http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مهارت های زندگی و تاثیر مثبت بر افراد

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مهارت های زندگی و تاثیر مثبت بر افراد

مهارت های زندگی شامل صفات ممتاز ، خصوصیات شخصی و استعدادهایی هستند که همراه خود دارید و به جاهای مختلف منتقل می کنید . مهارت های عملی آنهایی هستند که ممکن است با یک شغل خاص پیوند داشته یا نداشته باشند ، مثل پیشرفت طبق برنامه .

مهارت های زندگی

مهارت های زندگی قدم اول در فرایند زندگی است که باید آن را  را شناسایی کنیم . درست همان طور که ماهیچه ها و اجزای مختلف ، کالبد آینده ما را تشکیل می دهند ، مهارت های زندگی نیز به منزله ی آجرهای ساختمانی زندگی شما هستند . یک برنامه ی خودشناسی به شما کمک می کند تا مهارت های فعلی و مهارت هایی را که میخواهید به دست بیاورید ، شناسایی کنید . تجزیه و تحلیل دقیق وکامل ، مولفه ای سرنوشت ساز در فرایند زندگی است .

برای افراد جویای رشد ، مهارت های زندگی در حکم توان نقد هستند حتی در بازار کار ، شما در ازای مهارت های خود درآمد دارید . افرادی که می توانند خود را بر حسب مهارت هایشان معرفی کنند ، بیش از سایرین از کار خود لذت می برند ، زیرا به احتمال زیاد مشاغل یا درجاتی به دست می آورند که مهارت های خاص آنان را به کار می گیرد . افرادی که از کار و زندگی شان لذت می برند ، سازنده تر و سالم ترند .

تعریف مهارت های زندگی

مهارت ها شامل صفات ممتاز ، خصوصیات شخصی و استعدادهایی هستند که همراه خود دارید و به جاهای مختلف منتقل می کنید . زندگی ، تحصیل ، سازگاری و حتی شغل ، نیاز به مهارت هایی دارد . ما خیلی ساده از راه فرایند زندگی ، تعامل با دیگران و کارهای روزمره مهارت کسب می کنیم . سلیقه های شخصی ما غالبا مهارت ها و توانایی های ما را تحت تاثیر قرار می دهند . ما گرایش داریم که از کاربرد مکرر مهارت هایی که خود بخشی از فعالیت های لذت بخش را تشکیل می دهند ، برانگیخته شویم . کاربرد تکراری  مهارت های زندگی که بیشتر دوست داریم و همین طور موفقیت حاصل از آن ها ، به عنوان عوامل خود ترغیب کننده شناخته می شوند . به گزارش اسان طب عوامل خود ترغیب کننده همان مهارت هایی هستند که ما بخوبی آن ها را به کار می بندیم و از انجام دادن آن ها لذت می بریم . با آموختن واژگان مهارت ها می توانید صدها مهارتی را که در مشت شماست ، تشخیص دهید . مهارت ها عموما به سه دسته تقسیم می شوند : عملی ، کار-محتوا ، انطباقی . کلیه این مهارت ها را می توان انتقال پذیر در نظر گرفت .

1- مهارت های زندگی عملی

مهارت های عملی آنهایی هستند که ممکن است با یک شغل خاص پیوند داشته یا نداشته باشند ، مثل پیشرفت طبق برنامه ، گردآوری داده ها و تشخیص مشکلات و پاسخگویی به آنها . به اینها مهارت های عملی می گویند ، زیرا برای انجام دادن امور یا وظایف کلی یک شغل به کار گرفته می شوند .

2- مهارت های زندگی کار – محتوا

مهارت های کار – محتوا اختصاصی هستند و به یک حرفه خاص محدود می شوند ، مثلا کتابداری توسط کتابدارها ، تصحیح اوراق و نمره گذاری توسط معلم ها ، و تفسیر نوار قلب توسط پزشکان متخصص انجام می گیرد .

3- مهارت های زندگی انطباقی

مهارت های انطباقی یا خود مدیریتی همان صفات ویژه یا خصلت های شخصی هستند ، توانایی یادگیری سریع ، توانایی پرداختن به جزئیات دقیق ، وظیفه شناسی ، مثبت اندیشی ، خودگردانی ، سازگاری و حس همکاری و لذت معنوی نمونه هایی از مهارت های انطباقی هستند .

مهارت های زندگی

تاثیر مثبت مهارت های زندگی

مهارت های زندگی شخص را قادر می سازد تا دانش ، نگرش و ارزش های وجودی خود را به توانایی های واقعی و عینی تبدیل کند تا بتواند از این توانایی ها در استفاده صحیح تر نیروهای خود بهره گیرد و زندگی مثبت و شادابی را برای خود فراهم سازد .

شخصی که از مهارت های زندگی در مراوده و ارتباط با دیگران کمک می گیرد به احراز موفقیت های ذیل نایل خواهد شد :

الف – قدرت تحمل نسبت به نظرات مختلف و احساس امنیت نسبت به گفتار دیگران

ب- انجام به موقع کار با توجه به شرایط زمان و مکان

ج- برنامه ریزی و کوشش در امور مفید و دوری از هر کار بی فایده

د-رازداری و کنترل گفتار

ه –برداشت واقع بینانه از جهان و عبرت آموزی از وقایع تاریخ گذشته

و- تقویت خودپنداری و اتکای به نفس

مهارت های زندگی

در این بخش درباره مهارت های زندگی اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. امیدواریم از مطالع هان استفاده کردید.

اشنایی با این مهارت های زندگی و بکار بردن این مهارت های زندگی ، در زندگی شما تاثیر زیادی گذاشته و شما را به موفقیت نزدیک میکند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

با کودکان معلول مثل کودک سالم رفتار کنید

تغذیه کودک نارس

نحوه مصرف شیر مادر برای تغذیه کودک نارس

تعبیر خواب دندان

تعبیر خواب دندان و بررسی خواب دندان

راه پسردار شدن با ترفندهای جادویی

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code