تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

درباره آموزش توالت رفتن کودکان بدانید

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » درباره آموزش توالت رفتن کودکان بدانید

نگرانی آموزش توالت رفتن کودکان می تواند از یک فشار درونی هم ناشی شود که پدر و مادر می خواهند کودک کار درست را در زمان درست انجام بدهد . در مورد مادران شاغل یک فشار بیرونی هم برای آموزش توالت رفتن کودکان وجود دارد و ان هم این که بعضی از مراکزنگهداری کودک ، بچه هایی را که هنوز پوشک می گذارند ، نمی پذیرد .

آموزش توالت رفتن کودکان

آموزش توالت رفتن کودکان بحث مهمی است که ذهن مادران را درگیر خود کرده است . مادر در وقت معین نگران است که چگونه بچه را از پوشک بگیرد و به او توالت رفتن را یاد بدهد . در آموزش توالت رفتن کودکان ، همه درباره آماده شدن بچه حرف می زنند ، ولی یادشان می رود که پدر و مادر هم باید آمادگی پیدا کنند . بسیاری از والدین در مورد این قضیه نگران وعصبی هستند . من فکر میکنم این نگرانی بیشتر به این واقعیت مربوط می شود که جامعه ی ما به ما می آموزد که از مدفوع و ادرار کردن خجالت بکشیم .

نگرانی آموزش توالت رفتن کودکان می تواند از یک فشار درونی هم ناشی شود که پدر و مادر می خواهند کودک کار درست را در زمان درست انجام بدهد . در مورد مادران شاغل یک فشار بیرونی هم برای آموزش توالت رفتن کودکان وجود دارد و ان هم این که بعضی از مراکزنگهداری کودک ، بچه هایی را که هنوز پوشک می گذارند ، نمی پذیرد .

بعضی از والدین تعبیر فشار نیاورید یا زور نگویید را با اموزش ندهید اشتباه می گیرند . منظور من اصلا این نیست . همین که کودک مقاومت کرد ، ناامید نشوید . بین اموزش دادن و زور گفتن تعادل ظریفی وجود دارد . آموزش بدون زورگویی ، روش مطلوب است .

در اولین مرحله آموزش توالت رفتن کودکان ، باید به نوعی با احساسات خود کنار بیایید . اگر از آن دسته افراد هستید که نسبت به این قضیه حس منفی دارید ، سعی کنید دست کم لحن خنثائی داشته باشید . موقعی که کهنه کودک دو ساله خود را عوض می کنید و او واقعا زیاد مدفوع کرده است ما به جای گفتن این که چقدر کثیف و بد بوست چیزی شبیه این می گوییم : اگر روی لگن بنشینی دیگر مجبور نمی شوی تمام مدت دراز بکشی که من تو را پاک و کهنه ات را عوض کنم . دفعه دیگر موقعی که حس کردی مزاجت می خواهد کار کند به من بگو تا کمکت کنم و لگنت را برایت بیاورم .

موقعی که با احساسات خودتان کنار می ایید ، آمادگی بیشتری برای آموزش دادن به کودکتان پیدا می کنید و می توانید او را در انجام این وظیفه مهم یاری بدهید .

یاد گرفتن استفاده از توالت  در آموزش توالت رفتن کودکان قدم مهمی است

شروع آموزش توالت رفتن کودکان طبیعتا با دوره ای از رشد کودک همزمان می شود که او دلش می خواهد موجود مستقل و جدایی باشد و بر همه کارهایش کنترل داشته باشد . به گزارش آسان طب کودک در این سن می داند که چه چیزی متعلق به اوست ومی تواند تصمیم بگیرد که کی آن را نگه دارد و کی رها سازد . بچه ها طبیعتا مجذوب چیزهایی می شوند که از بدن آنها بیرون می ایند و اگر بتوانند بر زمان و مکان دفع ادرار و مدفوع خود مسلط شوند ، بسیار خوشحال می شوند .

اگر می خواهید با  کنترل مدفوع اشنا شوید بر روی لینک کلیک کنید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان سردرد روزه داران و بیان علت

10 ترفند برای موفقیت در مصاحبه شغلی

مهد کودک یا پیش دبستانی کجاست ؟

15 روش ساده برای رهایی از افسردگی

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code