http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

تفاوت جنسیتی فرزندان شما

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » تفاوت جنسیتی فرزندان شما

تفاوت جنسیتی فرزندان باعث شده ، گاهی پسران ، دختران را بی لیاقت بشمارند . پذیرفتن این افترا بدلیل تفاوت جنسیتی بین دختر و پسر به خودی خود اعتماد به نفس را نابود می سازد و گاهی موجب می شود این تصور می شود که این ناتوانی ها به طور مادزاد در زن ها وجود دارد .

تفاوت جنسیتی

تفاوت جنسیتی کودکان باید در بحث تربیت فرزندان مورد اهمیت واقع شود . بدلیل تفاوت جنسیتی که بین دختر و پسر هست ، معمولا والدین معمولا پسرها را برای انجام کارهای بزرگ و دختر کوچولو ها را برای زیبایی شان تحسین میکنند . لباس های دخترانه طوری طراحی می شوند که بزرگتر ها بگویند : به به ، چه قشنگ شده ای ! این جمله از یک جنبه نوعی تحسین است ، ولی همچنین به کودک این احساس را می دهد که زیبایی او بیشتر از توانایی انجام کار ، برای دیگران جالب است . کتابهای کودکان معمولا پسرها را در حال ساختن چیزهایی یا در پی ماجراها رفتن نشان می دهند ، در حالی که دخترها پسرها را تماشا و یا با عروسک هایشان بازی می کنند .

تفاوت جنسیتی

تفاوت جنسیتی

تفاوت جنسیتی کودکان

  تفاوت جنسیتی کودکان سبب شده ، معمولا به دخترها توصیه شود که از درخت یا سقف گاراژ بالا نروند چون به اندازه کافی قوی نیستند و خودشان را زخمی می کنند . به پسرها به عنوان مثال اسباب بازی ، ماشین و وسایل پزشکی و به دخترها عروسک ، وسایل خیاطی ، جعبه های پرستاری و .. داده می شود .

در هیچ یک ازاین هدایا اشکالی وجود ندارد ، بخصوص اگر کودک ،خودش آنها را بخواهد . اشکال موقعی پیش می اید که بزرگترها دائما این تفاوت جنسی را به رخ می کشند و می گویند که زن ها یا مردها فقط در بعضی از مشاغل محدود ، توانایی دارند .

آنها پسرها را دنبال کارهایی در گاراژ ، زیرزمین یا زمین چمن می فرستند و دخترها در خانه می مانند . البته کارخانه برای رفاه و اسایش خانواده امر بسیار مهمی است ، بنابراین باید برای آن شان و خاصی قائل شد ، ولی در جامعه ای که به مردان اعتبار بیش از حدی می دهند ، وقتی که کار خانه را فقط زن ها انجام بدهند ، این کار به نظر مرد و زن پیش پا افتاده و ساده جلوه خواهد کرد .

پسرها معمولا حس بی لیاقتی و حقارت خود را با آزار دادن دختر ها پنهان می کنند و می گویند که دختر ها نمی توانند تند بدوند یا یک توپ را پرتاب کنند و در یک تیم شرکت داشته باشند . تفاوت جنسیتی باعث شده انها دختران را کوچک بشمارند . بعضی از پدر و مادرها و معلم ها به دخترها می گویند که آنها فطرتا نمی توانند ریاضیات یا فیزیک پیشرفته بخوانند یا مهندسان خوبی از کار در بیایند . در سن بلوغ ، بسیاری از دخترها باور می کنند که آنها در زمینه هایی چون استدلال ، مهارت های پیچیده طراحی و نقشه کشی و کنترل احساسات ، از مردان کمتر هستند . پذیرفتن این افتراها به خودی خود اعتماد به نفس را نابود می سازد و ممکن است این تصور را برای بسیاری از مردها و بعضی زن ها به وجود آورد که این ناتوانی ها به طور مادزاد در زن ها وجود دارد .

تفاوت جنسیتی و هم جنس بازی

وقتی پدر و مادرها فکر می کنند که پسرشان صاحب خصلت های زنانه ویا دخترشان دارای خصلت های مردانه است ، این وحشت در دل آنها به وجود می اید که فرزندشان همجنس باز خواهد شد ، به خاصر نفرتی که از این پدیده وجود دارد ، نگرانی واضطراب در دل والدین پدید می اید . این واقعیت که دختر بچه یا پسر بچه ای دوست دارد با افرادی از جنس مخالف همبازی شود و یا از فعالیت های آنها لذت می برد و با اسباب بازی های آنها بازی می کند ، دلیل ان نیست که او در اینده از نظر مسائل جنسی دچار مشکل خواهد شد . بخش اندکی از کودکان ؛ بدون توجه به رفتارهایی که در سالهای نخستین زندگی از خود نشان می دهند ، بعد ها همجنس باز می شوند و اکثریت انسان ها از نظر جنسی به جنس مخالف تمایل پیدا می کنند و زندگی متعادلی دارند .

اگر پسری از لباس های زیبا و عروسک خوشش می اید و ترجیح می دهد که فقط با دخترها بازی کند و می گوید که دلش می خواهد دختر باشد ، وی در مورد هویت خود دچار سوء تفاهم یا نگرانی شدید شده است . به گزارش اسان طب چنین رفتاری سرچشمه ناراحتی برای کودک است و باعث می شود که همسن و سالهایش او را از خود برانند . در چنین مواردی حتما باید به یک متخصص رجوع کرد . اگر دختربچه ای دلش می خواهد که همیشه با پسرها همبازی شود و گاهی آرزو می کند که کاش پسر بود ؛ احتمالا به این مساله که دخترها به اندازه کافی خوب ، قوی ویا باهوش نیستند ، واکنش نشان می دهد و محدودیت های خود را محک می زند و شاید هم می خواهد در برابر پدر یا برادرش هویت مثبتی از خود نشان دهد . پس از همجنس باز شدن کودکان با این وضعیت نترسید .

تفاوت جنسیتی

تفاوت جنسیتی

در این بخش از مجله اسان طب اطلاعاتی را درباره تفاوت جنسیتی دختر پسر تقدیم کردیم. شما کم کم باید کمی از مسایل جنسی و تفاوت های جنسی را به کودک بیاموزید تا دچار سر در گمی نشود.

البته خیلی هم نباید وارد جزیات شوید و در همین حد که فرق جنسیتی دختر پسر را بداند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علایم تب مالت

علایم تب مالت = تب مواج = بروسلوز

مولتی ویتامین عشق

مولتی ویتامین عشق و محبت

میزان خواب بچه ها

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

بهترین زمان خوردن میوه

بهترین زمان خوردن میوه را بدانید

پربازدید های اخبار پزشکی , خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code