http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

رفع چشم و هم چشمی خواهر و برادرها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » رفع چشم و هم چشمی خواهر و برادرها

هر چه خواهر و برادرها را با هم کمتر مقایسه کنید ، بهتر است . اینگونه چشم و هم چشمی و حسادت هم کم می شود . بهتریت کار این است که پدر و مادر تا جایی که بچه ها به یکدیگر صدمه ای نمی زنند ، خود را از دعواهای آنها کنار بکشند .

چشم و هم چشمی

 چشم و هم چشمی یکی از معضلات جامعه ماست که بین بسیاری از انسان ها شایع شده است . همینطور بین خواهر و برادرها همیشه کمی حسادت وجود دارد حسادت اگر شدید نباشد به بچه ها کمک می کند که صبورتر ، مستقل تر و بخشنده تر باشند . در مجموع اگر پدر و مادر با هم خوب کنار بیایند ، بچه ها کمتر به هم حسادت می کنند . هنگامی که همه بچه ها از عواطف گرمی که از طرف پدر و مادرشان دریافت می کنند ، احساس رضایت دارند دلیلی برای جلب نظر والدین خود که به برادرها و خواهرهای آنها توجه نشان می دهند ندارند .

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

از چشم و هم چشمی خواهر و برادرها بیشتر بدانید ..

اصولا چیزی که به کودک احساس امنیت می دهد این است که بداند پدر و مادرش دوستش دارند و او را همانگونه که هست می پذیرند . اگر آنها دائما او را با خواهر و برادر دیگرش مقایسه کنند ، حتی اگر این کار را در ذهن خود انجام دهند و به زبان نیاورند ، کودک این را حس می کند و از دست خواهر و برادرها و پدر و مادرش ناراحت می شود . و نسبت به خواهر برادرانش چشم و هم چشمی دارند .

مادر هراسانی که شدیدا سعی می کند با بچه های حسودش یکسان رفتار کند ، ممکن است بگوید : سوزی ! این یک ماشین آتش نشانی قرمز برای تو و تامی ! این هم دقیقا ماشینی شبیه به آن برای تو .

بچه ها به جای اینکه احساس رضایت کنند با سوء ظن به معاینه دقیق هر دو اسباب بازی می پردازند ببینند ایا بین انها تفاوتی هست یا نه .

برای درمان چشم و هم چشمی هر چه خواهر و برادرها را با هم کمتر مقایسه کنید ، بهتر است . اینگونه  چشم و هم چشمی و حسادت هم کم می شود . اگر به کودکی بگویید ، چرا نمیتوانی مثل خواهرت مودب باشی ؟ او را وادار می کنید که از خواهرش و مخصوصا از مودب بودن بیزار شود . اگر به دختر نوجوانی بگویید : مهم نیست که تو مثل خواهرت چندان اهل معاشرت نیستی ، تو خیلی باهوش تر از او هستی و همین نکته است که اهمیت دارد ، این حرف شما ناراحتی او را کاهش نمی دهد ، بلکه شعله حسادت او را نسبت به خواهرش بر افروخته تر می کند .

بهتریت کار  برای درمان چشم و هم چشمی این است که پدر و مادر تا جایی که بچه ها به یکدیگر صدمه ای نمی زنند ، خود را از دعواهای آنها کنار بکشند . بچه ها به این دلیل به هم  چشم هم چشمی دارند و حسادت می کنند که می خواهند پدر و مادرشان آنها را دوست داشته باشند و سرزنش والدین جز این که بر حسادت آنها دامن بزند ، فایده ای ندارد . هنگامی که پدر و مادر طرف یکی از بچه ها را می گیرند و می خواهند به سرعت تعیین کنند که چه کسی حق دارد و چه کسی حق ندارد ، زمینه های دعوای بعدی را به سرعت فراهم می آورند ، آن وقت دعوا تبدیل به جنگی برای متحد شدن با مامان یا بابا می شود و هر یک از بچه ها سعی می کنند حمایت یکی از آنها را به دست بیاورند تا او خواهر و برادر دیگرش را سرزنش کند .

اگر شما احساس می کنید که می خواهید به این چشم و هم چشمی  ها و  دعواها خاتمه بدهید از شکستن دست وپای بچه ها جلوگیری کنید نسبت به همه انها رفتار عادلانه داشته باشید و ارامش را برقرار کنید . به گزارش اسان طب  ساده ترین کار این است که به هنگام دعوا صراحتا از بچه ها بخواهید که این کار را ختم کنند ، ابدا به جر و بحثشان گوش ندهید و نگویید حق با چه کسی است . بچه ها را به اشتی دعوت کنید .

.

عنوان پیشنهادی سایت :

درمورد فحش دادن کودکان بدانید .

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

چشم و هم چشمی ، علت چشم و هم چشمی و راههای درمان چشم و هم چشمی خواهر و برادر ها موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم از این بخش اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

برای درمان چشم و هم چشمی  سعی کنید هر گز فرزندان را با هم مقایسه نکنید و جلوی انها از دیگری تعریف نکنید. همچنین سعی کنید اکثرا عدالت را بین انها رعایت کنید تا دچار سوء تفاهم نشوند.

.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ویژگی زوج های موفق و سالم

ویژگی زوج های موفق و سالم چیست؟

دکوراسیون اتاق و دکوراسیون اتاق

طراحی و دکوراسیون اتاق و آرامش فکر

مزایای پستانک جلوگیری از مکیدن شست

پستانک و جلوگیری از مکیدن شست

پنج نکته برای تثبیت ازدواج زن و مرد

پربازدید های اخبار پزشکی , خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code