.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

راه درمان شیگلوز چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راه درمان شیگلوز چیست ؟

شیگلوز عفونت روده ای ناشی از یکی از گونه های باسیل شیگلاست که ممکنست بی علامت و یا مسبب دیسانتری باشد . اثر عوامل ضد میکروبی در درمان شیگلوز به خوبی اثبات شده است . آنتی بیوتیک ها به طور مشخص موجب کاهش مدت اسهال و دفع شیگلا در مدفوع گشته و دوره بیماری را در انواع خفیف وشدید کوتاه می نماید .

شیگلوز


شیگلوز عفونت روده ای ناشی از یکی از گونه های باسیل شیگلاست که ممکنست بی علامت و یا مسبب دیسانتری باشد . دیسانتری باسیلی معمولا بیماری حاد و محدودی است که با اسهال توام با بلغم و خون ، زور و پیچ ، حساسیت شکمی و بندرت تب و استفراغ مشخص می شود و اکثر ضایعات آن در قسمت انتهایی کولون سیگموئید ورکتوم قرار دارد . شیگلوز اسهال خونی باکتریایی است .

.

درمان شیگلوز (اسهال خونی باکتریایی)

بیماری های حاصل از سوشهای گروه B و C و D شیگلا معمولا شدید و ناراحت کننده نیست اما این عفونت ها برای برخی از بیماران با شرایط خاص میتواند خطرناک باشد . نوزادان و اطفال کوچک ، افراد مسن و مبتلایان به بیماری های زمینه ای از این جمله می باشند . اسهال ایجاد شده توسط شیگلا dysenteriae 1 شدید بوده و در مواردی که درست تشخیص داده و درمان نشود مرگ ومیر آن بین 10 تا 20 درصد خواهد بود .

در تمام موارد باید دقت کافی در تنظیم آب و الکترولیت بیمار استفاده کرد . در صورت شدید بودن دزئیدراتاسیون و استفراغ ، کمبود آب و الکترولیت با استفاده از مایعات وریدی جبران می گردد.

ترکیبات آنتی اسپاسمودیک و قابض نباید بکار رود . برخی ترکیبات نظیر دی فنوکسیلات و شربت پارگوریک ممکنست حتی به علت کاهش حرکات روده ای نشانه ها را بدتر نماید و این امر شاید به علت ایجاد تاخیر در خروج میکروارگانیسم ها از روده است . دلایل قانع کننده در مورد تاثیر داروهای حاوی بیسموت یا کائولن وجود ندارد .

اثر عوامل ضد میکروبی در درمان شیگلوز به خوبی اثبات شده است .آنتی بیوتیک ها به طور مشخص موجب کاهش مدت اسهال و دفع شیگلا در مدفوع گشته و دوره بیماری را در انواع خفیف وشدید کوتاه می نماید .

مشکلی که به دنبال درمان شیگلوز با آنتی بیوتیک پیش امده است پیدایش سوشهای مقاوم شیگلا می باشد . اکنون حدود 90 درصد از شیگلاسونئی جدا شده در آمریکا به اکثر آنتی بیوتیک ها مقاوم است . عموم پزشکان معتقدند که بیمار بستری در بیمارستان باید تحت درمان قرار گیرد اما در مورد درمان مبتلایان به انواع خفیف شیگلوز بین همه پزشکان اتفاق نظر وجود ندارد . در مجموع ، پزشک با توجه به عوامل زیر می تواند در مورد درمان بیمار تصمیم بگیرد :

1-آیا حال عمومی بیمار درمان اختصاصی را ایجاب می کند ؟ بیماران مبتلا به شکل شدید یا آنهائیکه به شدت از علایم ناراحت کننده رنج می برند احتیاج به درمان دارند .

.

راه درمان شیگلوز چیست ؟

.

2-ایا عدم انجام درمان ضد میکروبی موجب افزایش احتمال انتشار میکروب می گردد ؟

حضور یک حامل شیگلا در خانواده به خصوص وقتی بهداشت فردی در سطح پائین است می تواند موجب پیدایش یک همه گیری در فامیل شود . به گزارش اسان طب  اطفال کوچک ، کسانی که با مواد غذایی و تهیه آن سروکار دارند یا کسانیکه در پانسیونها مقیم هستند میتوانند در زمانیکه خود بیمارند موجب انتقال بیماری گردند .

3-آیا ارگانیسم جدا شده از بیمار نسبت به آنتی بیوتیک بی ضرر و موثری حساس می باشد ؟

اگر ارگانیسم به دارو مقاوم باشد و یا مصرف دارو موجب افزایش تلفات بیش از حد بیماری گردد ، بیمار نباید درمان شود .

4-درمان یک بیمار مبتلا به شیگلوز ممکنست با افزایش احتمال پیدایش شیگلاهای مقاوم ، یک خطر برای بهداشت عمومی باشد . بعد از تماس با آنتی بیوتیک ها ، شیگلاها می توانند به سرعت R فاکتور را از ارگانیسم های طبیعی فلور روده کسب کرده و به انواع آنتی بیوتیک ها مقاوم گردند .

درمان شیگلوز

درمان شیگلوز یا اسهال خونی باکتریایی موضوع این قسمت از سایت اسان طب بود. امیدواریم  از مطالعه این بخش اطلاعات کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

عرق زیاد

آیا شما هم دچار عرق زیاد هستید؟

پر کاری تیروئید

پر کاری تیروئید : علایم ، علت و درمان

کاربردهای هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست؟

بوی بد دهان

با ما با بوی بد دهان خداحافظی کنید

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com