http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

اثرات زیان بخش فشارهای اجتماعی در افرادی که تا به حال تحت استرس نبوده اند ، افراد مضطرب و نیز کسانی که در حالت آشفتگی روانی قادر به مقابله موثر نیستند شدید تر است . فشارهای ناشی از مسایل روزمره و فشارهای اجتماعی برای افرادی که دارای عزت نفس بالا هستند و از سیستم حمایتی برخوردارند، کمتر است .

فشارهای اجتماعی

فشارهای اجتماعی امروزه همه گروههای سنی را اعم از کودک تا پیر ، مرد و زن را تحت تاثیر قرار می دهد . تا مدت های طولانی این موضوع که مسایل روزمره زندگی می تواند اثرات زیان بخشی بر روی سلامت جسمی و روانی داشته باشد مورد تردید بود . اما مطالعات اخیر نشان داده است که این امر حقیقت دارد . در واقع بین تعداد مسایل روزمره ای که افراد تجربه می کنند و علایم مشکلات سلامتی و تنشهای روان شناختی و همچنین فیزیولوزیکی همبستگی وجود دارد و حتی شواهدی وجود دارد که استرس می تواند بر سیستم ایمنی تاثیر منفی بگذارد و خطر ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش دهد .

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی چیستند ؟

تحقیقات نشان داده اند که اثرات زیان بخش مشکلات روزمره و فشارهای اجتماعی در افرادی که تا به حال تحت استرس نبوده اند ، افراد مضطرب و نیز کسانی که در حالت آشفتگی روانی قادر به مقابله موثر نیستند شدید تر است .

فشارهای ناشی از مسایل روزمره و فشارهای اجتماعی برای افرادی که دارای عزت نفس بالا هستند و از سیستم حمایتی برخوردارند، کمتر است .  در حقیقت این سوال مطرح است که ایا چگونه از طریق ترکیب حس کنترلی درونی با حالت خودآمدی ، عزت نفس خود را تقویت کنیم .  به گزارش آسان طب داشتن عزت نفس بالا به ما کمک می کند تا از عهده ی تاثیرات منفی تنشهای روزمره براییم . یادآور می شویم که حمایت دیگران به کاهش تاثیرات منفی استرس های روزمره به سلامت روان و روحیه ما کمک می کند .

ارزیابی رویدادهای تنش زا  در فشارهای اجتماعی

رویدادهای بالقوه تنش زا زمانی در زندگی شما تاثیر منفی می گذارد که آن ها را تهدید کننده ، مهم و غیر قابل کنترل ارزیابی کنید .

مهارت های خود ارزیابی در فشارهای اجتماعی

ارزیابی های زیر موجب می شود که شما رویدادهای زندگی را به عنوان تهدید کننده در نظر بگیرید :

– این موقعیت در من احساس اضطراب ایجاد می کند .

– عاقبت این وضعیت منفی است .

– این موقعیت تهدید کننده است .

ارزیابی های زیر موجب می شود که شما یک رویداد را غیر قابل کنترل تلقی کنید :

– این واقعیت برای من پیامدهای درازمدت دارد .

– این ارزیابی ها موجب می شود که شما یک رویداد را غیر قابل کنترل تلقی کنید :

– این واقعیت به طور کامل مایوس کننده است .

– غیر ممکن است که بتوانم در این مورد کاری انجام دهم .

– نه من و نه هیچ کس دیگر نمی تواند این وضعیت را تغییر دهد .

شما زمانی می توانید با رویدادهایی بالقوه تنش زا در زندگی و فشارهای اجتماعی ، بهتر مقابله کنید که آن ها را به صورت رویدادهای تحت کنترل خود ارزیابی کنید :

– من می توانم از عهده این موقعیت برایم .

– می توانم بر این مشکل غالب شوم .

– من مهارت های لازم را برای موفق شدن دارم .

مهارت مقابله با مشکلات روزمره در کنار فشارهای اجتماعی

دو روش مقابله با مشکلات روزمره و فشارهای اجتماعی که با روحیه و خلق مثبت همراه است عبارتند از :

1-توجه برگردانی (انحراف ذهن):

2- آرام سازی

مهارت توجه برگردانی

یعنی منحرف کردن توجه از مسایل از طریق از طریق اندیشیدن به چیزهای دیگری با پرداختن به کارهای دیگر . به گزارش آسان طب این حالت به معنای اجتناب از مسایلی که به توجه نیاز دارند نیست . بلکه توجه برگردانی روشی است برای پرهیز از زیاد فکر کردن به چیزهایی که نمی توانیم تغییرشان دهیم یا حداقل اکنون نمی توانیم در موردشان کاری کنیم .

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی موضوع این قسمت از مجله پزشکی اسان طب بود. سعی کنید این مهارت ها را یادگرفته و مدام با خود تمرین کنید تا در زندگی به مشکل بر نخورید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بیماری پروستات

علائم و درمان بیماری های شایع پروستات

هیچ خیالی باطل نیست.خیال پردازی کنید

راههای موفقیت در زندگی زناشویی

راههای موفقیت در زندگی زناشویی چیست؟

بهداشت قلب

رعایت بهداشت قلب برای چیست ؟

پربازدید های سلامت , موفقیت

نظرات شما

*

code