تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

کج خلقی در کودکان را کنترل کنید

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » کج خلقی در کودکان را کنترل کنید

کج خلقی در کودکان تقریبا در همه بچه ها در فاصله یک تا سه سالگی رخ می دهد ، حالا بچه ها خواسته و فردیت خود را کم و بیش حس می کنند و هنگامی که به آنها اعتنا نمی شود عصبانی می شوند . با وجود این همیشه هم به پدر و مادری که تحویلشان نمی گیرند حمله نمی کنند ، چون اولا می دانند که بزرگترها خیلی مهم و بزرگ هستند و ثانیا غریزه جنگیدن هنوز در آنها رشد نکرده اند .

کج خلقی در کودکان

کج خلقی در کودکان  تقریبا  در همه بچه ها در فاصله یک تا سه سالگی  رخ می دهد ، حالا بچه ها خواسته و فردیت خود را کم و بیش حس می کنند و هنگامی که به آنها اعتنا نمی شود عصبانی می شوند . با وجود این همیشه هم به پدر و مادری که تحویلشان نمی گیرند حمله نمی کنند ، چون اولا می دانند که بزرگترها خیلی مهم و بزرگ هستند و ثانیا غریزه جنگیدن هنوز در آنها رشد نکرده اند .

 در مساله کج خلقی در کودکان وقتی که دیگر خشم بچه ها سرریز می کند ، انها راهی بهتر از این پیدا نمی کنند که به خودشان و به زمین زیر پایشان ضربه بزنند . آنها خودشان را روی زمین می اندازند و دست و پا وشاید سرشان را محکم به زمین می کوبند .

کج خلقی در کودکان اگر گاهی پیش بیاید موضوع مهمی نیست ، چون بچه ها هم گاهی عصبانی می شوند . بسیاری از کج خلقی ها در اثر خستگی یا گرسنگی یا قرار دادن کودک در وضعیتی است که تحمل آن از توان او خارج است . اگر کج خلقی در کودکان از این نوع است ، مادر می تواند از علت ظاهری آن صرف نظر کند و دنبال علت پنهان بگردد ، تو خسته و گرسنه ای ، مگر نه ؟ بیا به خانه برویم ، غذا بخوریم و بخوابیم ، آن وقت حالت خیلی بهتر می شود .

در بسیاری از موارد ، کج خلقی در کودکان به این علت است که پدر و مادر یاد نگرفته اند با هوشیاری رفتارهای کودک را اداره کنند . مرحله رشد کودک هم عامل مهمی در کج خلقی هاست . اگر کودک شما دائما کج خلقی می کند ، این سوالات را از خود بپرسید : آیا به اندازه کافی امکان و فرصت بازی کردن در بیرون از خانه را دارد ؟ ایا جایی یا چیزی برای این که از ان بالا برود یا آن را بکشد و هل بدهد دارد ؟ در داخل خانه ایا اسباب بازی و وسایل کافی برای بازی دارد و محیط خانه برای بازی او امن است ؟ ایا دائما به او نمی گویید که لباسش را عوض کند و یا دستشویی برود ویا به جای هدایت کردن او به طرف دستشویی ، دائما لگنش را برایش نمی اورید و عصبانیش نمی کنید ؟ هنگامی که مجبورید بازی او را قطع کنید و او را به داخل منزل ببرید یا به او غذا بدهید ، ایا توجهش را به موضوع دیگری جلب می کنید یا نه ؟ هنگامی که کج خلقی را شروع می کند ایا شما هم به او اخم می کنید یا حواسش را به چیزی دیگری جلب می کنید ؟

شما نمی توانید همه کج خلقی در کودکان را تحمل کنید

اگر پدر و مادران قدر صبور باشند که بتوانند همه کج خلقی کودکان را تحمل کنند غیر عادی است . وقتی توفان شروع می شود سعی کنید خیلی سخت نگیرید و کمک کنید که زودتر تمام شود . شما نباید همیشه صبر به خرج دهید بگذارید کودک به کج خلقی خود ادامه دهد ، و گرنه عملا این کار را ادامه خواهد داد . بحث کردن با او هم فایده ندارد . چون در حال و وضعی نیست که بتواند اشتباهاتش را درک کند . به گزارش آسان طب عصبانی شدن شما هم علاج کار نیست چون او وادار می شود که همچنان به کارش ادامه دهد . سعی کنید راه مقابله را بیاموزید . بعضی بچه ها اگر پدرمادرشان انها را رها کنند به کار خودشان بر می گردند و جوری وانمود می کنند که انگار اتفاقی نیفتاده است . و بعضی ها فقط اگر والدین حالت دوستانه بگیرند راضی می شوندذ .

منبع :

asanteb


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تیک در کودکان

علل تیک در کودکان و درمان آن

خواص پرتقال

پرتقال میوه ای پر خواص

آرایش مردان

آرایش مردان به سبک زنانه در شهر

مراحل دندان درآوردن نوزاد

مراحل دندان درآوردن نوزاد را بشناسید

پربازدید های اخبار پزشکی , خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code