آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

سرخک در کودکان و علایم

23251 01 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » سرخک در کودکان و علایم همیار آسان طب

علایم بیماری سرخک در کودکان نه تا شانزده روز بعد از ابتلا آشکار می شوند . بیماری از همان ابتدا بسیار مسری است . بعید است که شخص دوباره در زندگی سرخک بگیرد . سرخک در کودکان را می شود با زدن واکسن در 12 ماهگی و واکسن یادآور در 5 سالگی کنترل کرد .

سرخک در کودکان

سرخک در کودکان در سه چهار روز اول اثار پوستی ندارد و مثل یک سرماخوردگی بد به نظر می رسد . چشم های کودک قرمز و پر آب هستند و اگر پلک او را پایین بکشید می بینید که به شدت قرمز شده است . سرخک در کودکان باعث می شود کودک سرفه های شدید و خشک و دائمی می کند و تب او هر روز بالاتر می رود . به گزارش اسان طب لکه ها در روز چهارم و هنگامی که تب خیلی بالاست بیرون می ریزند و اولین جایی که دیده می شوند پشت گوش هاست . سپس لکه ها به تدریج روی صورت و بدن پخش و کم کم بزرگتر و تیره تر می شوند . یادتان باشد بیماری سرخک در کودکان مسری است . پس اگر کودکتان سرخک گرفت نگذارید به نزدیک کودکان دیگر برود . چون ممکن است انها هم بیمار شوند . همچنین اگر اطرافیان کودکتان سرخک گرفت کودک خود را از او دور کنید تا بهبود یابد .

به رغم خوردن دارو تب بالا و سرفه های دائمی ادامه پیدا می کند و کودک واقعا بیمار می شود . یکی دو روز طول می کشد تا لکه ها همه بدن را بگیرند . به گزارش اسان طب از ان به بعد کودک به سرعت خوب می شود . اگر تب برای بیش از دو روز بالا ماند و یا قطع شد و دوباره برگشت به بیماری هایی چون عفونت گوش ، برونشیت یا ذات الریه مشکوک شوید . برای سرخک در کودکان معالجه خاصی وجود ندارد . بیماری های ثانویه ناشی از آن برخلاف خود سرخک که چندان خطری ندارد ، می توانند خطرناک باشند و باید معالجه شوند .

اگر به کودک به موقع واکسن زده اید ،احتمال ابتلای به سرخک در کودکان بسیار کم است . در هر حال موقعی که کودک تب دارد و سرفه می کند و بدنش هم بیرون ریخته ، حتما با پزشک تماس بگیرید .

علایم سرخک در کودکان

علایم بیماری سرخک در کودکان نه تا شانزده روز بعد از ابتلا آشکار می شوند . بیماری از همان ابتدا بسیار مسری است . بعید است که شخص دوباره در زندگی سرخک بگیرد . سرخک در کودکان را می شود با زدن واکسن در 12 ماهگی و واکسن یادآور در 5 سالگی کنترل کرد . اگر کودک واکسن نزده و در معرض بیماری قرار گرفته ، اگر در عرض سه روز به او واکسن بزنید و یا در ظرف شش روز به او گاماگلوبین تزریق کنید ، بیماری خفیف تر می شود . چند ماه بعد وقتی که اثر گاماگلوبین از بین می رود ، بسیار مهم است که کودک را علیه سرخک واکسینه کنید .

در مورد سرخجه در کودکان بیشتر بدانید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

نظرات

*

code