تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

معرفی انتی بیوتیک های گیاهی

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » معرفی انتی بیوتیک های گیاهی

در این بخش از مجله پزشکی اسان طب برخی انتی بیوتیک های گیاهی را به شما اموزش می دهیم. به عنوان مثال روغن مرزنجوش بدون از بین بردن باکتری های مفید، باکتری های بیماری زا را از بین می برد. دارای خاصیت ضدویروسی و ضدقارچی است.

انتی بیوتیک

 

روغن مرزنگوش، سیر و سرخارگل؛ آنتی بیوتیک هایی هستندکه به نسخه نیاز ندارند. این روزها، داروهای آنتی بیوتیک نسبت به دیگر داروها بیش از حد معمول تجویز می شود و در نتیجه باعث آسیب دیدگی سیستم گوارش می شود و قدرت سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با هر نوع عفونت کاهش می دهد.

 

انتی بیوتیک های گیاهی کدامند ؟

این در حالی است که گیاهان موثری برای رفع عفونت وجود دارد بدون این که مصرف آن به سیستم گوارشی آسیب برساند.به نقل از سایت «هلث نیوز» چند نوع آنتی بیوتیک طبیعی و قوی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت است:

انتی بیوتیک های گیاهی

روغن طبیعی مرزنگوش از انتی بیوتیک های گیاهی :

روغن مرزنجوش بدون از بین بردن باکتری های مفید، باکتری های بیماری زا را از بین می برد. دارای خاصیت ضدویروسی و ضدقارچی است.ماده کلیدی و ضدمیکروبی آن کارواکرول است و برای این که تاثیرگذار باشد، روغن مذکور باید حاوی حداقل ۷۰ درصد کارواکرول باشد.

سرخارگل از انتی بیوتیک های گیاهی :

صدها سال است که از این گیاه برای درمان انواع عفونت ها استفاده می شود. در قدیم از این گل برای درمان زخم های باز، مسمومیت خونی و دیگر بیماری های باکتریایی استفاده می شد. این روزها از این گیاه برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده می شود. زیرا قابلیت از بین بردن خطرناک ترین انواع باکتری از جمله استافیلوکوکوس را دارد.

سیر از انتی بیوتیک های گیاهی :

هزاران سال است که در کشورهای مختلف دنیا از این گیاه به عنوان دارو استفاده می شود. در قدیم از سیر برای از بین بردن وبا استفاده می شد. سیر حاوی خواص آنتی بیوتیک، ضدویروسی، ضدقارچی و ضدمیکروبی است از بدن در برابر باکتری ها محافظت می کند. غنی از آنتی اکسیدان طبیعی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. آلیسین عنصر کلیدی در آن، باکتری های مضر را از بین می برد. برای فعال کردن اثرگذاری، آن را خام یا کمی پخته مصرف کنید.

انتی بیوتیک های گیاهی موضوع این قسمت از مجله پزشکی آسان طب بود. امیدواریم از این قسمت بهره کافی را برده باشید . شما میتوانید قبل از اینکه سراغ انتی بیوتیک های شیمیایی بروید اول اینها را امتحان کنید.

پیاز هم نوع دیگری از انتی بیوتیک است که عفونت های بدن را می کشد.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

معرفی عارضه سندروم مفصل فکی

پیشگیری از سنگ کلیه

پیشگیری از سنگ کلیه با 9 پیشنهاد

5 راه جلوگیری از سندروم ماه رمضان

انواع اختلال خوردن

نوجوانان و انواع اختلال خوردن

پربازدید های سلامت

نظرات شما

*

code