تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

برخورد نسبت کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » برخورد نسبت کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

در مورد کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان باید بدانید که کنترل ادرار کمی بعد از کنترل مدفوع اتفاق می افتد . زیرا اسفنکتری که مقعد را کنترل می کند زودتر از اسفنکتری مجرای ادرار فعال می شود . البته اسفنکتر مقعد در هنگام اسهال نمی تواند درست کار کند .

کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان  در شیوه دکتر برازلتون بر این امر تاکید دارد که وقتی کودک آماده کنترل خود می شود ، می تواند ادرار و مدفوع را تقریبا همزمان کنترل کند . به عبارت دیگر در نیمه اول سال سوم چه از نظر اگاهی کودک و چه از نظر توانایی جسمی ، آمادگی کافی برای کنترل همزمان ادرار و مدفوع به وجود می اید . کودک در این سن دلش می خواهد او را بزرگ فرض کنند و به همین دلیل لازم نیست که پدر و مادر چندان تلاشی برای آموزش کنترل ادرار بکنند .

برخورد نسبت کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان

در مورد رفتار کودکان با مدفوع و ادرارشان برخوردهای متفاوتی وجود دارند که ممکن است به شما کمک کند که رفتار آنها را بفهمید .

در مورد کنترل دفع ادرار و مدفوع در کودکان باید بدانید که  کنترل ادرار کمی بعد از کنترل مدفوع اتفاق می افتد . زیرا اسفنکتری که مقعد را کنترل می کند زودتر از اسفنکتری مجرای ادرار فعال می شود . البته اسفنکتر مقعد در هنگام اسهال نمی تواند درست کار کند . کودکان به ندرت به ادرار کردن روزانه توجه نشان می دهند . ظاهرا احساس مالکیتی که کودک نسبت به مدفوع خود دارد ، نسبت به ادرار ندارد .

مثانه بدون تلاشی برای آموزش ، خود به خود عمل می کند و به موقع کنترل ادرار را به دست میگیرد . در فاصله سال مثانه بکرات خالی می شود ، ولی در پانزده تا هجده ماهگی ، ساعتها و حتی بدون آموزش ؛ ادرار را در خود نگه می دارد . به گزارش آسان طب بعضی از بچه ها در یک سالگی هم شبها رختخوابشان را خشک نمی کنند .

مثانه در فاصله خواب بهتر می تواند ادرار نگه دارد . ممکن است ماهها بعد از آن که کودک کنترل ادرار خود را به دست آورده است ، گاهی به طور اتفاقی خودش را خیس کند . این وضع موقتی پیش می اید که بچه خیلی مشغول بازی است و به دستشویی نمی رود تا بازی قطع نشود .

عدم کنترل مدفوع پس از کنترل ادرار

بسیاری از کودکان ، مخصوصا پسرها ، وقتی ادرار کردن را یاد می گیرند ، مدفوع کردن در لگن ( کنترل مدفوع ) را از یاد می برند . آنها ظاهرا نمی توانند به همه خواسته های پدر و مادر خود را در یک زمان جواب بدهند . اگر به او فشار بیاورید ، مدفوعش را نگه می دارد که به یبوست دردناک ختم می شود . به کودک بگویید که می تواند در کهنه اش مدفوع کند تا دوباره کنترل مدفوع را بدست اورد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تمیز کردن اجاق گاز و رفع خراش

خودسازی انسان

تکامل و خودسازی انسان

خرافات درباره بارداری

با خرافات درباره بارداری آشنا شوید

راههای مقابله با اضطراب در امتحان چیست ؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه

نظرات شما

*

code