http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

راه درمان شیگلوز چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راه درمان شیگلوز چیست ؟

شیگلوز عفونت روده ای ناشی از یکی از گونه های باسیل شیگلاست که ممکنست بی علامت و یا مسبب دیسانتری باشد . اثر عوامل ضد میکروبی در درمان شیگلوز به خوبی اثبات شده است . آنتی بیوتیک ها به طور مشخص موجب کاهش مدت اسهال و دفع شیگلا در مدفوع گشته و دوره بیماری را در انواع خفیف وشدید کوتاه می نماید .

شیگلوز


شیگلوز عفونت روده ای ناشی از یکی از گونه های باسیل شیگلاست که ممکنست بی علامت و یا مسبب دیسانتری باشد . دیسانتری باسیلی معمولا بیماری حاد و محدودی است که با اسهال توام با بلغم و خون ، زور و پیچ ، حساسیت شکمی و بندرت تب و استفراغ مشخص می شود و اکثر ضایعات آن در قسمت انتهایی کولون سیگموئید ورکتوم قرار دارد . شیگلوز اسهال خونی باکتریایی است .

.

درمان شیگلوز (اسهال خونی باکتریایی)

بیماری های حاصل از سوشهای گروه B و C و D شیگلا معمولا شدید و ناراحت کننده نیست اما این عفونت ها برای برخی از بیماران با شرایط خاص میتواند خطرناک باشد . نوزادان و اطفال کوچک ، افراد مسن و مبتلایان به بیماری های زمینه ای از این جمله می باشند . اسهال ایجاد شده توسط شیگلا dysenteriae 1 شدید بوده و در مواردی که درست تشخیص داده و درمان نشود مرگ ومیر آن بین 10 تا 20 درصد خواهد بود .

در تمام موارد باید دقت کافی در تنظیم آب و الکترولیت بیمار استفاده کرد . در صورت شدید بودن دزئیدراتاسیون و استفراغ ، کمبود آب و الکترولیت با استفاده از مایعات وریدی جبران می گردد.

ترکیبات آنتی اسپاسمودیک و قابض نباید بکار رود . برخی ترکیبات نظیر دی فنوکسیلات و شربت پارگوریک ممکنست حتی به علت کاهش حرکات روده ای نشانه ها را بدتر نماید و این امر شاید به علت ایجاد تاخیر در خروج میکروارگانیسم ها از روده است . دلایل قانع کننده در مورد تاثیر داروهای حاوی بیسموت یا کائولن وجود ندارد .

اثر عوامل ضد میکروبی در درمان شیگلوز به خوبی اثبات شده است .آنتی بیوتیک ها به طور مشخص موجب کاهش مدت اسهال و دفع شیگلا در مدفوع گشته و دوره بیماری را در انواع خفیف وشدید کوتاه می نماید .

مشکلی که به دنبال درمان شیگلوز با آنتی بیوتیک پیش امده است پیدایش سوشهای مقاوم شیگلا می باشد . اکنون حدود 90 درصد از شیگلاسونئی جدا شده در آمریکا به اکثر آنتی بیوتیک ها مقاوم است . عموم پزشکان معتقدند که بیمار بستری در بیمارستان باید تحت درمان قرار گیرد اما در مورد درمان مبتلایان به انواع خفیف شیگلوز بین همه پزشکان اتفاق نظر وجود ندارد . در مجموع ، پزشک با توجه به عوامل زیر می تواند در مورد درمان بیمار تصمیم بگیرد :

1-آیا حال عمومی بیمار درمان اختصاصی را ایجاب می کند ؟ بیماران مبتلا به شکل شدید یا آنهائیکه به شدت از علایم ناراحت کننده رنج می برند احتیاج به درمان دارند .

.

راه درمان شیگلوز چیست ؟

.

2-ایا عدم انجام درمان ضد میکروبی موجب افزایش احتمال انتشار میکروب می گردد ؟

حضور یک حامل شیگلا در خانواده به خصوص وقتی بهداشت فردی در سطح پائین است می تواند موجب پیدایش یک همه گیری در فامیل شود . به گزارش اسان طب  اطفال کوچک ، کسانی که با مواد غذایی و تهیه آن سروکار دارند یا کسانیکه در پانسیونها مقیم هستند میتوانند در زمانیکه خود بیمارند موجب انتقال بیماری گردند .

3-آیا ارگانیسم جدا شده از بیمار نسبت به آنتی بیوتیک بی ضرر و موثری حساس می باشد ؟

اگر ارگانیسم به دارو مقاوم باشد و یا مصرف دارو موجب افزایش تلفات بیش از حد بیماری گردد ، بیمار نباید درمان شود .

4-درمان یک بیمار مبتلا به شیگلوز ممکنست با افزایش احتمال پیدایش شیگلاهای مقاوم ، یک خطر برای بهداشت عمومی باشد . بعد از تماس با آنتی بیوتیک ها ، شیگلاها می توانند به سرعت R فاکتور را از ارگانیسم های طبیعی فلور روده کسب کرده و به انواع آنتی بیوتیک ها مقاوم گردند .

درمان شیگلوز

درمان شیگلوز یا اسهال خونی باکتریایی موضوع این قسمت از سایت اسان طب بود. امیدواریم  از مطالعه این بخش اطلاعات کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

سکته‌ مغزی

سکته‌ مغزی را با گیاهخواری منقرض کنید

4 مورد از علل درد ساق پا

تفاوت بیماری ایدز و HIV

تفاوت HIV و ایدز (AIDS) و راه های پیشگیری از ابتلا

بیماری پروستات

علائم و درمان بیماری های شایع پروستات

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code