.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مفهوم مرگ برای کودکان چیست؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مفهوم مرگ برای کودکان چیست؟

مفهوم مرگ برای کودکان باید جا بیافتد . به انها بفهمانید که مفهوم مرگ چیست . به بچه ها کمک کنید تا با مرگ کنار بیایند ، مرگ واقعیتی است که بچه ها هم باید آن را بشناسند و با آن کنار بیایند .

مفهوم مرگ برای کودکان

مفهوم مرگ برای کودکان باید جا بیافتد . به انها بفهمانید که مفهوم مرگ چیست . به بچه ها کمک کنید تا با مرگ کنار بیایند ، مرگ واقعیتی است که بچه ها هم باید آن را بشناسند و با آن کنار بیایند . بعضی از بچه ها با مرگ ماهی کوچولویشان اولین بار با این واقعیت روبرو می شوند و بعضی ها هم پدربزرگ و مادربزرگشان را از دست میدهند .

مادلمان نمی خواهد درباره مفهوم مرگ برای کودکان حرف بزنیم و با عباراتی چون خوابش برده سعی می کنیم بر این واقعیت که او مرده است ، سرپوش بگذاریم . همه ما تصور می کنیم بچه ها از شرکت در مراسم تدقین و ترحیم ناراحت می شوند .

اشنای با مفهوم مرگ برای کودکان

اگر بزرگترها از این که به مرگ اشاره شود احساس ناراحتی می کنند ، واضح است که بسیاری از والدین در این که چگونه آن ها را به بچه ها تفهیم کنند ، گیج و اشفته می شوند . بعضی از آنها اصلا کل ماجرا را انکار می کنند . هنگامی که کودک جسد بی جان سگی را در کنار جاده میبیند ، می گوید : او خوابیده . حالش خوب است . راستی امروز در مدرسه چه یاد گرفتی ؟ بعضی ها هم از صحبت کردن صریح درباره مفهوم مرگ برای کودکان طفره می روند و با عباراتی چون ، « فرشته ها امدند و پدربزرگ را به بهشت بردند و حالا او پیش مادربزرگ است .» با بچه حرف می زنند . بعضی ها هم یکسره از پاسخ دادن طفره می روند و می گویند : درباره مرگ نگران نباش . هیچ کس قرار نیست به این زودی ها بمیرد .

در سالهای قبل از دبستان ، نظر و تصور کودک درباره ی مرگ هم تحت تاثیر تمایلات رمز گونه آنها نسبت به کل زندگی است .  به گزارش آسان طب بچه ها در این سن شاید بتوانند تصور کنند که فرد مرده روزی بر می گردد . برای انها بسیار مشکل است که تصور کنند مرگ پایان بی بازگشت است . انها همچنین احساس می کنند هر چیزی که در دنیا روی می دهد مسئولیتش بر عهده آن هاست و از جمله می ترسند که به خاطر افکار نامهربانانه ای که درباره شخص یا حیوان مرده داشته اند ، این بلا بر سرش آمده است .

شاید هم فکر می کنند مفهوم مرگ مثل سرماخوردن است و نگران شوند که فرد دیگری بزودی بمیرد . آنها سوالات صریحی می پرسند ، « عمو رضا توی خاک چه جوری نفس می کشد ؟» پدر و مادر هم می توانند به همان صراحت جواب بدهند : عمو رضا دیگر نفس نمی کشد ، با ما غذا نمی خورد و دندان هایش را هم مسواک نمی زند .

به بچه ها در این سن باید موکدا فهماند که مفهوم مرگ برای کودکان چیست و  مردن بخشی از چرخه ی زندگی است و تقصیر کسی نیست . همچنین باید به کودک کمک کنند که با اندوه از دست دادن یک دوست یا پدربزرگ و مادربزرگ کنار بیایبند و بدانند که او باز نخواهد گشت . والدین اگر بتوانند خودشان با این مساله کنار بیایند ، به بچه هایشان هم این کار را یاد می دهند .

علت ناتوانی های یادگیری چیست ؟

مفهوم مرگ برای کودکان

مفهوم مرگ برای کودکان

مفهوم مرگ برای کودکان موضوع این بخش از اسان طب بود. شما باید کم کم این مبحث را برای او باز کنید. و طوری که او از این ماجرا نترسد ان را درک کند.

همچنین درباره بهشت و جهنم برایش توضیح دهید و بگویید اگردر این دنیا کارهای خوب بکند ان دنیا به بهشت نزد خدا میرود و به بگویید مفهوم مرگ برای کودکان خوب اصلا نباید عجیب باشد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه

کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه اش

فریز جنین

درباره فریز جنین برای بارداری بخوانید

علت ناتوانی جنسی

آیا علت ناتوانی جنسی را می دانید ؟

تزیین آجیل شب چله

ایده برای تزیین آجیل شب چله

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code