.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اطلاعاتی از عوارض پوستی کودکان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعاتی از عوارض پوستی کودکان

مخملک یکی از عوارض پوستی است که کودک یکی دو روزی قبل از بیرون ریختن لکه ها بیمار به نظر می رسد ، تب و سردرد دارد ، استفراغ می کند و گلویش درد می کند .

عوارض پوستی

تشخیص بین لکه های پوستی رایج : قرار نیست با خواندن این مطلب کاملا بتوانید از روی لکه پوست فرزندتان تشخیص بدهید که او دچار چه نوع عوارض پوستی شده است ، چون این لکه ها در افراد مختلف معانی گوناگونی دارند ، طوری که گاهی حتی یک متخصص پوست هم در تشخیص آن دچار مشکل می شود . بدیهی است که فرد غیر متخصص از این هم گیج تر شود . هدف از بیان این مطلب این است که شما تصویری کلی در مورد عوارض پوستی داشته باشید که قبل از رساندن کودک به پزشک خیلی کلافه و دستپاچه نشوید .

از عوارض پوستی بیشتر بدانید …

مخملک : مخملک یکی از عوارض پوستی است که کودک یکی دو روزی قبل از بیرون ریختن لکه ها بیمار به نظر می رسد ، تب و سردرد دارد ، استفراغ می کند و گلویش درد می کند . به گزارش اسان طب لکه ها ابتدا در نقاط گرم و مرطوب بدن از جمله زیر بغل ، ناحیه آلت تناسلی و پشت کودک دیده می شوند .

عرق سوز ، در هنگامی که هوا گرم است در ناحیه شانه و گردن دیده می شود . گاهی حتی تاول هم میزند .

سوختگی ناشی از کهنه : در ناحیه ای که کهنه با بدن کودک در تماس است در اثر ادرار مرطوب می شود ، دیده می شود .

گزش حشرات ، اغلب گزیدگی ها دو مشخصه دارند اول این که در وسط محل گزیدگی سوراخی که نیش حشره از آن وارد شده ، دیده می شود و ثانیا این گزیدگی معمولا در محل هایی که پوست برهنه است ، به وجود می آید .

جای نیش حشرات معمولا خیلی می خارد . می توان این خارش را با شستن محل با محلول جوش شیرین کاهش داد . در هنگام گزیدگی زنبور ، ابتدا اگر نیش آن قابل دیدن است ، آن را با موچین بیرون بکشیدو سپس محل را با جوش شیرین بشویید . در مورد نیش زنبور ، استفاده از سرکه هم بسیار موثر است .

اطلاعات دیگر درباره عوارض پوستی کودکان

تیک ها : علت بسیاری از بیماری ها ، از جمله تب و لکه های بیماری کوهستان راکی وبیماری لایم که بکه های مشخصی دارند ، تیک ها هستند . اگر در محلی زندگی می کنید که این جانوران زندگی می کنند ، احتیاط های لازم را در فصلی که تیک ها زیاد هستند از پزشک بیاموزید . به گزارش اسان طب  باید تیک را با یک موچین ظریف از بدن بیرون بکشید . اگر موچین ندارید ، انگشتان خود را در دستمال کاغذی بپوشانید و تیک را بیرون بکشید و بعد هم دستتان را کامل بشویید . درباره معالجه اگزما در کودکان بیشتر بدانید .

عوارض پوستی کودکان

عوارض پوستی کودکان از مشکلات شایعی است که در بسیاری از کودکان اتفاق می افتد. این عوارض پوستی علل مختلفی دارد و راههای درمان ان هم با هم فرق می کند.

اگر به علایم مشکوکی در پوست بچه برخوردید سریع او را به پزشک برده تا علت را شناسایی کرده و او را درمان کند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بارداري خارج رحمی

علت و علایم حاملگی خارج از رحم

کلسیم تنها راه چاره ی بیماری پوکی استخوان

زردچوبه درمانی

زردچوبه درمانی برای دیابت

افتادگی و شل شدگی واژن قابل درمان است

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code