http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

نقش چربی میوه ها در بدن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » نقش چربی میوه ها در بدن

گلیسیریدها نوعی از چربی میوه ها هستند که بر اثر آنزیم لیپاز هیدرولیز شده ، تولید اسید چرب و گلیسیرین می کنند و اسیدهای چرب با سوختن خود در بدن تولید انرژی می نمایند . هر یک گرم چربی که در بدن می سوزد می تواند 9 کیلوکالری حرارت یا انرژی تولید کند .

چربی میوه ها

چربی میوه ها شکل ذخیره انرژی در بدن هستند و با سوختن خود برای بدن تولید حرارت یا انرژی می کنند . از طرف دیگر چربیها در بدن ، اسیدهای چرب را بوجود می آورند که برای انسان ضروری و لازمند . بعضی چربی ها محتوی ویتامین می باشند . چربی میوه ها ( لیپیدها) در میوه ها به دو صورت هستند یکی گلیسیریدها و دیگری موم ها یا سریدها

انواع چربی میوه ها

1-گلیسیرید ها –نوعی از چربی میوه ها هستند که بر اثر آنزیم لیپاز هیدرولیز شده ، تولید اسید چرب و گلیسیرین می کنند و اسیدهای چرب با سوختن خود در بدن تولید انرژی می نمایند . هر یک گرم چربی که در بدن می سوزد می تواند 9 کیلوکالری حرارت یا انرژی تولید کند .

قدرت انرژی زائی چربی دو برابر قند و دو برابر پروتئین است .

در میان میوه هایی که دانه آنها خوراکی و سرشار از مواد چربی است باید گردو ، فندق ،بادام ، بادام زمینی ، کتان ، کرچک ، زیتون ، مغز هسته زردآلو ، را نام برد . منتها ساختمان این چربی ها متفاوت است .

2- موم ها = سریدها . نوعی از چربی میوه ها هستند . موم ها عبارت از چربی های جامدی هستند مرکب از اسیدچرب و الکلهایی با کرین زیاد + مخلوطی از الکل ها و هیدروکربورهای دیگر .

مومها به مقدار زیاد در سطح خارجی میوه ها وجود دارند و خود مجموعه غامضی از ترکیبات شیمیایی گوناگون می باشند . به طور مثال از تجزیه شیمیایی پوشش مومی پوست سیب موارد زیر را بدست آورده اند .

الف-تری اکونتال به فرول C30H62
ب- هپتا کوزانول به فرمول C27H56O
د- مالول یا اسید اورسولیک به فرمول C30H43O3

اسیدهای چرب – یکی از اجزای ساختمانی چربی ها ، اسیدهای چرب هستند که خود بر دو نوعند : اشباع شده و اشباع نشده .

اسیدهای چرب اشباع نشده عبارتند از اسید اولئیک (جوهر زیتون) اسید لینولئیک (موجود در دانه انگور) ، اسید لینولنیک (موجود در دانه کتان) اسید آراستیدونیک (موجود در بادام زمینی) .

باید دانست اسیدهای چرب اشباع نشده در ترکیب روغن های مایع فراوانند و اسیدهای چرب اشباع شده در چربی حیوانی زیادتر است . به همین جهت روغن های مایع برای بدن بسیار مفید تر از روغن های جامد هستند .

زیرا فعلا معلوم شده است که زیادی چربی خون باعث رسوب پلاکهای چربی در جدار سرخرگ های بدن انسان می شود و منجر به سکته مغزی یا قلبی می گردد .

گفته می شود که این رسوب هنگامی رخ می دهد که چربی مصرفی انسان به مقدار زیاد دارای اسیدهای چرب اشباع شده باشد و این در چربی حیوانی زیاد است . به گزارش اسان طب به همین جهت وقتی که چربی رژیم غذایی از نوع روغن های مایع است ، اسیدهای چرب اشباع نشده که در این روغن ها زیاد هستند مانع می شوند از اینکه چربی خون بالا برود و به عکس چربی خون را پایین هم می اورند .

به طور کلی میوه ها و سبزیها معمولا کلسترول و چربی بسیار کم دارند و در موارد لزوم برای رژیم بی چربی لازم است افراد به مقدار بیشتر از میوه و سبزی استفاده نمایند .

چربی میوه ها

چربی میوه ها

چربی میوه ها همان انرژی ذخیره شده در بدن است و در واقع وقتی میوه میخوریم این چربی ها می سوزند و برای بدن تولید انرژی میکنند.

پس اگر واژه چربی میوه ها را شنیدید نگویید که میوه ها چربی ندارند و این لغت اشتباه است.

امیدواریم از این بخش از اسان طب درباره چربی میوه ها بهره مند شده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان فشار خون بالا

روشهای تشخیص و درمان فشار خون بدخیم

عرق زیاد

آیا شما هم دچار عرق زیاد هستید؟

پسر یا دختر بودن بچه

اطلاعاتی درباره پسر یا دختر بودن بچه

آویشن

گیاه آویشن و فواید درمانی آن

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code