کد :23247 01 دی 1394 39 دسته : اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت همیار آسان طب

هنگامی که اگزما در کودکان خفیف است و یا تازه شروع شده است ، رنگ لکه ها صورتی است ، ولی اگر شرایط دشوار و بیماری جدی شود ، رنگ لکه ها قرمز پررنگ می شود و کودک دائما آنها را می خاراند تا جایی که خون می آید .

اگزما در کودکان

اگزما در کودکان

اگزما در کودکان لکه های قرمز و خشنی است که روی بدن دیده می شوند . معمولا پوست های خیلی خشک دچار این عارضه می شوند . خاراندن پوست معمولا علت ایجاد مشکلات ناشی از اگزماست . مثل تب یونجه و اسم ، این بیماری هم در اثر حساسیت به وجود می اید . گاهی اوقات اگزما در کودکان در اثر خوردن غذا و گاهی به خاطر آن که پوست در معرض موادی چون چوب ، ابریشم و موی خرگوش قرار می گیرد ، به وجود می اید . بعضی از بچه ها در هوای سرد و بعضی ها در هوای گرم و هنگامی که عرق می کنند دچار اگزما در کودکان می شوند ، لباسهای پشمی و بعضی از غذاها در این مساله نقش عمده ای را ایفا می کنند .

هنگامی که اگزما در کودکان خفیف است و یا تازه شروع شده است ، رنگ لکه ها صورتی است ، ولی اگر شرایط دشوار و بیماری جدی شود ، رنگ لکه ها قرمز پررنگ می شود و کودک دائما آنها را می خاراند تا جایی که خون می آید . حتی بعد از آن که قرمزی اگزما از بین میرود ، ضخامت و زبری پوست احساس می شود .

اگزما در نوزاد معمولا اولین بار روی گونه ها و پیشانی دیده می شود و سپس به ناحیه گوش و گردن می کشد . به گزارش اسان طب در یک سالگی آثار اگزما را تقریبا در همه جای بدن از جمله شانه ها ، جای تماس کهنه بدن ، بازوها و سینه هم می شود دید . در فاصله یک تا سه سالگی ، معمولا روی آرنج و پشت زانوها آثار اگزما دیده می شود .

اگزمای شدید بیماری دشواری است و باید واقعا در معالجه آن دقت کرد . چون کودک در اثر خارش شدید ، بسیار عصبی و کلافه می شود . پدر و مادر هم که ناچارند جلوی خاراندن بدن را توسط کودک بگیرند به شدت عصبی می شوند . این وضعیت ممکن است ماهها ادامه پیدا کند . ناخن های کودک را بسیار کوتاه نگه دارید ، چون هر چه بدنش را کمتر بخاراند ، احتمال بروز عفونت کمتر است . می شود به دست نوزاد و کودک بسیار کوچک دستکش پنبه ای کرد که در طول شب خود را نخاراند . اطلاعاتی از عوارض پوستی کودکان کسب کنید .

معالجه اگزما در کودکان جنبه های مختلف دارد

هنگامی که پزشک می خواهد اگزما در کودکان را معالجه کند ، موارد مختلفی را در نظر می گیرد ، از جمله سن کودک ، محل و مشخصات لکه ها ، غذاهایی که قبل از شروع اگزما به کودک داده اند و این که به معالجات مختلف چگونه پاسخ می دهد . یکی از کارهای مهمی که مادر می تواند برای محافظت از پوست بکند مرطوب کردن آن با یک کرم مرطوب کننده بدون عطر است . از داروخانه بخواهید که کرم مناسب را به شما بدهد . در بسیاری از موارد اگزما با استفاده از لوسیون و پماد بسیار تخفیف پیدا کرده است . از صابون هر چند بار که دلتان می خواهد استفاده کنید ، زیرا چربی پوست را پاک می کند . از صابون بدون عطر و بسیار مرطوب کننده استفاده کنید . بعد از شستن پوست ، آن را با پارچه ای تمیز خشک کنید و مراقب باشید که پارچه را بگذارید و بردارید وروی زخم ها نکشید .

بعضی از کودکان به شیر گاو و محصولات لبنی تهیه شده از شیر گاو حساسیت نشان می دهند . می توان با استفاده از شیرهای مصنوعی مثل شیر سویا ، برنج ، غلات یا شیر خشک های دیگر این عارضه را از بین برد .

منبع :

asanteb.com

نظرات

*

code