.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مهمترین علت کمردرد چیست؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » مهمترین علت کمردرد چیست؟

شاید جالب باشد بدانید مهمترین علت کمردرد قرار گرفتن بدن در شرایط نامناسب می باشد که گاهی به صورت عادت درآمده و فرد را دچار درد و گرفتگی می کند. شرایط نامناسب می تواند حتی نشستن غیر صحیح باشد.. با ما همراه شوید..

علت کمردرد

متخصصان استرالیایی طبق مطالعات اخیر خود اعلام کردند: انجام مشاغل و کارهای دستی که باعث می‌شوند بدن در وضعیت جسمی نامناسبی قرار گیرد احتمال بروز کمردرد را تا هشت برابر افزایش می‌دهد و همین موضوع می تواند مهمترین علت کمردرد باشد. همچنین خستگی و آشفته بودن در مواقع کار کردن از دیگر فاکتورهای خطرزا در بروز کمردرد و تشدید آن به حساب می‌آید. علاوه بر این، طبق مشاهدات متخصصان استرالیایی احتمال بروز کمردرد در ساعت‌های هفت صبح تا هنگام ظهر به بیشترین حد می‌رسد.

 

«مانوئلا فریرا» از متخصصان این مطالعه گفت: مطالعه ما در نوع خود اولین موردی است که قرار گرفتن در معرض طیفی از محرک‌های علت کمردرد را بررسی کرده‌ که بسیاری از این محرک‌ها اصلاح‌شدنی هستند. یعنی شما با اصلاح نحوه قرار گرفتن ستون فقرات در محیط کار و زندگی می توانید تا حد زیادی از بروز کمردرد جلوگیر نمایید. چرا که حتی نشستن غیر صحیح نیز در دراز مدت می تواند یک علت کمردرد محسوب گردد.

 

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، نزدیک به 10 درصد مردم سراسر جهان در مرحله‌ای از زندگی خود، کمردرد را تجربه کرده‌اند. کمردرد دلیل اصلی ناتوانی و از کار افتادگی به حساب می‌آید و نسبت به مالاریا، دیابت یا سرطان ریه بیشترین میزان تاثیر سوء را بر سلامت عمومی دارد.

درک و شناسایی عوامل خطرزای موثر در بروز کمردرد و کنترل میزان قرار گرفتن در معرض این عوامل می‌تواند اولین گام مهم در پیشگیری از این عارضه باشد. شاید


مطالب پیشنهادی

خواص اسید های آمینه

طبقه بندی و خواص اسید های آمینه

درمان سردرد کودکان در منزل

رشد دندان در نوزادان

رشد دندان در نوزادان و مراحل

خطرات آب استخر و مضرات آب استخر

خطرات آب استخر بر سلامتی

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

میترا حسینی (1394/02/28) :

ممنون از سایت خیلی خوبتون.

آسان طب (1394/02/28) :

موفق باشید.

آسان طب (1394/04/22) :

موفق باشید

*

code