تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مشکل شب ادراری کودکان چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مشکل شب ادراری کودکان چیست ؟

شب ادراری کودکان یا خیس کردن رختخواب عارضه ای است که درمورد بچه هایی پیش می آید که بعد از سنی که اغلب بچه ها خشک می مانند ، بستر خود را خیس می کنند .

شب ادراری کودکان

شب ادراری کودکان یا خیس کردن رختخواب عارضه ای است که درمورد بچه هایی پیش می آید که بعد از سنی که اغلب بچه ها خشک می مانند ، بستر خود را خیس می کنند. بچه ها مثل هر مرحله رشد دیگری چون راه رفتن ، معمولا در تاریخچه ی زندگی افراد خانواده هم دیده می شود و به بلوغ اعصاب و عضلات کنترل کننده تعادل و حرکت در فرد هم مربوط می شود .

عجیب نیست که مثانه هم از همین الگو پیروی کند . مثانه محفظه ای است که دیواری عضلانی دارد . و این روند شل شدن عضلات بدنه مثانه و تنگ شدن اسفنکتر ادرار را در هنگام شب در مثانه نگه می دارد .

شب ادراری کودکان هنگامی که ادامه پیدا می کند ….

اگر کودک از نظر جسمی و روانی خوب رشد می کند و نشانه های اختلال گونه دیگری را از خود بروز نمی دهد ، شب ادراری کودکان به تنهایی مهم نیست . اگر کودک روزها هم بسترش را خیس کند ، هنگام ادرار کردن درد یا مشکلی دارد ، دچار تبهای راجعه ظاهرا بی دلیل می شود ، آب و سایر مایعات را زیاد میخورد یا شکمش درد می کند ، باید او را نزد پزشک ببرید . اگر این نشانه ها وجود ندارند و آزمایشات جسمی او هم حاکی از سلامتی اوست ، پزشک شب ادراری کودک پنج ساله را مساله چندان مهمی تلقی نمی کند . پزشک ممکن است ادرار کودک را برای کشف عفونت یا مسائل دیگر آزمایش کند .

از آنجا که اغلب بچه ها در حدود هشت سالگی کنترل ادرارشان را به دست می آورند ، تنها درمان ضروری این است که نگذارید کودک احساس شرمندگی ، تردید به خود یا دستپاچگی بکند . برای بچه ها و نوجوانانی که هنوز شب ادراری کودکان دارند و نمی توانند دعوت کسی را بپذیرند یا به اردو بروند ، باید موضوع را پذیرفت و منتظر ماند که کودک کنترل ادرار خود را بپذیرند یا به اردو بروند ، باید موضوع را پذیرفت و منتظر ماند که کودک کنترل ادرار خود را به دست آورد . زنگ اخبارهایی تهیه شده اند که به محض خیس شدن بستر ، به صدا در می آیند کودک را خبر می کنند که از جا بلند شود و به توالت برود . همچنین قرص هایی هستند که به عضلات مثانه کمک می کنند که ادرار را برای مدت طولانی تری نگه دارد و اسپری دماغی برای کاهش میزان ادرار ترشح شده در هنگام خواب هم ساخته شده است .

به طور خلاصه ، علل مختلفی از جمله سوابق خانوادگی ، جنسیت کودک ، نگرانی و بیماری ، حضور نوزاد جدید در خانواده و آموزش ندادن کافی برای رفتن به توالت ، در شب ادراری کودکان نقش دارند . در هر حال به گزارش آسان طب  ، علت شب ادراری کودکان هر چه که باشد ، پدر و مادر و کودک باید بفهمند که مساله عمومیت دارد و اکثر کودکانی که رختخواب خود را خیس می کنند ، دیر یا زود کنترلشان را به دست می آورند و فقط نیاز به تفاهم و برخورد مثبت پدر و مادر دارند.

منبع :

ASANTEB.COM


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

افسردگی در مردان

12 نشانه افسردگی در مردان

طرز تهیه لوبیاپلو ی خوش طعم

بوی خوش

فواید بوی خوش چیست ؟

آداب سنتی و حقوقی خواستگاری

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه

نظرات شما

*

code