آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

اطلاعات دارویی از قرص لوراتادين Loratadin

22065 17 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعات دارویی از قرص لوراتادين Loratadin همیار آسان طب

قرص لوراتادين دارویی آنتي هيستامين فاقد اثرات خواب آور مي باشد كه در درمان يا كاهش نشانه هاي حالات آلرژيك استفاده مي گردد. دسترسى به قرص لوراتادين به عنوان یک قرص ضد آلرژی و ضد حساسیت آسان است . عوارض جانبی قرص لوراتادین ظير تاري ديد با هر گونه تغيير در بينايي، گيجي، كندي شدن ضربان قلب، افزايش حساسيت به نور آفتاب، كهير، عصبانيت و هيجان می باشد .

قرص لوراتادين

قرص لوراتادين یک داروی ضد حساسیت است و به شما تاکید می کنیم فقط در مواردی که پزشک برای شما تجویز کرده از آن استفاده کنید .  قرص لوراتادين دارویی آنتي هيستامين فاقد اثرات خواب آور مي باشد كه در درمان يا كاهش نشانه هاي حالات آلرژيك استفاده مي گردد.

این نکته را یادآوری میکنیم که قبل از مصرف قرص لوراتادين در موارد ذيل با پزشك خود مشورت نماييد.

 درصورت ابتلا به هرنوع بيماري به خصوص نارسايي هاي كبدي، بزرگي پروستات، گلوكوم، سابقه آريتمي قلبي و كاهش پتاسيم خون. سابقه حساسيت به لوراتادين يا داروهاي ديگر، همچنين حساسيت به مواد ديگر از قبيل غذاها و رنگها . در صورت مصرف هر نوع داروي ديگر. درصورت بارداري و شيردهي.

لوراتادين را بايد خورد

دسترسى به قرص لوراتادين به عنوان یک قرص ضد آلرژی و ضد حساسیت  آسان است ، چرا كه بدون نياز به نسخه پزشك به راحتى به دست بيماران مى رسد. اين قرص معمولاً در بسته هاى ۲۰تايى عرضه مى شود. لوراتادين به راحتى از طريق لوله هاى گوارش جذب خون مى شود و بين يك تا سه ساعت پس از مصرف اثر درمانى اش شروع مى شود و معمولاً اوج خاصيت درمانى لوراتادين حدود ۸ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف آن است كه بيمار به طور واضح اثرات بهبودى را در خود احساس مى كند.

• لوراتادين نخوريد

 افرادى هستند كه بر حسب شرايط ويژه شان مجاز نيستند قرص لوراتادين استفاده كنند. زنان باردار: خانم هاى باردار بايد حواسشان باشد كه تنها لوراتادين نيست كه برايشان ممنوعيت دارد بلكه هر تركيبى كه لفظ دارو را مى توان روى آنها نهاد برايشان خطر دارد و بايد با احتياط مصرف شود. در هر صورت خانم هاى باردار بايد حتماً اين دارو را با تجويز و مشورت پزشك مصرف كنند. مادران شيرده: لوراتادين به دليل ساختمان شيميايى اش به داخل پستان ترشح و وارد تركيب شير مى شود. از اين رو به مادران شيرده توصيه مى شود لوراتادين را حتى المقدور مصرف نكنند و در صورت داشتن يك بيمارى خاص در صورتى مجاز هستند لوراتادين مصرف كنند كه حتماً زير نظر پزشك متخصص باشند.

عوارص جانبي  قرص لوراتادين

قرص لوراتادين هم مانند سایر داروهای شیمیایی عوارض جانبی مخصوص به خود را دارد . اگر چه تمام اين عوارض در يك فرد ديده نمي شود وليكن در صورت بروز عوارضي مانند تب، گلودرد، خون ريزي با خون مردگي غيرعادي و ضعف يا خستگي غيرعادي بلافاصله با پزشك تماس بگيرد ساير عوارض جانبي به مرور زمان و تطبيق بدن با دارو از بين مي رود به هرحال در صورت ادامه عوارضي نظير تاري ديد با هر گونه تغيير در بينايي، گيجي، كندي شدن ضربان قلب، افزايش حساسيت به نور آفتاب، كهير، عصبانيت و هيجان غير عادي پزشك خود را مطلع نمائيد.

مصرف در بارداري و شيردهي: مصرف اين دارو در دوران بارداري و شيردهي مجاز نمي باشد مگر در موارد اضطراري و تشخيص پزشك متخصص.

هشدار:

– هر چند اين دارو بر خلاف ساير داروهاي آنتي هيستامين ايجاد خواب آلودگي نمي نمايد با اين وجود از عكس العمل بدن خود نسبت به اين دارو پيش از كار با ماشين آلاتي كه نياز به هوشياري دارند اطمينان حاصل نمائيد.

– در صورت مصرف همزمان ساير داروهاي سيستم عصبي و يا فرآورده هاي حاوي الكل پزشك را مطلع نمائيد.

– قبل از انجام هر گونه آزمون پوستي پزشك را از مصرف اين دارو مطلع نمائيد.

مقدار و نحوه مصرف قرص لوراتادين

 مقدار مصرف قرص لوراتادين  در بزرگسالان و كودكان بزرگتر از 6 سال 10 ميلي گرم روزانه مي باشد. در صورت عدم وجود نارسائي كبدي و كليوي در بزرگسالان و كودكان بزرگتر از 6 سال 10 ميلي گرم جهت شروع درمان و در صورت نياز به صورت متناوب تكرار مي گردد.

مسموميت: در صورت مصرف اتفاقي دارو بيش از مقادير توصيه شده با پزشك متخصص تماس گرفته و يا بيمار را به بخش مسمومين منتقل نمائيد.

شرايط نگهداری قرص لوراتادين

به گزارش آسان طب ، قرص لوراتادين باید در دماي زير 30 درجه سانتيگراد، دور از نور و رطوبت و دور از دسترس اطفال نگهداري شود. قرص لوراتادين را در دستشويي، نزديك ظرفشويي و ديگر مكانهاي مرطوب نگذاريد، زيرا حرارت و رطوبت مي تواند باعث تجزيه دارو شود. داروهاي تاريخ مصرف گذشته يا داروهايي را كه ديگر نياز نداريد، نگهداري نكنيد.


# # # # # # # # # # # # # # #

نظرات

گلمکانی ؛ (1395/03/22)

ممنون از اطلاع رسانی شما

زینب عسجدی ؛ (1395/07/19)

سلام خسته نباشید .من حدود دوساله سینوزیت خیلی حاد دارم و در سینوسم یه کیست کوچک عفونی هستش به دکتر مراجعا کردم برام مصرف قرص زاکسیم و تلفست و مترو نیدازول رو تجویز کردند اما بعد از یک هفته که بهتر نشدم به دکتر دیگری مراجعه کردم و ایشون سه تا امپول سفازولین و قرص سیپروفلوکساسین و لوراتادین و مترونیدازول رو تجویز کردن الان سردرگم شدم نمیدونم چیکار کنم کدوم دارو رو مصرف کنم میخواستم از شما مشاوره و کمک بگیرم که شما مصرف کدوم دسته از این دارو هارو توصیه میکنید و بهتر میدونید . به شدت سینوسهام عفونت کرده ممنون میشه اگر راهنمایی کنید

صمد اشرفی ؛ (1395/07/29)

سلام چند وقتیه خارش زیاد پوستی دارم حتی این خارش اطراف مقعد زیاد هست اوج اون شب هنگام خواب هست خارش در فصل سرما به اوج خودش میرسه حتی تو مهمانیها محل کار کلافه کرد منو چند وقت پیش مشکل معده داشتم دکتر گفتم و دکتر به من قرص لوراتادین داد ولی بازم خوب نشدم قرصو گذاشتم کنا ر الان کلافه شدم از دست خارش نمیدونم چیکار کنم

***** ؛ (1395/08/15)

آقای اشرفی علت خارش شما میتونه انگل باشه….باید آزمایش مدفوع بدی

علی ؛ (1395/10/14)

صمد آقا…یه راه حل اینه دستکش یکبار مصرف (لاتکس) داشته باشی هر وقت خارش شدید شد سریع بری دسشویی انگشت کنی خودت و بلکه از شر خارش رهایی پیدا کنید.

*

code