آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

تاثیر مکیدن شست در کودکان روی دندان ها

22621 25 آذر 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی آسان طب » خانواده » تاثیر مکیدن شست در کودکان روی دندان ها همیار آسان طب

مکیدن شست در کودکان معمولا دندان های بالایی کودک را به طرف جلو و دندان های پائینی را به عقب می راند . این که دندان ها چقدر جا به جا شده اند بستگی به این دارد که کودک چقدر شست خود را می مکد و از آن مهمتر این که شست خود را کجا قرار می دهد .

مکیدن شست در کودکان

مکیدن شست در کودکان ذهن بسیاری از مادران را درگیر خود کرده است . مهمترین دلیلی که برای مکیدن شست در کودکان و نوزادان وجود دارد این است که آنها به اندازه کافی پستان یا شیشه شیر را نمکیده است که غریزه مکیدن او را ارضا شود . مکیدن همچنین به نوزادان کمک می کند که تنش های عاطفی و جسمی خود را آرام کنند .

دکتر دیوید لوی به این نکته اشاره میکند که کودکانی که هر سه ساعت یک بار شیر می خورند و به اندازه کودکانی که هر چهار ساعت یک بار شیر می خورند کمتر انگشت خود را می مکند و آنهایی که به خاطر کهنگی وصاف شدن سر شیشه مدت شیر خوردنشان از شیشه شیر از بیست دقیقه به ده دقیقه کاهش پیدا می کند ، شست خود را بیشتر می مکند . دکتر لوی تعدادی سنگ نوله ها هم همان واکنشی را نشان دادند که نوزاد انسان نشان می دهد یعنی پنجه ها و پوست بدن خود و یکدیگر را طوری مکیدند که پوستش کنده شد .

تاثیر مکیدن شست در کودکان روی دندان ها

شما ممکن است  در مورد تاثیر مکیدن شست در کودکان روی آرواره ها ودندان های کودک نگران باشید . واقعیت این است که مکیدن شست در کودکان معمولا دندان های بالایی کودک را به طرف جلو و دندان های پائینی را به عقب می راند . این که دندان ها چقدر جا به جا شده اند از بستگی به این دارد که کودک چقدر شست خود را می مکد و از آن مهمتر این که شست خود را کجا قرار می دهد . ولی دندانپزشکان این جا به جایی دندانهای شیری را که تاثیری بر دندان های دائمی که در حدود شش سالگی نیش می زنند ، ندارد . به عبارت دیگر ، اگر کودک تا قبل از شش سالگی دست از شست مکیدن بردارد ، در اکثر موارد ، احتمال جا به جایی دندان های دائمی کم است .

در هر حال چه مکیدن شست در کودکان دندانها را جابه جا بکند یا نکند ، بسیاری از والدین ترجیح می دهند که کودکشان هر چه زودتر دست از این کار بردارد . راه حل هایی که من پیشنهاد کردم همان هایی هستند که به گمان من خیلی زود شست مکیدن بچه خاتمه می دهد .

چرا نباید در مکیدن شست در کودکان از موانع استفاده کرد؟

چرا نباید دست بچه ها را ببندیم و نگذاریم شست خود را بمکند ؟ این کار ، بچه ها را به شدت عصبی و ناامید می کند و مشکلات جدیدی را پدید می آورد . از آن مهم تر این که شست مکیدن کودک را معالجه نمی کند . زیرا به نیاز واقعی کودک برای مکیدن پاسخی داده نشده است . به گزارش اسان طب ما درباره پدر و مادرهایی شنیده ایم که با گذاشتن ماده ای تلخ روی شست کودک ، سعی کرده اند او را از مکیدن شست ناامید کنند و این کار را هفته ها و ماه ها هم ادامه داده اند ، ولی به محض این دست کودک را شسته اند ، او دوباره شست خود را به دهان برده است .

بعضی ها هم می گویند که از این نوع شیوه ها نتایج خوبی گرفته اند ، ولی احتمالا در این گونه موارد مکیدن شست در کودکان خفیف بوده است . اغلب نوزادان فقط گهگاهی شست خود را می مکند و خیلی زود این کار را کنار می گذارند و فرقی نمی کند شما کاری بکنید یا نکنید . به نظر من ایجاد مانع کردن برای کودکی که به شدت به مکیدن شست نیاز دارد ، فقط او را مصرتر می کند .

اگر علاقه به مطالعه درباره دندان قروچه دارید بر روی کلمه کلیک کنید .

منبع :

ASANTEB.COM


# # # # # # # # #

نظرات

*

code