آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

درمان میخچه در منزل

21995 18 آذر 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » درمان میخچه در منزل همیار آسان طب

برای درمان میخچه ميتوانيد به طور موقت از بالشتك هاي ويژه ميخچه براي تسكين درد استفاده كنيد . پس از آن كه پاي خود را در آب گرم به مدت 20 تا 25 دقيقه خيسانديد ، برای درمان میخچه مقداري روغن بچه بر روي ميخچه بماليد و با يك سنگ پا لايه هاي ميخچه را يكي يكي بساييد .

درمان میخچه

درمان میخچه راههای گوناگونی دارد . چنانچه از وجود ميخچه رنج مي بريد برای درمان میخچه در منزل اين دستورات را به كار ببنديد .

ديگر از كفش هاي كه موجب اين مشكل شده اند استفاده نكنيد .

گرچه نمي توان هميشه بدون كفش راه رفت اما تا آنجا كه براي شما مشكل ايجاد نكند اين كار را انجام دهيد .

كفشي اندازه و مناسب تهيه كنيد .

از كفش هايي كه پنجه بزرگ دارند استفاده كنيد . بدين ترتيب جاي كافي براي قرار گيري انگشتان وجود دارد . تا جايي كه فشار مستقيم وجود نداشته باشد هيچ گونه مشكلي از قبيل تحريك و يا ميخچه به وجود نمي آيد . به گزارش آسان طب برای درمان میخچه  حتما این کار را انجام دهید .

از بالشتك هاي مخصوص استفاده كنيد .

برای درمان میخچه ميتوانيد به طور موقت از بالشتك هاي ويژه ميخچه براي تسكين درد استفاده كنيد . اين بالشتك ها داراي حفره اي در ميان خود مي باشند كه دقيقا بر روي مركز ميخچه قرار مي گيرد ، بدين ترتيب موجب برطرف شدن فشار از روي ميخچه مي شوند ، و يا دست كم فشار اعمال شده را پراكنده مي منند .

آن را خيس كرده و بر روي آن سنگ پا بكشيد .

پس از آن كه پاي خود را در آب گرم به مدت 20 تا 25 دقيقه خيسانديد ، برای درمان میخچه مقداري روغن بچه بر روي ميخچه بماليد و با يك سنگ پا لايه هاي ميخچه را يكي يكي بساييد .

توجه داشته باشيد ، هرگز از تيغ استفاده نكنيد .

در اين جا ما قصد برداشت كامل ميخچه را نداريم بلكه مترصد آنيم تا فضايي در بين ميخچه و كفش به وجود آوريم. پس از اين اقدام مي توانيد از بالشتك هاي مخصوص ميخچه استفاده كنيد .

از مصرف اسيد بپرهيزيد .

از مصرف چسب هاي اسيدي كه جهت درمان ميخچه موجود است بپرهيزيد. بسياري از صاحبنظران معتقدند اين مواد چندان بي خطر نيستند و ممكن است عاملي براي ايجاد عفونت نيز باشد . بيماران مبتلا به ديابت و يا مشكلات عروقي هرگز نبايد از اين مواد استفاده كنند.

در هر صورت اگر مي خواهيد اين مواد را به كار ببريد حتما به دستورالعمل آن توجه كنيد. استفاده زياد و نامناسب از اسيد ميتواند موجب سوزاندن پوست شود .

به پزشك خود مراجه كنيد .

به گزارش اسان طب اگرنتوانستيد اين ضايعات را با اقدامات پيشين از بين ببريد ، پزشكتان با قرار دادن پاي شما در حوضچه هاي ويژه و پس از نرم نمودن پوست آن ميخچه را خواهد تراشيد .

 

درمان میخچه با داروهای گیاهی

شیرین بیان – سرکه سفید – لیمو – جوش شیرین – سنگ پا – زرد چوبه – آناناس – روغن سقز –سیر – شیر انجیر – گل همیشه بهار  گیاهان دارویی هستند که از انها برای درمان میخچه در منزل می توان استفاده کرد .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

نظرات

*

code