http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

چطور با مدرسه نرفتن کودکان کنار آییم ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » چطور با مدرسه نرفتن کودکان کنار آییم ؟

شایع ترین علت مدرسه نرفتن کودکان در دوره آمادگی ، ترس از جدایی است . همه بچه ها وقتی که به سن آمادگی می رسند ، هنوز از نظر عاطفی آن قدر رشد نمی کنند که بتوانند برای مدتی طولانی از مادرشان جدا شوند . ما از یک بچه پنج ساله توقع داریم که به محیطی بسیار بزرگ و غریبه که در آنها احساس گم شدن می کند ، بیاید .

مدرسه نرفتن کودکان

مدرسه نرفتن کودکان اصطلاحی است که برای امتناع کودک از رفتن به مدرسه بدون در نظر گرفتن علت آن اطلاق می شود ، بعضی از بچه ها در دوره ابتدایی و حتی در دبیرستان با رفتن به مدرسه مشکل جدی دارند و یا حتی واقعا می ترسند . علت واقعی این مساله در هر مورد باید دقیقا کشف شود .

علت مدرسه نرفتن کودکان

شایع ترین علت مدرسه نرفتن کودکان در دوره آمادگی ، ترس از جدایی است . همه بچه ها وقتی که به سن آمادگی می رسند ، هنوز از نظر عاطفی آن قدر رشد نمی کنند که بتوانند برای مدتی طولانی از مادرشان جدا شوند . ما از یک بچه پنج ساله توقع داریم که به محیطی بسیار بزرگ و غریبه که در آنها احساس گم شدن می کند ، بیاید .

از آن مهم تر این که توقع داریم که خودشان را به بزرگترهای غریبه بسپارند و تازه این بزرگترها را هم با تعداد زیادی از بچه ها که در اتاقی جمع شده اند و انها هم غریبه هستند ، تقسیم کنیم . به گزارش آسان طب  اغلب بچه ها با این موضوع کنار می آیند ، ولی بعضی ها هم نمی توانند .

چطور باید با مدرسه نرفتن کودکان کنار آمد ؟

اگر پدر و مادر و معلم ها مهمترین هدف خود را با کمک برای جدا کردن از خانه و سازش پیدا کردن با مدرسه و دنیای بیرون قرار دهند ، خیلی کارها می شود کرد ، اما اگر تنها علاقه آنها آموزش دروس رسمی است ، ممکن است فرصت خوبی را برای کمک به کودک از دست بدهند .

قبل از همه ، مثل بسیاری از اختلالات رفتاری باید معنی رفتار کودک فهمیده شود . علت رفتار کودک  و مدرسه نرفتن کودکان می تواند واکنش ساده ای به اضطراب بیش از حد والدین باشد و یا بر عکس ، کودک واقعا بیمار باشد . اگر ما تشخیص بدهیم که رفتار کودک ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد  ، توقع خواهیم داشت که پاسخ های ما هم به شدت با هم فرق داشته باشند .

بعضی از معلم ها اصرار می کنند که کودک را به رغم سیلاب گریه ای که راه می اندازد ، در مدرسه بگذارند و بروند و بعضی ها هم از پدر یا مادر کودک می خواهند که چند روزی را در کلاس در کنار فرزندشان بمانند تا او به محیط و افراد عادت کند . آرزو میکنم سیاست بیرون راندن همه پدر و مادرها از کلاس درس در روز اول آمادگی یا کلاس اول بزودی جای خود را به برخورد قابل انعطاف تری که بر اساس کودک وضعیت کودک برنامه ریزی می شود ، بدهد .

مدرسه نرفتن کودکان

مدرسه نرفتن کودکان ، علت ان و راهکارهای مقابله با ان موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم اطلاعات کافی را از این بخش کسب کرده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بالشت مناسب

خواب راحت با بالشت مناسب

کودک بیمار

اداره کردن کودک بیمار

کودکان خبرچین و فضولو نحوه برخورد با آن ها

تمام نکاتی که باید در انتخاب پرستار کودک بدانید

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code