.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

میزان خواب بچه ها در سنین مختلف متفاوت است . نوزادان به طور متوسط شانزده ساعت در روز می خوابند . کودک شش ماهه به چهارده ساعت ، کودک دوازده ماهه به حدود سیزده ساعت ، کودک ده ساله به ده تا دوازده ساعت خواب در شب و چرت کوتاهی در روز نیاز دارد .

میزان خواب بچه ها

میزان خواب بچه ها در آرامش و سلامت آنها تاثیر گذار است . خواب زمانی است که ما حافظه کوتاه مدت را به حافظه دراز مدت تبدیل می کنیم . ما همچنین می دانیم که خوابیدن عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، شاید به همین دلیل است که در هنگام بیماری ، دائما احساس خواب آلودگی داریم . خوابیدن برای بچه ها ، عاملی است که به آنها کمک می کند مهارت های جدید را در مغز سازماندهی کنند و حتی ممکن است در چگونگی شبکه بندی مغز اثر داشته باشد . کودکان بخش اعظم دوره رشد خود را خوابیده طی می کنند . هدف از خوابیدن هر چه باشد در بچه ها بسیار مهم است و هر چه کوچکتر باشند به خواب بیشتری نیازدارند .

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

 میزان خواب بچه ها در سنین مختلف متفاوت است . نوزادان به طور متوسط شانزده ساعت در روز می خوابند . کودک شش ماهه به چهارده ساعت ، کودک دوازده ماهه به حدود سیزده ساعت ، کودک ده ساله به ده تا دوازده ساعت خواب در شب و چرت کوتاهی در روز نیاز دارد . در فاصله دو تا شش سالگی خواب روزانه کم می شود ، ولی خواب شب ثابت می ماند . در فاصله شش تا نه سالگی باز هم یک ساعت دیگر از خواب شبانه کم می شود .

اینها ارقام معمول هستند ، ولی میزان خواب بچه ها ی مختلف با هم فرق دارند . بعضی ها زیاد می خوابند و بعضی ها کم . نگران نشوید که نکند کودک به اندازه نیازهایش نخوابد ، چون او نیاز خودش را بهتر از شما می شناسد . نکند نگرانید که او به اندازه نیاز شما نمی خوابد ! اختلال خواب معمولا ربطی به کودک ندارد ، بلکه به خانواده او مربوط می شود . هر کودکی همان قدر می خوابد که به آن نیاز دارد . او اگر دلش بخواهد ، وسط روز می خوابد و شب را بیدار میماند . این مساله ممکن است برنامه خواب پدر و مادر را بر هم بزند . به گزارش اسان طب اگر کودک فقط به ده ساعت خواب در طی روز نیاز داشته باشد ، چون مخصوصا مادر موقعی می تواند کارهای خانه را انجام بدهید که کودک خوابیده باشد و خودش هم فرصت کافی برای خواب پیدا کرده باشد .

بچه ها هر چه بزرگتر می شوند کمتر می خوابند . بیدار ماندن کودکان مخصوصا از بعد از ظهرها شروع می شود و سپس در تمام طول روز بیدار می مانند . هر کودکی الگوی خواب و بیداری مشخصی دارد و تمام مدت از همان پیروی میکند . در اواخر سال اول ، کودکان معمولا دوبار در روز چرتی می زنند و در فاصله یک تا یکسال و نیم ، احتمالا یکی از این چرت ها را کنار می گذارند .

راههای مقابله با اخم کردن کودکان چیست ؟

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

در اینجا درباره میزان خواب بچه ها اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. امیدواریم اطلاعات کافی را در این باره کسب کرده باشید.

یادتان باشد میزان خواب بچه ها چه کم باشد و چه زیاد برای سلامتی جسم و روحشان مناسب نیست. همچنین ساعت خواب و ساعت بیدار شدن انها هم مهم است.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

اضطراب

درمان سنتی استرس و اضطراب چیست ؟

احساس پیری

احساس پیری و رژیم غذایی

چگونگی رفتارِ اجتماع با زنان مطلقه

مردان در معرض مبتلا به آبسه مغزی هستند

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com