آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مزایا و فواید گلیسیرین

22548 24 آذر 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی آسان طب » اخبار پزشکی » مزایا و فواید گلیسیرین همیار آسان طب

گليسيرين مرطوب کننده طبيعي پوست است؛ چون رطوبت محيط را جذب پوست مي کند . در واقع گليسيرين قدرت حفاظتي پوست را بالا مي برد تا بتواند مواد شيميايي مضر را دفع کند و در عوض ميزان بيشتري آب در خود نگه دارد و در نتيجه پوست کمتر خشک مي شود.

گلیسیرین

گليسيرين يکي از ترکيبات شيميايي کربن است . فرمول عمومي گليسيرينC3H8O3 است . نام دیگر ان گليسرول می باشد . گليسيرين يک ماده جاذب رطوبت است و رطوبت را از محيط اطراف به خود جذب مي‌کند . زماني که شما گليسيرين رقيق‌شده را به پوست خود مي‌زنيد، باعث می شود رطوبت پوست شما حفظ شود . گليسيرين در تمام داروخانه‌هاي بزرگ وجود دارد. عمر مفيد اين ماده، تا دو سال پس از تاريخ توليد آن است.  .

گلیسیرین پوست را مرطوب می کند .

ابتدا گليسيرين و عسل را به مقدار برابر با هم مخلوط کرده و خوب به هم بزنيد. اين مخلوط را بر روي صورت خشک، دست‌هاي خشک، پاهاي خشک، و کلاً پوست خشک خودتان بزنيد . اين مخلوط را براي حدوداً 20 دقيقه بر روي پوست باقي بگذاريد و سپس با آب سرد شست‌وشو دهيد. گليسيرين باعث مي‌شود که پوست مرطوب باقي بماند و جلوي خشک شدن آن را مي‌گيرد.

گلیسیرین از خشکی پوست جلوگیری می کند .

گليسيرين مرطوب کننده طبيعي پوست است؛ چون رطوبت محيط را جذب پوست مي کند . در واقع گليسيرين قدرت حفاظتي پوست را بالا مي برد تا بتواند مواد شيميايي مضر را دفع کند و در عوض ميزان بيشتري آب در خود نگه دارد و در نتيجه پوست کمتر خشک مي شود.  به گزارش آسان طب بعضي از پزشکان عقيده دارند گليسيرين بهترين ماده براي جلوگيري از خشک شدن پوست است.

گليسيرين از پوست لایه برداری می کند .

برای لایه برداری از پوست ابتدا يک قاشق سوپ‌خوري گليسيرين ، دو قاشق سوپ‌خوري عسل، و دو قاشق سوپ‌خوري شير را باهم مخلوط‌ کنيد. به گزارش آسان طب حالا جوي دو سر را به اين مخلوط اضافه کرده و به شکل يک خمير غليظ درآوريد تا روي صورت خودتان بماليد .گليسيرين را بيش از اندازه اضافه نکنيد. زيرا باعث خارج کردن رطوبت از پوست مي‌شود. مقدار کمي گليسيرين اضافه کنيد. اضافه کردن اين ترکيب به صورت باعث باز شدن منافذ بسته پوست و تميز شدن آن‌ها مي‌شود. اين ترکيب پوستي زيبا و روشن براي شما به ارمغان مي‌آورد.

گليسيرين پوست های خشک را نرم می کند .

با ساختن یک ماسک صورت با گلیسیرین از زبری پوستتان که بخاطر خشکی است جلوگیری کنید . به گزارش اسان طب کافي است يک قسمت گليسيرين را با يک قسمت عسل و دو قسمت آب مخلوط کنيد و بعد به آن کمي آرد جو اضافه کنيد تا مخلوط حالت خميري پيدا کند و بتوانيد به صورت ماسک به چهره بماليد. اين ماسک بايد حدود 20 دقيقه روي پوست باقي بماند و بعد با آب بشوييد


# # # # # # # # # #

نظرات

*

code