تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

رابطه عمل جراحی لاغری و خودکشی

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » رابطه عمل جراحی لاغری و خودکشی

عمل جراحی لاغری با افزایش خودکشی رابطه مستقیمی دارد . تحقیقی در کانادا نشان داده است که بعد از عمل جراحی لاغری ، احتمال اینکه فرد به خود آسیب برساند یا به سمت خودکشی برود ، بیشتر می شود.

لاغری

رابطه عمل جراحی لاغری و خودکشی

عمل جراحی لاغری با افزایش خودکشی رابطه مستقیمی دارد . تحقیقی در کانادا نشان داده است که بعد از عمل جراحی لاغری ، احتمال اینکه فرد به خود آسیب برساند یا به سمت خودکشی برود ، بیشتر می شود.

محققان 880 بیمار را به مدت سه سال قبل و پس ازعمل جراحی لاغری مورد بررسی قرار دادند . بیشتر این بیماران عمل شایع چاقی به نام بای پس معده را انجام دادند ؛ این عمل با کوچک شدن فضای معده به کاهش وزن بیمار کمک خواهد کرد.

در طول سه سال اول بعد از جراحی ، 111 بیمار یا حدود یک درصد از بیماران ، به خاطر آسیب رساندن به خود در بیمارستان بستری شده اند. امکان دارد این آمار کوچک به نظر بیاید اما طبق این پژوهش ، خطر این حوادث نسبت به قبل از عمل، 54 درصد افزایش می ایبد .

بیشتر این موارد 1 تا 3 سال بعد از انجام عمل جراحی اتفاق افتاده بود که این موضوع نشان می دهد بیماران بعد از عمل جراحی ، به نگهداری و مراقبت رفتاری طولانی تری نیاز خواهند داشت.

باید بدانید که پیگیری های طولانی مدت بعد از عمل برای بیمارانی که عمل جراحی لاغری داشته اند، نا مطلوب است. پزشکان باید بیماران را به پیگیریهای بیشتر بعد از عمل تشویق نمایند و مراقبتهای بعد از عمل بهتری را به این بیماران اختصاص دهند.

امروزه ، عمل جراحی چاقی افزایش یافته است . این روزها خیلی از افرادی که اضافه وزن شدید دارند و قادر نیستند از طریق برنامه ی غذایی لاغری، ورزش یا مصرف دارو وزن کم کنند ، برای کم کردن وزن زیاد ، جراحی را انتخاب می کنند. این جراحی هم مانند همه ی عمل های جراحی دیگر، خطراتی دارد که سوء تغذیه مهم ترین آن هاست.

معده ی این بیماران کوچک خواهد شد و نمی تواند حجم موادی که قبلا مصرف می کردند را هضم کند . بنابراین کسانی که در گذشته الکل یا مواد مخدر مصرف می کردند، با خطر اوردوز (مصرف بیش از حد) مواجه خواهند شد . در این پژوهش ، تقریباً از هر 4 نفری که به خود آسیب رساندند، سه نفر آنها اوردوز شدید کرده بودند.

نکته :

در بیشتر موارد ، کسانی که به خود آسیب می رسانند، در مقطعی از 5 سال قبل از عمل، اختلال روانی خاصی داشته اند. با این حال، این خطر در مورد تمام افراد این جست و جو ، یکسان نبود . احتمال آسیب رسانی و خودکشی در افراد بالای 35 سال ، 76 درصد بیشتر از گذشته بود و این احتمال در مورد افراد دارای درآمد کمتر ، بیشتر بود.

خودکشی

با این حال، به تحقیقات خیلی زیادتری نیاز هست تا ارتباط عمل جراحی لاغری با افزایش احتمال خودکشی اثبات شود.

معمولاً قبل از عملهای لاغری، آزمایشهای روانشناختی بر روی بیماران مراجعه کننده صورت می گیرد و تا یک سال پس از عمل ، بیمار تحت مراقبت پس از عمل قرار می گیرد . به گزارش آسان طب نتیجه یافته های این تحقیق نشان می دهد که شخص بیمار باید مراقبت های روانی بعد از عمل را به طور کامل دریافت کند و شاید احتیاج باشد که در سال دوم و پس از آن نیز آزمایش های جدیدی صورت گیرد.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

تیک عصبی

تیک عصبی از کجا و چگونه رخ میدهد

گیلاس منبعی سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی

همسر ایده آل خانم ها و خصوصیات

جدید ترین تست روانشناسی در آمریکا

پربازدید های تغذیه , روانشناسی

نظرات شما

*

code