.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

اثرات زیان بخش فشارهای اجتماعی در افرادی که تا به حال تحت استرس نبوده اند ، افراد مضطرب و نیز کسانی که در حالت آشفتگی روانی قادر به مقابله موثر نیستند شدید تر است . فشارهای ناشی از مسایل روزمره و فشارهای اجتماعی برای افرادی که دارای عزت نفس بالا هستند و از سیستم حمایتی برخوردارند، کمتر است .

فشارهای اجتماعی

فشارهای اجتماعی امروزه همه گروههای سنی را اعم از کودک تا پیر ، مرد و زن را تحت تاثیر قرار می دهد . تا مدت های طولانی این موضوع که مسایل روزمره زندگی می تواند اثرات زیان بخشی بر روی سلامت جسمی و روانی داشته باشد مورد تردید بود . اما مطالعات اخیر نشان داده است که این امر حقیقت دارد . در واقع بین تعداد مسایل روزمره ای که افراد تجربه می کنند و علایم مشکلات سلامتی و تنشهای روان شناختی و همچنین فیزیولوزیکی همبستگی وجود دارد و حتی شواهدی وجود دارد که استرس می تواند بر سیستم ایمنی تاثیر منفی بگذارد و خطر ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش دهد .

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی چیستند ؟

تحقیقات نشان داده اند که اثرات زیان بخش مشکلات روزمره و فشارهای اجتماعی در افرادی که تا به حال تحت استرس نبوده اند ، افراد مضطرب و نیز کسانی که در حالت آشفتگی روانی قادر به مقابله موثر نیستند شدید تر است .

فشارهای ناشی از مسایل روزمره و فشارهای اجتماعی برای افرادی که دارای عزت نفس بالا هستند و از سیستم حمایتی برخوردارند، کمتر است .  در حقیقت این سوال مطرح است که ایا چگونه از طریق ترکیب حس کنترلی درونی با حالت خودآمدی ، عزت نفس خود را تقویت کنیم .  به گزارش آسان طب داشتن عزت نفس بالا به ما کمک می کند تا از عهده ی تاثیرات منفی تنشهای روزمره براییم . یادآور می شویم که حمایت دیگران به کاهش تاثیرات منفی استرس های روزمره به سلامت روان و روحیه ما کمک می کند .

ارزیابی رویدادهای تنش زا  در فشارهای اجتماعی

رویدادهای بالقوه تنش زا زمانی در زندگی شما تاثیر منفی می گذارد که آن ها را تهدید کننده ، مهم و غیر قابل کنترل ارزیابی کنید .

مهارت های خود ارزیابی در فشارهای اجتماعی

ارزیابی های زیر موجب می شود که شما رویدادهای زندگی را به عنوان تهدید کننده در نظر بگیرید :

– این موقعیت در من احساس اضطراب ایجاد می کند .

– عاقبت این وضعیت منفی است .

– این موقعیت تهدید کننده است .

ارزیابی های زیر موجب می شود که شما یک رویداد را غیر قابل کنترل تلقی کنید :

– این واقعیت برای من پیامدهای درازمدت دارد .

– این ارزیابی ها موجب می شود که شما یک رویداد را غیر قابل کنترل تلقی کنید :

– این واقعیت به طور کامل مایوس کننده است .

– غیر ممکن است که بتوانم در این مورد کاری انجام دهم .

– نه من و نه هیچ کس دیگر نمی تواند این وضعیت را تغییر دهد .

شما زمانی می توانید با رویدادهایی بالقوه تنش زا در زندگی و فشارهای اجتماعی ، بهتر مقابله کنید که آن ها را به صورت رویدادهای تحت کنترل خود ارزیابی کنید :

– من می توانم از عهده این موقعیت برایم .

– می توانم بر این مشکل غالب شوم .

– من مهارت های لازم را برای موفق شدن دارم .

مهارت مقابله با مشکلات روزمره در کنار فشارهای اجتماعی

دو روش مقابله با مشکلات روزمره و فشارهای اجتماعی که با روحیه و خلق مثبت همراه است عبارتند از :

1-توجه برگردانی (انحراف ذهن):

2- آرام سازی

مهارت توجه برگردانی

یعنی منحرف کردن توجه از مسایل از طریق از طریق اندیشیدن به چیزهای دیگری با پرداختن به کارهای دیگر . به گزارش آسان طب این حالت به معنای اجتناب از مسایلی که به توجه نیاز دارند نیست . بلکه توجه برگردانی روشی است برای پرهیز از زیاد فکر کردن به چیزهایی که نمی توانیم تغییرشان دهیم یا حداقل اکنون نمی توانیم در موردشان کاری کنیم .

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی موضوع این قسمت از مجله پزشکی اسان طب بود. سعی کنید این مهارت ها را یادگرفته و مدام با خود تمرین کنید تا در زندگی به مشکل بر نخورید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

رابطه مستقیم مواد غذایی و بیماری اگزما

پیشگیری از پوكی استخوان

پوکی استخوان و پیشگیری از آن

گال چیست

علائم بیماری گال و روشهای درمان آن

خواص گل گاو زبان

خواص گل گاو زبان برای بدن انسان

پربازدید های سلامت , موفقیت

نظرات شما

*

code