پرسنل از پزشک تا خدمات و همچنین دولت ناراضی هستند .

تنها با تعرفه گذاری مناسب است که بیمارستانهای دولتی می توانند خود را نجات دهند .

وی با بیان آن که نظام تعرفه گذاری و نظام ارزش گذاری خدمات در سیستم بهداشت و درمان نادرست است، اظهارداشت: بایستی نظام تعرفه گذاری اصلاح شود و قیمت گذاری خدمات به نحوی باشد که هزینه تمام شده و سود معقول حاصل شود تا بیمارستانهای دولتی بتوانند خود را نجات دهند .

دکتر سروش در پایان ضرردهی ارائه خدمات و عدم تعادل میان قیمت تمام شده خدمات با درآمد حاصل از آن را در ایجاد شرایط نامطلوب بیمارستان موثر دانست و افزود: باید نظام ارزش گذاری خدمات در بیمارستانها واقعی شود و همچنین فاصله بین بخش خصوصی و دولتی منطقی تر شود .


# # # #

مطالب پیشنهادی

جلوگیری از تولد فرزندان عقب مانده با روش های پیشرفته

ماساژ بدن راز آرامش و تقویت بدن است

کاهش وزن مادران شیرده با چند اصل مهم

کاهش وزن مادران شیرده با چند اصل مهم

مواظب گل قهر و آشتی خود باشید

پربازدید های اخبار پزشکی

نظرات شما

*

code