تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

رابطه سندرم آشرمن و کورتاژهای مکرر

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » رابطه سندرم آشرمن و کورتاژهای مکرر

سندرم آشرمن وضعیتی برای بیمار است که با چسبندگی یا فیبروز آندومتر رحم نشان داده می ‌شود و اغلب در پی کورتاژ رحم ایجاد می ‌شود.

سندرم آشرمن

سندرم آشرمن وضعیتی برای بیمار است که با چسبندگی یا فیبروز آندومتر رحم نشان داده می ‌شود و اغلب در پی کورتاژ رحم ایجاد می ‌شود.

سندرم آشرمن بر اثر تشکیل یک توده چسبنده در داخل رحمی بوجود می اید و درواقع از محل اسکار جراحی های رحمی تشکیل می گردد.

.

علائم سندرم آشرمن

تکرر سقط جنین و ناباروری از علایم و نشانه های این سندرم می باشد. همچنین چسبندگی داخل رحمی امکان دارد ، سبب آمنوره گردد.

.

تشخیص سندرم آشرمن

در این سندرم آزمایشات لگنی اغلب نرمال خواهند بود . دکتر ممکن است هیستروسالپنژوگرام و یا هیستروسکپی را خواستار شود . طی هیستروسکپی یک دوربین کوچک داخل سرویکس می شود که به پزشک اجازه می دهد تا داخل رحم را از طریق بزرگنمایی مشاهده بکند . در این تست اندازه و بافت اسکار قابل مشاهده خواهد بود .

.

علت سندرم آشرمن

سندرم آشرمن وضعیت کمیابی است. در اکثر موارد در افرادی رخ می دهد که چندین بار فرآیند کورتاژ و سقط را انجام داده اند . سندرم آشرمن امکان دارد ناشی از جراحی های داخل رحمی مانند برداشتن فیبروئید و نقص های ساختاری رحم یا در واقع وجود دیواره و یا پولیپ های بزرگ باشد . همچنین میتواند ناشی از عفونت محل برش سزارین که مربوط به مصرف IUD و یا جایگزینی هر جسم خارجی دیگر در حفره رحمی است ، باشد .

در موارد کمیاب ، سایر عفونت ها و جایگزینی رادیوم در رحم برای درمان سرطانهای دستگاه تولید مثلی ممکن است ، از علل این سندرم باشد .

کورتاژ های مکرر

.

درمان سندرم آشرمن

درمانهای این گونه جراحی شامل قطع کردن و برداشت بافت چسبنده یا درواقع بافت اسکار در داخل حفره می باشد که به واسطه هیستروسکپی انجام می شود. پس از برداشت این بافت ، دکتر امکان دارد که به منظور پیشگیری از چسبندگی های بعدی یک بالن کوچک در داخل رحم به مدت چندین روز قرار دهد و استروژن درمانی جایگزین را به مدت چندین ماه تجویز کند تا زمانی که بافت داخل رحمی بهتر شود . به گزارش اسان طب  اگر دلیل این سندرم به خاطر وجود عفونت باشد ، درمان آنتی بیوتیکی اجباری است .

لازم به ذکر است این سندرم  در اکثر مواقع در زنان به کمک جراحی بهبود می یابد . اگر چه در بیشتر موارد بیشتر از یک روش درمانی باید استفاده شود . تقریباً 70 تا 80 درصد زنانی که به علت این سندرم نابارور شده اند ، پس از جراحی ، باردار خواهند شد .

رابطه سندرم آشرمن و کورتاژهای مکرر

سندرم آشرمن موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم از مطالعه ان بهره کافی را برده باشید. سندرم آشرمن اکثرا پس از کورتاز یا کورتاژهای مکرر اتفاق می افتد و درمان پذیر است. اگر به علایم ان شک کردید موضوع را با پزشک زنان در ارتباط بگذارید.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

کرم روده

کرم روده ، نشانه ها و راه درمان

درمان آکنه

برخی از روش های درمان آکنه

نشانه های بیماری اوتیسم

اوتیسم و نشانه های بیماری اوتیسم

ترشحات زنان عفونت زنان

هر ترشحی عفونت نیست ترشحات زنان

پربازدید های روانشناسی , سلامت

نظرات شما

*

code