آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

فواید سیب درختی برای درمان بیماری ها

22495 23 آذر 1394 اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » فواید سیب درختی برای درمان بیماری ها همیار آسان طب

خوردن سیب درختی به علت دارابودن ویتامین های A و B و C برای تقویت چشم ، تقویت مخاطها ، پوست ، مو ، ناخن ، تقویت عمومی بدن ، رفع ناراحتیهای عصبی از نوع ترس ، وحشت ، اضطراب و بیخوابی بسیار موثر است . منتها در این قبیل موارد باید بیمار بخوردن سیب درختی مداومت کند و هر روز لااقل یک لیوان آب سیب تناول نماید .

سیب درختی

سیب درختی رسیده میوه ایست معتدل ، مقوی بدن ، مقوی قلب و اعصاب – سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسیداوریک در بدن شده و دفع اسید فرمیک را افزایش می دهد . خوردن سیب درختی به هر شکلی برای بیماران زیر مفید و شفا بخش است :

سیب درختی و درمان بیماری ها

1-مبتلایان به رماتیسم ونقرس

2- بیماری های دستگاه ادراری

3- ورم حاد و مزمن ( کولیت ، آنترکولیت ، اسهال در سال 1554 )

4- بیماری های پوست ، اگزمای مزمن

5- بیخوابی را رفع نموده ، خواب آرام ایجاد می کند .

6- سرماخوردگی ، گرفتگی صدا ، سرفه ، ترشح برنشها

7- درمان آنژیت به صورت غرغره با شیره سیب پخته ( آب سیب درختی را گرفته می پزد و سپس با حرارت معتدل روزی 3 یا 4 مرتبه غرغره می کنند .)

8- تصلب شرایین – بواسیر ، پرخونی مغز

9- مبتلایان به چاقی و ناراحتی های عصبی

10- خوردن سیب درختی به علت دارابودن ویتامین های A و B و C برای تقویت چشم ، تقویت مخاطها ، پوست ، مو ، ناخن ، تقویت عمومی بدن ، رفع ناراحتیهای عصبی از نوع ترس ، وحشت ، اضطراب و بیخوابی بسیار موثر است . منتها در این قبیل موارد باید بیمار بخوردن سیب درختی مداومت کند و هر روز لااقل یک لیوان آب سیب تناول نماید . لازم بتذکر است که هنگام آب گرفتن سیب باید پوست و تخم سیب را جدا نکنند . زیرا در این دو قسمت نیز مواد مفیدی وجود دارد .

باید دانست که معالجه امراض بوسیله اجزا درخت سیب و میوه سیب نه تنها در طب قدیم متداول بوده است بلکه دکتر چینایس در سال 1910 ، دکتر هک لرک و دکتر دکوکس در سال 1930 برای بخبود بیماران خود با فرآورده های سیب شاهکارهای متعددی نشان دادند . نامبردگان و عده ای از پزشکان اخیر ، درمان قطعی سه دسته از بیماران زیر را مورد تایید قرار دادند :

1-بیماری های دستگاه ادراری

بیمارانی که دچار ناراحتی های ادراری هستند چنانچه جوشانده پوست سیب درختی را مصرف کنند ترشح ادرار زیاد شده رنگ آن روشن می گردند و در عین حال ، عمل دستگاه هاضمه منظم و مرتب می شود .

2- ورم مفاصل ، رماتیسم و نقرس

این قبیل بیماران چنانچه پوست خشک شده سیب درختی را به مقدار دلخواه در آب جوشانده شبانه روزی چند مرتبه مصرف نمایند بسیار مفید است .

3- ورم حاد و مزمن روده در اطفال و بالغین

روش درمان برای این دسته از بیماران این است که تا 2 روز بجای مواد غذایی ، بیمار به تناسب سن ومیل خود از 500 تا 1500 گرم پوره سیب درختی را شبانه روز به تقسیم در پنج نوبت تناول نماید و در این مدت 2 روز ، غذای دیگری استعمال ننماید . به گزارش آسان طب فقط اگر تشنگی شدید پیش آید ، کمی چای که با ساکارین شیرین شده باشد مصرف نماید . از روز سوم تدریجا با خوردن مقدار کمی از غذاهای دیگر ، رژیم مذکور را معتدل نماید .

با این روش ، پس از 2 روز ، مدفوع حالت عادی پیدا نموده ، درد و ناراحتیهای بیمار بر رطف می شود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code