http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

برخورد نسبت کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » برخورد نسبت کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

در مورد کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان باید بدانید که کنترل ادرار کمی بعد از کنترل مدفوع اتفاق می افتد . زیرا اسفنکتری که مقعد را کنترل می کند زودتر از اسفنکتری مجرای ادرار فعال می شود . البته اسفنکتر مقعد در هنگام اسهال نمی تواند درست کار کند .

کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان  در شیوه دکتر برازلتون بر این امر تاکید دارد که وقتی کودک آماده کنترل خود می شود ، می تواند ادرار و مدفوع را تقریبا همزمان کنترل کند . به عبارت دیگر در نیمه اول سال سوم چه از نظر اگاهی کودک و چه از نظر توانایی جسمی ، آمادگی کافی برای کنترل همزمان ادرار و مدفوع به وجود می اید . کودک در این سن دلش می خواهد او را بزرگ فرض کنند و به همین دلیل لازم نیست که پدر و مادر چندان تلاشی برای آموزش کنترل ادرار بکنند .

برخورد نسبت کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

در مورد رفتار کودکان با مدفوع و ادرارشان برخوردهای متفاوتی وجود دارند که ممکن است به شما کمک کند که رفتار آنها را بفهمید .

در مورد کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان باید بدانید که  کنترل ادرار کمی بعد از کنترل مدفوع اتفاق می افتد . زیرا اسفنکتری که مقعد را کنترل می کند زودتر از اسفنکتری مجرای ادرار فعال می شود . البته اسفنکتر مقعد در هنگام اسهال نمی تواند درست کار کند . کودکان به ندرت به ادرار کردن روزانه توجه نشان می دهند . ظاهرا احساس مالکیتی که کودک نسبت به مدفوع خود دارد ، نسبت به ادرار ندارد .

مثانه بدون تلاشی برای آموزش ، خود به خود عمل می کند و به موقع کنترل ادرار را به دست میگیرد . در فاصله سال مثانه بکرات خالی می شود ، ولی در پانزده تا هجده ماهگی ، ساعتها و حتی بدون آموزش ؛ ادرار را در خود نگه می دارد . به گزارش آسان طب بعضی از بچه ها در یک سالگی هم شبها رختخوابشان را خشک نمی کنند .

مثانه در فاصله خواب بهتر می تواند ادرار نگه دارد . ممکن است ماهها بعد از آن که کودک کنترل ادرار خود را به دست آورده است ، گاهی به طور اتفاقی خودش را خیس کند . این وضع موقتی پیش می اید که بچه خیلی مشغول بازی است و به دستشویی نمی رود تا بازی قطع نشود .

عدم کنترل مدفوع پس از کنترل ادرار

بسیاری از کودکان ، مخصوصا پسرها ، وقتی ادرار کردن را یاد می گیرند ، مدفوع کردن در لگن ( کنترل مدفوع ) را از یاد می برند . آنها ظاهرا نمی توانند به همه خواسته های پدر و مادر خود را در یک زمان جواب بدهند . اگر به او فشار بیاورید ، مدفوعش را نگه می دارد که به یبوست دردناک ختم می شود . به کودک بگویید که می تواند در کهنه اش مدفوع کند تا دوباره کنترل مدفوع را بدست اورد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

هوش هيجانی

هوش هیجانی و نحوه بالا بردن آن

برگ عبایی

برگ عبایی | گل آسپیدیسترا

اصول مهم تمیز کردن سرویس بهداشتی

با جنبه های زنانگی خود آشنا شوید

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه

نظرات شما

*

code