تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

رفع چشم و هم چشمی خواهر و برادرها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » رفع چشم و هم چشمی خواهر و برادرها

هر چه خواهر و برادرها را با هم کمتر مقایسه کنید ، بهتر است . اینگونه چشم و هم چشمی و حسادت هم کم می شود . بهتریت کار این است که پدر و مادر تا جایی که بچه ها به یکدیگر صدمه ای نمی زنند ، خود را از دعواهای آنها کنار بکشند .

چشم و هم چشمی

 چشم و هم چشمی یکی از معضلات جامعه ماست که بین بسیاری از انسان ها شایع شده است . همینطور بین خواهر و برادرها همیشه کمی حسادت وجود دارد حسادت اگر شدید نباشد به بچه ها کمک می کند که صبورتر ، مستقل تر و بخشنده تر باشند . در مجموع اگر پدر و مادر با هم خوب کنار بیایند ، بچه ها کمتر به هم حسادت می کنند . هنگامی که همه بچه ها از عواطف گرمی که از طرف پدر و مادرشان دریافت می کنند ، احساس رضایت دارند دلیلی برای جلب نظر والدین خود که به برادرها و خواهرهای آنها توجه نشان می دهند ندارند .

از چشم و هم چشمی خواهر و برادرها بیشتر بدانید ..

اصولا چیزی که به کودک احساس امنیت می دهد این است که بداند پدر و مادرش دوستش دارند و او را همانگونه که هست می پذیرند . اگر آنها دائما او را با خواهر و برادر دیگرش مقایسه کنند ، حتی اگر این کار را در ذهن خود انجام دهند و به زبان نیاورند ، کودک این را حس می کند و از دست خواهر و برادرها و پدر و مادرش ناراحت می شود . و نسبت به خواهر برادرانش چشم و هم چشمی دارند .

مادر هراسانی که شدیدا سعی می کند با بچه های حسودش یکسان رفتار کند ، ممکن است بگوید : سوزی ! این یک ماشین آتش نشانی قرمز برای تو و تامی ! این هم دقیقا ماشینی شبیه به آن برای تو .

بچه ها به جای اینکه احساس رضایت کنند با سوء ظن به معاینه دقیق هر دو اسباب بازی می پردازند ببینند ایا بین انها تفاوتی هست یا نه .

هر چه خواهر و برادرها را با هم کمتر مقایسه کنید ، بهتر است . اینگونه  چشم و هم چشمی و حسادت هم کم می شود . اگر به کودکی بگویید ، چرا نمیتوانی مثل خواهرت مودب باشی ؟ او را وادار می کنید که از خواهرش و مخصوصا از مودب بودن بیزار شود . اگر به دختر نوجوانی بگویید : مهم نیست که تو مثل خواهرت چندان اهل معاشرت نیستی ، تو خیلی باهوش تر از او هستی و همین نکته است که اهمیت دارد ، این حرف شما ناراحتی او را کاهش نمی دهد ، بلکه شعله حسادت او را نسبت به خواهرش بر افروخته تر می کند .

بهتریت کار این است که پدر و مادر تا جایی که بچه ها به یکدیگر صدمه ای نمی زنند ، خود را از دعواهای آنها کنار بکشند . بچه ها به این دلیل به هم  چشم و هم چشمی دارند و حسادت می کنند که می خواهند پدر و مادرشان آنها را دوست داشته باشند و سرزنش والدین جز این که بر حسادت آنها دامن بزند ، فایده ای ندارد . هنگامی که پدر و مادر طرف یکی از بچه ها را می گیرند و می خواهند به سرعت تعیین کنند که چه کسی حق دارد و چه کسی حق ندارد ، زمینه های دعوای بعدی را به سرعت فراهم می آورند ، آن وقت دعوا تبدیل به جنگی برای متحد شدن با مامان یا بابا می شود و هر یک از بچه ها سعی می کنند حمایت یکی از آنها را به دست بیاورند تا او خواهر و برادر دیگرش را سرزنش کند .

اگر شما احساس می کنید که می خواهید به اینچشم و هم چشمی  ها و  دعواها خاتمه بدهید از شکستن دست وپای بچه ها جلوگیری کنید نسبت به همه انها رفتار عادلانه داشته باشید و ارامش را برقرار کنید . به گزارش اسان طب  ساده ترین کار این است که به هنگام دعوا صراحتا از بچه ها بخواهید که این کار را ختم کنند ، ابدا به جر و بحثشان گوش ندهید و نگویید حق با چه کسی است . بچه ها را به اشتی دعوت کنید .

.

عنوان پیشنهادی سایت :

درمورد فحش دادن کودکان بدانید .

.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص ماست چکیده برای سلامتی و پوست

هیچ خیالی باطل نیست.خیال پردازی کنید

علل یبوست

بررسی علل یبوست و راهکارهای درمان

تیک در کودکان

علل تیک در کودکان و درمان آن

پربازدید های اخبار پزشکی , خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code